Головна » Географія |
Мета: дослідити характеристику галузі за типовим планом, приділяючи особливу увагу сучасному стану галузі та її специфічним рисам у розміщенні підприємств; розвивати творчі здібності, самостійність, мовлення, вміння викладати свої думки, користуватись науковою термінологією, встановлювати зв’язки між об’єктами, процесами, явищами, ідеями, застосовувати знання й використовувати необхідні відомості для розв’язання проблемних ситуацій, добре в них орієнтуватися, чітко формулювати суть проблеми; виховувати працьовитість, колективізм, відповідальність, вольові і комунікативні якості. Обладнання: підручник, тематичні карти атласу, колекція упаковок продукції харчової промисловості, шкільне меню, роздатковий матеріал. Епіграф: людина їсть, щоб жити, а не живе, щоб їсти. Тип уроку: урок-проект. ХІД УРОКУ І. Організація класу. ІІ. Актуалізація опорних знань. 1. Тест ( учні виконують завдання по варіантам, на листочках). ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. 1. Скуштуйте те, що лежить на підносі ( яблука, цукерки, тістечка і інше). 2. «Мені це цікаво» - учні самостійно формують позитивну мотивацію для вивчення теми. ІV. Вивчення нового матеріалу. 1. Поділ класу на групи. 2. Завдання кожній групі. Завдання І групі. 1. Значення галузі. Аналіз таблиці на сторінці 169 підручника («Споживання найголовніших продуктів харчування на душу населення на рік, кг») 2. Галузева структура - дослідити шкільне меню. 3. Сировинна база. 4. Висновок. Завдання ІІ групі. 1. Фактори розміщення. Географія галузі. 2. Дослідити колекцію упаковок продукції харчової промисловості. 3. Використати матеріал підручника сторінка 168 ( « Це цікаво знати»), додаткову літературу. 4. Висновок. Завдання ІІІ групі. 1. Проблеми галузі, перспективи розвитку. Дослідження. На чому ґрунтується вибір вашої родини продуктів харчування? Які у зв’язку з цим перспективи вітчизняних виробників харчових продуктів? 2. «Небезпечно для життя» - консерванти. 3. Рейтинг найнебезпечніших продуктів харчування. 4. Висновок. 3. Самостійна робота учнів. 4. Захист міні-проектів. V. Закріплення вивченого матеріалу. 1. Бесіда за запитаннями. - Що таке фаст-фуд? - Що таке генетично модифіковані організми ( ГМО)? - Чим небезпечне харчування у Макдоналсі? VІ. Підсумок уроку. 1. Заповнення картки Назва уроку: Дата проведення уроку: Що ми робили в рамках цього уроку? Ми Що я робив? Я Чого я навчився під час цього уроку? Я навчився Що мені сподобалось? Мені сподобалось Що, на мою думку, можна було б покращити у цьому уроці? Було б краще, якби Що нового я знаю, розумію і роблю внаслідок цього уроку? VІ. Оцінювання. Д/з 1. Робота в таблиці. 2. Тема 12. Читати, відповідати на запитання. Географічна задача 24. Додаток 1 ТЕСТ І в. 1. Заготівля лісом ведеться здебільшого : а) Карпатах і Поліссі; б) Карпатах і Криму; в) Поліссі і Криму. 2. Виробництво деревостружкових плит розвинуте у: а) Костополі; б) Прилуках; в) Керчі. 3. Сировиною легкої промисловості є продукція: а) тваринництва; б) металургії; в) лісової та деревообробної промисловості. 4. За виробництвом паперу вітчизняні виробники… задовольняють потреби населення а) повністю; б ) наполовину; в) не. 5. Однією з проблем будівельної галузі є: а) надлишок робочої сили; б) застарілі технології та недосконалість очисних споруд; в) екологічне забруднення. 6. Понінківська паперова фабрика знаходиться у: а) Черкаській обл.; б) Кіровоградській; в) Хмельницькій. 7. Облицювальні матеріали природного походження - це: а) граніт; б) цемент; в) будівельне скло. 8. Натуральні шовкові тканини виготовляють із: а) імпортної сировини; б місцевої сировини; в) хімічних волокон місцевого виробництва. 9. Підприємство трикотажної промисловості є: а) Кривому Розі; б) Макіївці; в) Мелітополі. 10. На сьогодні одним із найбагатших на розмаїття народних промислів сучасних осередків є: а) Наддніпрянщина; б) Західна Україна; в) Запоріжжя. 11. Чи користується продукція художніх промислів попитом за кордоном? а) так; б) ні. 12. Чи входить до складу легкої промисловості фармацевтична промисловість? а) так; б) ні. ТЕСТ ІІ в. 1. Дуже давнім українським промислом є: а) писанкарство; б) килимарство; в) гончарство. 2. Швейна промисловість присутня майже в усіх … центрах України. а) районних; б) обласних. 3. Сировиною легкої промисловості є продукція: а) тваринництва; б) металургії; в) лісової та деревообробної промисловості. 4. Найважливіше текстильне волокно: а) льон; б) бавовна; в) вовна. 5. Однією з проблем будівельної галузі є: а) надлишок робочої сили; б) застарілі технології та недосконалість очисних споруд; в) екологічне забруднення. 6. Цемент виробляють з відходів чорної металургії: а) шлаків; б) сталі; в) бетону. 7. Галузь, що випускає матеріали, вироби, деталі та конструкції для всіх видів будівництва: а) легка; б) хімічна; в) будівельних матеріалів. 8. Лісохімічна промисловість виготовляє: а) синтетичні смоли, оцтову кислоту, кормові дріжджі; б) фанеру; в) меблі. 9. Льонокомбінат знаходиться у… а) Харкові; б) Києві; в) Житомирі. 10. Складну побутову техніку виготовляють переважно у … а) малих містах; б) середніх містах; в) великих містах і обласних центрах. 11. Підприємства целюлозно-паперової промисловості концентруються переважно в Поліссі та Карпатах: а) так; б) ні. 12. Чи можна замінити деревину вторинними матеріалами ( соломою, збіжжям, комишом, лушпинням та іншим)? а) так; б) ні. Додаток 2 Рейтинг найнебезпечніших продуктів харчування 1. Чіпси і газована вода 2. Фастфуд 3. Ковбаса, копченина Сосиски, ковбаси, пельмені і т.д. Продукція, яку ми найчастіше купуємо, містить більше ароматизаторів і фарбників, ніж м`яса. 4. Овочі і фрукти, продукти з консервантами 5. Маргарин, тістечка і злакові 6. Кава і енергетики, молоко 7. Домашні закрутки і морозиво 8. Жувальні цукерки, пастила в яскравій упаковці, чупа-чупс 9. Шоколадні батончики 10. Майонез
Схожі навчальні матеріали: |
Всього коментарів: 0 | |