Головна » Інформатика

Логічне слідування

Сходинки до інформатики 4 клас Урок №18 Навчальна презентація Мацаєнка Сергія Васильовича

Я говорю слово, виговорите заперечення цього слова Гра "Кажи навпаки" Холодно

Гра "Кажи навпаки" Зверху

Гра "Кажи навпаки" початок

Гра "Кажи навпаки" Ніч

Гра "Кажи навпаки" Синій

Гра "Кажи навпаки" Урок

Яку тему вивчали на минулому уроці? Заперечення висловлень Заперечте висловлення: Я люблю шуміти Заперечте висловлення: Я не люблю солодкого Заперечте висловлення: Я не вмію читати Дайте відповіді на запитання:

Сходинки до інформатики 4 клас Урок №17 Навчальна презентація Мацаєнка Сергія Васильовича

Нам так полюбилася логіка, що тепер на кожній перерві граємо в різні логічні ігри. Іноді сперечаємося — істинне висловлення чи хибне. Тоді нам допомагає вчитель. Бо не про кожне висловлення можна сказати істинне воно чи хибне. І не всі висловлення прості. Є такі, що складаються з кількох частин. Лист з Донецька

Ми вміємо утворювати нові висловлення за допомогою не, тобтош ляхом заперечення. Заперечення перетворює істинне висловлення на хибне і навпаки. А чи можна утворити нове висловлення з двох? Так, це легко зробити за допомогою слів якщо й то. Візьмемо, наприклад, два висловлення: «На світлофорі зелене світло» і «Можна переходити вулицю». Об'єднаємо їх, скориставшись словами якщо й то.

Нове висловлення буде таким: «Якщо на світлофорі зелене світло, то можна переходити вулицю». Ми не знаємо, чи є істинними перше й друге висловлення, бо в один момент світло на світлофорі може бути зеленим, а в інший - червоним. Проте цікаво, що нове висловлення, яке ми утворили, є істинним. Висловлення, яке утворюється з двох висловлень за допомогою слів якщо й то, називають логічним слідуванням.

Наведемо ще приклади таких висловлень: Якщо з вирію прилітають птахи, то прийшла весна. Якщо хлопчик сміється, то у цього хлопчика гарний настрій. Якщо ця істота - риба, то вона живе у воді. Якщо у прямокутника всі сторони рівні, то цей прямокутник — квадрат. Усі ці висловлення істинні. Проте не кожне висловлення, утворене шляхом логічного слідування, є істинним.

Поміняємо, наприклад, перші і другі частини деяких з наведених висловлень: Якщо у хлопчика гарний настрій, то він сміється. Якщо істота живе у воді, то ця істота — риба. Ці висловлення хибні, бо ми не завжди сміємося, коли у нас гарний настрій. І у воді живуть не тільки риби, а й інші тварини.

Іноді логічне слідування може на перший погляд здатися істинним, а насправді це не так. Мистецтво міркувати полягає в умінні робити правильні висновки, тобто утворювати істинні логічні слідування.

Домашнє завдання С. 16, з. 4

Техніка безпеки в комп’ютерному класі

БУДЬТЕ УВАЖНІ, ДИСЦИПЛІНОВАНІ, ОБЕРЕЖНІ

НЕ РОЗМІЩУЙТЕ НА РОБОЧОМУ СТОЛІ Сторонні предмети

НЕ вмикати і не вимикати КОМП'ЮТЕР БЕЗ ДОЗВОЛУ ВЧИТЕЛЯ

HE ТОРКАТИСЬ ПРОВОДІВ І РОЗ'ЄМИ З‘ЄДНУВАЛЬНИХ КАБЕЛІВ

HE ТОРКАТИСЬ ПАЛЬЦЯМИ ЕКРАНА МОНІТОРА

Працюйте на клавіатурі та з мишою Чистими і сухими руками

Уникайте різких рухів, НЕ залишати робоче місце БЕЗ ДОЗВОЛУ ВЧИТЕЛЯ

НЕ НАМАГАЙТЕСЯ САМОСТІЙНО Усунути неполадки У РОБОТІ КОМП'ЮТЕРА – НЕГАЙНО Повідомити про них ВЧИТЕЛЯ

Найкращий спосіб сидіти за комп'ютером

Обробка

Передача

Відгадай ребуси Девять

Відгадай ребуси Свисток

3 ” Тритон

З C Злива

Домашнє завдання С. 16, з. 4


Теги: Мацаєнко С.В., логіка
Навчальний предмет: Інформатика
Переглядів/завантажень: 978/228


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar