Головна » Інформатика

Текстовий редактор

Мета: узагальнити, систематизувати та перевірити знання учнів з теми

Виховувати в учнів любов до предмета; почуття відповідальності за доручену справу; дотримання правил охорони праці та ТБ,

Розвивати в учнів грамотність, увагу, пам'ять, вміння оформляти тексти.

Обладнання: комп’ютери, картки, різнокольоровий папір, презентація.

Тип уроку: узагальнення та перевірка знань.

Хід уроку.

Сучасний світ вимагає професійного знання інформаційних технологій. Пакет Offiсе з редактором Word – це основа сучасного бізнесу. Сьогодні ми узагальнимо і перевіримо ваші знання з теми «Текстовий редактор». Якщо у вас щось не вийде, не засмучуйтесь, зрештою це тільки урок – і не останній. Хороший полководець може програти бій, але не всю війну. Тому помилок не варто боятися, а потрібно їх аналізувати і враховувати цей досвід.

Сьогодні ми попрацюємо у «Творчій майстерні редакції журналу Здоров’я».

Оскільки ми знаходимось у комп’ютерному класі, давайте нагадаємо правила роботи в ньому. Поясніть необхідність виконання правил  (з точки зору збереження здоров’я):

відстань до монітора повинна бути 50-60 см.
якщо до класу хтось ввійшов,  то підніматись не можна.
якщо почули запах гарі, необхідно повідомити про це вчителя.
до класу потрібно заходити повільно, з дозволу учителя.
після 10-15 хв. роботи за комп’ютером необхідно робити вправи релаксації…..

Знання про збереження здоров’я має стати елементом загальної культури людини. І ми ці знання постійно розширюємо. Від редактора кожен з вас отримав завдання випустити листівку, яка буде закликати до збереження здоров’я людини. За допомогою яких прикладних програм ми це можемо зробити? (Текстового процесора, видавничої системи …..) Яка з наведених вами програм краще це зробити?

Сьогодні ми скористаємося додатком MS Office - MS Word, яка й допоможе нам створити таку листівку.

Давайте пригадаємо, які можливості має текстовий процесор Word?

Рух є важливою функцією життєдіяльності. Тому, пригадайте можливості ТР запишіть їх на листку і прикріпіть на дошці.

(Діти записують на кольорових листах та прикріплюють біля дошки на променях.)

Гра «Плутанина» Встановити правильний алгоритм виконання дій.

1 група для створення документа

2 – для збереження

3 – для відкриття

Картки з командами: Формат, Файл, Вставити, Зберегти, Відкрити, Створити, Символ, Сервіс, Довідка, Правопис, Правка, Знайти.

Перевіримо теоретичні знання за допомогою тестів.( виконання тестових завдань)

Для створення листівки треба пригадати основні етапи створення текстового документа. (набір, редагування, форматування, макетування, друкування)   

Розшифруйте кожен етап. (пояснення учнями) 

Робота за комп’ютером. Створити листівку, використовуючи можливості ТР. (колонтитули, Word Art, буквиця, колонки, шрифт, абзаци, малюнки, вміння копіювати та вставляти, друкування та ін.)

Після 10 хв. роботи вправи релаксації.

стрілянина очима праворуч, ліворуч, вниз, вгору. (5 разів)
Напишіть очима цифри від 1 до 9.

Підсумок уроку.

Які засоби текстового редактора ви використовували під час приготування листівок?

Чи був вивчений матерiал для вас новий?  Що нового ви хотiли б узнати?

Бiльш розширено ТР ми будемо вивчати в 10 класi.

Оцінювання.

Дом. Завдання. Пiдготувати доповіді

Види графіки.   Сфери застосування графіки.


Теги: Word, Гладюк А.М.
Навчальний предмет: Інформатика
Переглядів/завантажень: 587/161


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar