Головна » Інформатика |
Навчальна: сформувати знання про стилі в текстових документах, ознайомити із правилами стильового оформлення документів, набути практичних навичок щодо використання стилів в текстових документах. Виховна: виховувати культуру праці, працелюбність, бережне відношення до майна. Розвиваюча: розвивати технічне мислення, сприяти розвитку координації рухів, розвивати пам`ять, мислення. Обладнання: ПК, програмне забезпечення: Windows’XP, Microsoft Office’2003, роздатковий матеріал, інструкція з ТБ, мультимедійна презентація до уроку, відео урок. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Урок супроводжується опорної презентацією ( слайди додаються). Завдання для практичних робіт і матеріали для обробки - в додатках.
Хід уроку:
1. Організація класу. Записуємо число, «Класна робота». Поки учні оформляють роботу відповідно до вимог єдиного орфографічного режиму, вчитель повідомляє наступну інформацію: «Восени, 1980 ( 33 роки тому) - Білл Гейтс зумів переконати IBM, що "Майкрософт " у стані розробити необхідні компанії 4 мови і операційну систему, і підписав з IBM контракт ».
2. Актуалізація опорних знань. Проводиться у вигляді гри «Ерудит - лото ». учням пропонуються завдання і 4 варіанти відповідей до кожного. Варіанти відповідей позначені буквами українського алфавіту. При вірних відповідях на всі питання з букв - відповідей складається слово «СТИЛЬ »
3. Оголошення теми і мети уроку.
4. Мотивація навчальної діяльності. На екрані - зображення двох газетних сторінок. Одна з газет - « Нью - Йорк таймс », друга - маловідома регіональна газета. Питання до класу: для яких цілей в друкованих виданнях використовують шрифти, розміри букв, що відрізняються один від одного? Очікуваний відповідь: для того, щоб привернути увагу.
Вчитель: різні формати тексту в різних блоках газет та інших друкованих видань називають стилями. Поняття стилю записуємо у зошит. Зрозуміло, що обробка 30 сторінок тексту вручну займе багато часу. Застосування стилів дає змогу користувачу прискорити та уніфікувати процес форматування фрагментів тексту. (Відповідний слайд).
5. Стилі бувають стандартні (Заголовок1, Заголовок2, Курсив тощо)
чи нестандартні. Нестандартні стилі створює користувач та надає їм власні назви.
Програма Word дає змогу застосовувати такі типи стилів:
Стиль символу - містить параметри форматування символів в середині абзацу. Стиль абзацу – визначає параметри форматування усіх символів всередині абзацу та взаємне розміщення самого абзацу відносно сусідніх абзаців текстового документу. Стиль таблиці – визначає параметри форматування текстів у комірках, а також параметри оформлення границь.
6. Вчитель. Які друковані роботи виконуєте ви у шкільному житті? Очікуваний відповідь: реферати. Вчитель: для офіційних документів, а в подальшій вашого життя - курсові та дипломні роботи у ВНЗ, існують державні стандарти оформлення. Основні положення цих стандартів ми зараз розглянемо.
7. Учитель. Діти, увага на екран. Учні конспектують почуте і побачене. «Використання стандартних стилів, а також створення власних стилів».
8. Вчитель. Для закріплення вивченого, виконаємо завдання на використання стилів. (Див. додаток 1 і 2). Практичне завдання для класу. Учні виконують роботу за ПК. Повторити правила т/б і санітарно-гігієнічні вимоги при роботі за ПК.
9. Відмінно. Після виконання і коментування робіт проводимо закріплення вивченого.
10. Закріплення вивченого матеріалу. Закріплення вивченого методом гри «Вірю - не вірю». На слайді після натискання миші з'являється спочатку твердження, потім - правильна відповідь на нього. Учні, повіривши твердженням, піднімають руки, які не погодилися - залишаються сидіти. Відповіли невірно йдуть у центр класу. Оголошення результатів гри.
11. Домашнє завдання. Вивчити конспект. Виконати завдання (Додаток 3). 12. Підсумок уроку. Обговорення вивченого на уроці. Взаємна розмова учнів та вчителя про використання стилів, правила стильового оформлення. Вч.: Що ви взяли для себе з цього уроку? Дякую за урок.
Схожі навчальні матеріали: |
Всього коментарів: 0 | |