Головна » Інформатика |
Мета: навчальна – познайомити учнів з можливостями графічного редактора Paint, його інструментами, палітрою та меню; навчити створювати графічні примітиви у Paint; проконтролювати рівень засвоєння матеріалу з тем: "Пристрої комп'ютера", "Робота з мишею", "Інформація та її види"; розвивальна – розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення; розвивати моторику руки при роботі з мишею; активізувати роботу учнів на уроці за рахунок залучення до гри; виховна – виховувати інтерес до предмету, акуратність, дисциплінованість, самостійність учнів. Тип уроку: урок-подорож Хід уроку: Організація класу. Доброго дня любі діти. Сьогодні ми зустрілись на незвичному уроці, адже у нас сьогодні багато гостей. Тому давайте гарненько налаштуємось на роботу і покажемо, на що ми здатні. ІІ. Мотиваія навчальної діяльності. Ми з вами освоювали ази комп’ютерної грамотності. А на останніх уроках ми вивчали можливості програми Paint. І сьогодні ми підведемо перші підсумки нашої роботи. Давайте для цього відправимося у цікаву подорож. А для того, щоб ця подорож була цікавою, вам потрібно згадати все те, що ми вчили. А куди ж саме ми відправимося? До якої країни? Давайте не будемо гадати, а придбаємо безкоштовні білети, на яких і зашифрована назва країни у вигляді ребуса. Відгадайте його і дізнайтеся, куди ми будемо подорожувати.
Діти розгадують ребус. Перший учень, хто розгадав ребус, озвучує назву країни "Інформатика". Учитель відкриває назву країни на карті. Після придбання білетів, люди планують маршрут подорожі. І в цьому нам допоможе спеціальна карта. Подорожуючи, люди ставлять собі мету. І в нас є мета - ми повинні на нашому шляху зустріти старих друзів. А також виконати цікаві завдання. А головне подорожувати із гарним настроєм, тому давайте посміхнемось і розпочнемо. Кожен, хто подорожує, повинен виконувати такі правила. 1. Правило піднятої руки. Якщо хочеш щось спитати, підніми руку. 2. Без дозволу - нічого не вмикай. 3. Знаєш сам – допоможи тому, хто не знає. 4. Будь уважним і старанним.
ІІІ. Систематизація та узагальнення знань: Маршрут і мета подорожі у нас вже є. Чого ж не вистачає? Збираючись у подорож, люди беруть з собою багаж, куди кладуть особисті речі, одяг. Ось ми візьмемо багаж, куди покладемо свої знання. Давайте збирати багаж знань. (Зображені картинки комп’ютерних пристроїв, учням необхідно по черзі казати назви пристроїв, їх призначення і класти ці пристрої у чемодан, а потім передавати чемодан іншому учневі. )
Таким чином, діти збирають "багаж знань" про пристрої комп’ютера, а саме: Монітор Ну що, багаж знань ми зібрали і візьмемо його з собою далі. Діти, а як назвати всі пристрої, які ви поклали до чемодану одним словом? (Комп'ютер). А як ви гадаєте, чому саме комп’ютер ми взяли з собою. (Бо президентом країни "Інформатика" є комп’ютер і без нього нам у подорожі не обійтись). Давайте пригадаймо, що вміє наш комп’ютер. Діти хором з учителем зачитують вірш про комп’ютер: Він рахує, він малює, Все, що треба, роздрукує, Проектує він заводи, Прогнозує нам погоду. Навіть в космосі літає, Всі новини в світі знає. І мільйони розрахунків Зробить за одну секунду. Не людина, не тварина, А розумна це машина. Нас навчить всього вміти, З інформатикою дружити. Ну що ж, будемо подорожувати далі. І по маршруту ми потрапили на вулицю "Кросвордну". А на ній нас чекає завдання. Справимось з ним? На кожній парті ви бачите кросворд, розшифруйте його. А в зафарбованих клітинках отримайте ключове слово нашої подорожі. Пристрій, який використовують для зв’язку між комп’ютерами та для виходу в Інтернет. (модем) Він допомагає вилучити або стирати непотрібні лінії (ластик)
За її допомогою можна збільшити або зменшити малюнок. (лупа)
4.А, Б, В, Г, Ґ і кома – Всім, мабуть, уже відома Така клавішна структура. Звісно ж це… (клавіатура) Я показую об’єкти, Фото-, відео проекти. Я не плеєр, не мотор, А звичайний …(монітор) Друкувальний пристрій. (принтер)
Діти розгадують кросворд (робота в парах і трійках). Хто перший розгадав, коментує відповіді, інші діти перевіряють. Отже, ключове слово кросворда – малювати. Хто здогадався, чому саме воно зашифроване? (Тому, що саме малювати на комп’ютері сьогодні ми і будемо). А зараз на нас чекає містечко програми Paint. В якому нам потрібно пригадати, з яких же елементів складається програма Paint. Рядок назви
А для того щоб рухатись далі, нам потрібно ввімкнути комп’ютери, але перед цим ми повинні пригадати правила техніки безпеки в кабінеті інформатики. Тому зупиняємось на проспекті «Безпека». (Зачитую твердження, якщо погоджуються діти підіймають зелений смайлик, якщо ні - червоний) Забороняється заходити у верхньому одязі. І тепер можна завітати нам на квартал «Малювання». Де нам потрібно виконати завдання на комп’ютері.
Намалюйте квадрат – лінії жирні, зеленого кольору.
Створіть малюнок №1:
Створіть 4 різні геометричні фігури і розфарбуйте їх різними відтінками фіолетового кольору. І далі на нас чекає вулиця «Здоров’я». Де ми повинні зробити фізкультхвилинку. Отож, продовжимо нашу подорож і зипинимось ми на проспекті «Замальовки». Вам потрібно відкрити файл, і з’єднати всі точки, в результаті чого повинен вийти малюнок, а який саме ви мені скажете коли виконаєте завдання. І подорожуючи далі ми зупинимось на Зупинці «Комп’ютерна граматика» На цій зупинці, діти, я буду починати речення, а вам потрібно його закінчити. [*] Програма призначена для … [*] На піктограмі програми Paint зображено… [*] На палітрі кольорів відображено … кольорів. [*] Фарба може розлитись на весь малюнок тому що… [*] Для того, щоб скасувати певну дію потрібно… [*] Жля того, щоб зберегти готовий малюнок, потрібно… [*] Для того, щоб очистити малюнок потрібно… [*] Для того, щоб збільшити або зменшити малюнок, потрібно…
І остання наша зупинка «Знайди пару». (Діти працюють у групах)
І останнє завдання, яке потрібно виконати: Намалювати листівку до 8 Березня. Ось і закінчили ми подорожувати. На початку подорожі я вам казала що головне – це повторити все те, що ми вивчили на минулих уроках, а саме програма Paint. Ви всі отримували олівці. Порахуйте скільки їх у вас. Виставлення оцінок. ІV. Підсумок уроку А зараз скажіть мені, будь ласка, чи сподобалась вам ця подорож? Протягом подорожі ви отримували квитки, порахуйте скільки у кожного квитків.
Схожі навчальні матеріали: |
Всього коментарів: 0 | |