Головна » Хімія

Горіння

Стихія вогонь з'являється і на пам'ятних та ювілейних монетах України серії "Знаки зодіаку"

На аверсі монети із золота розміщено коло, діагонально поділене на сектори, які символізують чотири стихії: землю, повітря, воду, вогонь; у центрі кола – стилізоване зображення сонця.

Вого́нь у міфології найбільший добродій людства, справжній творець цивілізації, що дає світло і тепло, два головні джерела життя, із найдавніших часів був об'єктом культу і СИМВОЛОМ БОЖЕСЬКОЇ СИЛИ.

Юпі́тер – це родовий відмінок латинізованої вимови грецького імені Зевс, що виник через невміння італійців вимовляти грецький звук "з". Італьський бог неба з його атмосферними явищами — дощем, громом та блискавкою, творець достатку, врожайності, перемоги, зцілення; охоронець порядку, вірності, чистоти; верховний цар богів і людей.

Тому не дарма в різних міфологіях присутні “Боги Вогню”

Аґні— бог вогню в індуїзмі.

Гефе́ст—бог вогню та ковальства, на відміну від інших богів не цурався фізичної праці.

Перу́н — божество в давньоруській міфології, бог грози, грому і блискавки.

Також нам відома легенда про ПРОМЕТЕЯ

Промете́й допоміг Зевсові подолати титанів і здобути владу над світом. Під час суперечки про зменшення жертв богам став на бік людей, які жили надголодь і були безсилі проти могутніх олімпійців. Прометей поділив забитого бика на дві частини. В одну купу склав усе м'ясо й накрив шкурою тварини, а в другу — самі кістки, поклавши на них шматки жиру. Зевс, уведений в оману, вибрав купу, яка лисніла смачним жиром. Відтоді люди стали приносити в жертву богам кістки, тобто гіршу частину вбитої тварини, а самі їли м'ясо. Зевс розгнівався на людей і забрав у них вогонь, однак Прометей викрав вогонь з Олімпу і приніс його людям. Так людський рід було врятовано від голоду й холоду. Прометея за протидію богам Зевс звелів прикути до однієї із скель Кавказу і пробити йому списом груди. Щоранку на скелю сідав орел і гострим дзьобом рвав печінку.

Хочу сказати про образ огня і в літературі. 25 лютого Ле́сі Украї́нкі виповнилося б 141 рік з дня народження, вона використала цей образ у поемі «Лісова пісня». Перелісник забрав Мавку у небуття:

 

О, не журися за тіло!

Ясним, вогнем засвітилось воно,

чистим, палючим, як добре вино,

вільними іскрами вгору злетіло.

 

Легкий, пухкий попілець

ляже, вернувшися, в рідну землицю, –

стане початком тоді мій кінець.

 

Будуть приходити люди,

вбогі й багаті, веселі й сумні,

радощі й тугу нестимуть мені,

їм промовляти душа моя буде.

 

Я обізвуся до них

шелестом тихим вербової гілки,

голосом ніжним тонкої сопілки,

смутними росами з вітів моїх.

 

Першим в історії правильно визначив явище горіння як процес з'єднання речовин із киснем видатний французький хімік Антуан-Лоран Лавуазьє

Горіння виникає за одночасної наявності трьох основних складових

На цьому "трикутнику вогню" заснована низка спеціальних заходів щодо запобігання пожежам і ґрунтуються способи ліквідації горіння.

Подальшу розробку теорії процесів горіння вивчав академік М.М. Семенов, за що йому у 1956 р. було присвоєно Нобелівську премію.

Горіння – це фізико-хімічний процес взаємодії горючої речовини з киснем повітря, внаслідок чого виділяється тепло і випромінюється світло

Вого́нь —найбільший добродій людства:

Вогонь – опалює наші оселі ( за допомогою теплотехніки, і усі теплоелектростанції працюють за принципом спалювання енергоносіїв)

Вогонь – допомагає у приготуванні їжі ( за принципом теплової обробки продуктів)

Вогонь – допомагає нам подорожувати по різним містам нашої планети Земля (усі двигуни автомобілів працюють за принципом внутрішнього згоряння)

Вогонь – допомагає нам на виробництві (виплавка металів, зварювання металевих конструкції, тощо…)

Вого́нь — це і найбільша небезпека людства, а саме

-        Лісових пожеж;

-        Техногенних катастроф;

-        Пожежі та вибухів на підприємствах та в оселях, тощо …  

Одна лиш іскорка єдина —

Вогонь із неї спалахнув.

І несподівано, раптово,

Без жалю серце поглинув.

 

Один лиш погляд і усмішка

Як землетрус потрясли світ.

Але безжальная насмішка,

Мов повінь, наробила бід.

 

Та вітер віє, не стихає,

Життя, мов ураган, несе.

Новий вогонь вже роздуває

І землю заново трясе.

 

Знизити рівень пожежної небезпеки можна шляхом застосування негорючих матеріалів, обмеженням маси та об'єму горючих матеріалів і речовин, ізолюванням горючого середовища (наприклад, застосуванням ізольованих негорючих відсіків, кабін), вогнезахистом.

Вогнезахист - це зниження рівня пожежної небезпеки матеріалів і конструкцій шляхом спеціальної обробки. Для такої обробки часто застосовують спеціальні речовини – антипірени.


Теги: Орел Т.В., Горіння
Навчальний предмет: Хімія
Переглядів/завантажень: 530/120


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar