Головна » Всесвітня історія |
Мета: використовуючи гру закріпити та систематизувати знання учнів про зародження та розвиток грецької цивілізації в ІІ – 1 –й пол.. І тис. до н.е., навчити локалізувати в просторі і часі періоди та події грецької історії в ІІ – 1 –й пол.. І тис. до н.е., розвивати цілісне уявлення про появу та розвиток Мінойської та Ахейської цивілізації, формувати просторову, хронологічну, інформаційну, комунікативну, лексичну,саморозвитку, логічну та аксіологічну компетентності в учнів через різні види діяльності на уроці, виховувати взаємоповагу, толерантне ставлення учнів одне до одного, інтерес до предмета. Тип уроку: узагальнення і систематизації знань Хід уроку І.ОПУ Я йду дорогою, яку Не маю права залишати: Розумне й добре на віку В дитячих душах засівати Бо діти, наче ті сади, Що квітнуть з кожним новим роком, Для них учителька завжди Асоціюється з Пророком Сьогодні вас веду туди Де б’є історії пречисте джерело, Тож наведемо у минувшину мости Згадаємо найцікавіше, що було. Сподіваюся, що ви вже готові до уроку. Пропоную вам не пасивно спостерігати, А активно на уроці працювати. Та гарні бали заробляти. Тому девізом нашого уроку я обрала слова відомого вам китайського мислителя Конфуція: Вчитися і розмірковувати – даремна праця, Розмірковувати та не вчитися - небезпека. Всі ви працьовиті, допитливі, старанні, привели до порядку свої думки та готові до співпраці зі мною на уроці. Тож доведіть це своїми знаннями. ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація пізнавальної діяльності Сьогодні ми з вами відпливаємо разом з грецькими героями та відважним царем Одіссеєм у тривалу, повну несподіванок і перешкод подорож по Стародавній Греції. Ви знаєте, що Гомерова «Одіссея» - це на відміну від «Іліади» - вигадка. Тому і ми дозволимо собі змінити сюжет. Уявімо собі, що наш Одісей міг подорожувати не лише у просторі ,а й у часі, а його подорож триватиме ціле тисячоліття. Зупиняючись в різних місцях ми зможемо «побачити « події,що сталися протягом ІІ – 1 пол. І тис. до н.е. [*] Чому Одіссей так довго не міг потрапити до своєї рідної Ітаки? (через те,що він образив бога морів – Посейдона) [*] Яких ще олімпійських богів ви знаєте? Щоб потрапити на корабель, ми повинні розв’язати кросворд. Заповнивши його, ви прочитаєте у виділеному віконці назву нашої подорожі. 1. Загальна назва грецьких міст – держав 2. Форма державного управління, що склалася в Афінах 3. Форма державного правління, що склалася в Спарті 4. Назва палацевої цивілізації,яка зародилася на о.Крит 5. Афінський політичний діяч, автор реформ, які змінили суспільний устрій Афінської держави 6. Назва міст – держави, що було одним з найбільших центрів ахейської культури 7. Перехідна форма державної влади у Давній Греції, головною рисою якої є єдиновладдя. ІІІ. Узагальнення та систематизація знань. 1. Зупинка. Географічна Серед пропонованих тверджень є правильні та помилкові. Почувши правильні, учні піднімають картку з літерою «П», помилкові – з карткою з літерою «Н»: 1. Греція розташована на півдні Європи – так 2. Греція розташована на Балканському півострові – так 3. Поблизу Греції розташований острів Крит – так 4. У давнину Грецію називали Елладою – так 5. Греція поділяється на 4 частини – ні 6. Олімп знаходиться в Пд. Греції – ні 7. Грецію омивають води Чорного моря – так 8. Пд. Грецію називають півострів Пелопеннес – так 9. Материкову Грецію омивають води 4 морів – ні 10. В Середню Грецію можна пройти лише Філіпінським проходом – так 2. Зупинка - Хронологічна А зараз ми з вами трішки порозв’язуємо задачі, коли розв’яжете задачу ви повинні визначити століття, та яка його половина. 1. Похід Греків на Трою відбувся в 1240 р. до н.е. Скільки років томі він відбувся? (1240+2014=3254 р. тому) 2. Облога Трої тривала 10 р. Коли вона закінчилася? (1240+10=1250 р.) 3. У якому році Одіссей повернувся додому? (1250+10=1260 р.) 4. У 1000 р. до н.е. розпочалася Велика грецька колонізація? Скільки років тому це було? (1000+2014=3014 р. тому) 5. У 688 р. до н.е. спартанці були розбиті військами Агросу. Коли виповнилося 2500 р. від цієї події? (688+2500=3188 р.) 6. У 621 р. до н.е. архонт Драконт уперше записав закони Афін. Через скільки років після приходу до влади Хаммураппі Вавилонського відбулися ці події? ( 1792 – 1750 рр. до н.е. – правління царя Хаммураппі)(1792-621=1171 р.) 3. Зупинка . Понятійна. Сніжний ком (робота з обдарованими дітьми). Ми починаємо повторювати поняття. Перший з вас починає називати термін, а інший повторює, і так поки не зіб’ється один із вас. 4. Зупинка. «Впіймай факт» Зараз Вашій увазі пропонується відеоматеріал. Ви повинні бути уважно, і впіймати потрібний факт. 5. Зупинка. «Зашифровка» Ви повинні розшифрувати вислів та пояснити його значення - Ахіллесова п’ята - вразливе місце 1, 26, 12, 16, 16, 7, 22, 19, 3, 1, 20, 33, 23,1 - Дамоклів меч – постійна небезпека 6, 1, 17, 19, 15, 16, 12, 3, 17, 7, 28 - Драконівські закони – жорстокі закони 6, 21, 1, 15, 19, 18, 12, 3, 22, 31, 15, 12, 10, 1, 15, 19, 18, 1 6. Зупинка. «З Одіссеєм по світу» - Покажіть цивілізації, які виникли на берегах річки або річок. - А чим відрізняється цивілізація яку ми вивчали протягом попередніх уроків і тих, що вивчали в І семестрі? (без річок, омивається 3 морями) 7. Зупинка. Знайдіть зайве і вставте пропущене. На півдні, півночі Європи розташований Балканський, Синайський півострів. За природними умовами Греція поділяється на Південну, Північну, Східну, Західну, Передню, Середню. Із трьох боків Грецію омивають ….. моря ( Середземне, Егейське, Іонічне). Поряд із Балканським півостровом розташований великий острів - ….(Крит). У Південній Греції розташована найбільша гора Греції - ….. (Олімп), де за міфами, жили боги. 8. Зупинку – Я так думаю [*] Ким би ти хотів бути в Афінах аристократом чи кимось із демосу?Як це позначилося б на твоєму соціальному житті? 9. Зупинка – «Загальна» 1.Греція розташована на півострові: а) Балканському; б) Апеннінському; в) Піренейському. 2.Грецію омивають моря: а) Середземне, Егейське, Іонічне; б) Середземне, Егейське, Чорне; в) Середземне, Егейське, Каспійське. 3.Поряд із Грецією розташований великий острів: а) Корсика; б) Крит; в) Крим. 4.Свою Батьківщину — Грецію — греки називали: а) Електорою; б) Експо; 3) Елладою. 5.На острові Крит існувала цивілізація: а) Грецька; б) Морська; в) Мінойська. 6.Причиною зникнення Мінойської цивілізації на острові Крит стала: а) велика епідемія чуми; б) виверження вулкана; в) помста богів. 7.Грецію в кінці III тис. до н. е. підкорили племена: а) ацтеків; б) ахейців; в) аріїв. 8.У кінці III тис. до н. е. в Греції виникає цивілізація: а) Атлантична (Мінойська); б) Ахейська (Мікенська); в) Авалонська (Мараканська). 