Головна » Історія України |
Очікуванні результати: · визначити історичні корені хрещення Київської Русі; · визначити значення хрещення для історії держави та людства; · розвивати вміння логічного мислення; порівнювати історичні факти; · впроваджувати в практику щоденного життя морально-етичні і духовні цінності християнства; · виховувати повагу до історичних постатей та православної віри. Тип уроку: комбінований Форма уроку: урок-подорож Обладнання: відеофільм «Хрещення Русі», портрет В.Великого, фотографії, картини, роздавальний матеріал
Хід уроку І. Організаційний момент. ІІ. Актуалізація опорних знань Вікторина - Чи знаєш ти, що таке християнство? - В якому році В. Великий почав князювати? - Яку називалася реформа, що змінювала релігію? - Чи знаєш ти хто був першим християнином на території Київської Русі? - Як називався храм збудований на десятину від казни В. Великого? - Рік запровадження християнства на Русі. - Де відбулося хрещення киян? - Як називається віра в одного Бога? - Як називається держава, де було перейнято християнство?
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку, мотивація їх. Учитель. Уважно вдивись у світ, в якому ми живемо. Як гарно і мудро він створений! У ньому панують неперевершена краса, гармонія і спокій. Квітам Творець дав красу і ніжний запах, птахам – крила, щоб вони могли полинути в небо. Людину ж – своє найдосконаліше творіння – Він зробив схожою на Себе. Він дав нам розум,щоб ми збагнули своє високе християнське призначення, дав серце, щоб ми любили бога і ближнього, сіяли навколо себе добро. А найголовніший скарб, яким Господь наділив лише людей, - це душа, завдяки якій ми можемо називати себе дітьми Божими. Християнська віра протягом багатьох століть формувала світогляд українського народу, його самобутню культуру, благочестя, що втілилося в незліченних витворах світового мистецтва, залишених у спадок старими поколіннями. Сьогодні на уроці ми будемо продовжувати подорож в добу Київської Русі. В період, коли було запроваджено християнство. Подорож будемо здійснювати піднімаючись на святий пагорб, лобне місце, Голгофу. Отже, тема уроку «Історичне значення запровадження християнства». Очікуванні результати.
ІV. Вивчення нового матеріалу. Учитель. Піднімаючись на Голгофу ми з вами зробимо 7 зупинок: 1 – Запровадження християнства; 2 – Дім Божий; 3 – Істинна правда; 4 – Церковне життя; 5 – Історичні та християнські постаті; 6 – Історичні пам’ятки; 7 – Історичне значення. 1 зупинка. Запровадження християнства Перегляд фільму однієї із серій « Сказання про хрещення Русі» Бесіда. - Хто охрестився в першу чергу? - Чому люди повірили, що християнство необхідно прийняти? - Як і коли відбулося хрещення? - Як змінилося життя з прийняттям християнства? 2 зупинка. Дім Божий Завдання. Заповнити пропуски у реченні одним словом: 1. Дім Божий, святе місце, призначене для християнських богослужінь і молитов - це... 2. Релігія, запроваджена 988 р. як державна в Київській Русі - це... 3. Головна чи велика церква у місті — це... 4. Глава церкви, Син Божий - це... 5. Люди, що прийняли християнство - це... 3 зупинка. Істинна правда Правда +, неправда – 1. Ярослав Мудрий Охрестив Русь? 2. десятинна церква збудована на десяту частину державних коштів? 3. Володимир Великий прийняв хрещення у м. Херсонесі? 4. У Київській Русі церкви були осередком освіти, літератури? 5. Княгиня Анна була першою християнкою на Русі? 4 зупинка. Церковне життя Які з слів ( словосполучень) можна використати в розповіді про хрещення князя Володимира і чому: місто Херсонес, князь Олег, візантійська принцеса Анна, Київ, данина. Які з слів прямо стосуються християнського віровчення і чому: церква, собор, дитинець, златник, молитва, священик. Фізкультхвилинка. 5 зупинка. Історичні та християнські постаті «Впізнай особу» 1. Почала володарювати в Києві у 945 р. Вона була розсудливою й мудрою. Княгиня відмовилася від воєн усі справи вирішувала мирними засобами, піклувалася про поширення освіти. (Ольга) 2. Бог поселив його в раю, тобто в дуже гарному місці. Він був господарем і був щасливий, адже першим побачив цю красу сам. (Адам) 3. Князь, який посів престол у 980 р. За його правління землі Київської держави розширилися. Він запровадив релігію, що стала державною. В народі кажуть « красне сонечко». (В, Великий) 4. У перекладі з грецької його ім’я означає «з води взятий». Він ріс при дворі фараона, але пам’ятав, що він ізраїльтянин. На горі Сінай Господь дав йому мудрість викарбували 10 Заповідей Божих. ( Мойсей) 5. Про його народження сповістила зірка, про його життя знає кожен. Він є Син Божий, що був розіп’ятий на хресті і в 3 день воскрес. ( Ісус Христос) 6 зупинка. Історичні пам’ятки Метод «Прес» - Чи можна Києво-Печерську лавру назвати головною святинею України? - Чи правильно вчинив Ярослав Мудрий, коли збудував Софіївський собор на честь перемоги над печенігами? - Яка споруда в Києві вшановує пам’ять А.Первозваного? 7 зупинка. Історичне значення. Метод « Займи позицію». Так. Ні. Не знаю. Перегляд фільму однієї із серій « Сказання про хрещення Русі». - Чи правильну релігію вибрав Володимир Великий? - Чи поширювалося християнство за межі Київської Русі? - Чи стало християнство державною релігією?
V. Закріплення вивченого матеріалу. Розгадайте чайнворд. 1. Ім’я Сина Божого на Землі. (Ісус) 2. Велика церква у місті. (Собор) 3. Християнство – це …. (релігія) 4. Ім’я Мудрого князя. (Ярослав) 5. Що трапилося з Ісусом в 3 день смерті. ( воскрес) VІ. Підсумок уроку. VІІ. Домашнє завдання. Прочитати с.51-54 підручник В.Власов. Написати твір-мініатюру « Моє розуміння християнських заповідей»
Схожі навчальні матеріали: |
Всього коментарів: 0 | |