9.Центром ахейської цивілізації було місто: а) Мікени; б) Афіни; в) Спарта. 10.Об'єднаний похід греків близько 1200 року дон. е. відбувся проти міста: а) Ілірія; б) Іліон; в) Іберія. 11.Місто Іліон ще називають: а) Троя; б) Зброя; в) Кроя. 12.Автором «Іліади» був: а) Геродот; б) Гектор; в) Гомер. IV. Підсумок [*] Оцінювання учнів V.Д/ з [*] Намалювати малюнок до теми Зупинка - Хронологічна 1) Похід Греків на Трою відбувся в 1240 р. до н.е. Скільки років томі він відбувся? …………………………………………………………………. ……………………………………………………………………………. 2) Облога Трої тривала 10 р. Коли вона закінчилася? ……………….. …………………………………………………………………………… 3) У якому році Одіссей повернувся додому? …………………………. …………………………………………………………………………… 4) У 1000 р. до н.е. розпочалася Велика грецька колонізація? Скільки років тому це було? ……………………………………………………… ……………………………………………………………………………… 5) У 688 р. до н.е. спартанці були розбиті військами Агросу. Коли виповнилося 2500 р. від цієї події?......................................................... ………………………………………………………………………………. 6) У 621 р. до н.е. архонт Драконт уперше записав закони Афін. Через скільки років після приходу до влади Хаммурапі Вавилонського відбулися ці події? ……………………………………………………….. ……………………………………………………………………………… Зупинка - «Зашифровка» 1) 1, 26, 12, 16, 16, 7, 22, 19, 3, 1, 20, 33, 23,1 ……………………………………………………………………………………………………………………………………… 2) 6, 1, 17, 19, 15, 16, 12, 3, 17, 7, 28 ……………………………………………………………………………………………………………………………………… 3) 6, 21, 1, 15, 19, 18, 12, 3, 22, 31, 15, 12, 10, 1, 15, 19, 18, 1 …………………………………………………………………………………………………………………………………… Зупинка - «Знайдіть зайве і вставте пропущене» На півдні, півночі Європи розташований Балканський, Синайський півострів. За природними умовами Греція поділяється на Південну, Північну, Східну, Західну, Передню, Середню. Із трьох боків Грецію омивають ………………………………………....... …………………………………………………………………………………… моря. Поряд із Балканським півостровом розташований великий острів - …. У Південній Греції розташована найбільша гора Греції - ….. …….…..,де за міфами, жили боги. Зупинка – «Загальна» 1.Греція розташована на півострові: а) Балканському; б) Апеннінському; в) Піренейському. 2.Грецію омивають моря: а) Середземне, Егейське, Іонічне; б) Середземне, Егейське, Чорне; в) Середземне, Егейське, Каспійське. 3.Поряд із Грецією розташований великий острів: а) Корсика; б) Крит; в) Крим. 4.Свою Батьківщину — Грецію — греки називали: а) Електорою; б) Експо; 3) Елладою. 5.На острові Крит існувала цивілізація: а) Грецька; б) Морська; в) Мінойська. 6.Причиною зникнення Мінойської цивілізації на острові Крит стала: а) велика епідемія чуми; б) виверження вулкана; в) помста богів. 7.Грецію в кінці III тис. до н. е. підкорили племена: а) ацтеків; б) ахейців; в) аріїв. 8.У кінці III тис. до н. е. в Греції виникає цивілізація: а) Атлантична (Мінойська); б) Ахейська (Мікенська); в) Авалонська (Мараканська). 9.Центром ахейської цивілізації було місто: а) Мікени; б) Афіни; в) Спарта. 10.Об'єднаний похід греків близько 1200 року дон. е. відбувся проти міста: а) Ілірія; б) Іліон; в) Іберія. 11.Місто Іліон ще називають: а) Троя; б) Зброя; в) Кроя. 12.Автором «Іліади» був: а) Геродот; б) Гектор; в) Гомер.
Схожі навчальні матеріали: |
Всього коментарів: 0 | |