Головна » Географія |
Мета: формувати систему знань про природу Антарктиди та Антарктики; сприяти розумінню причин утворення суцільного покривного зледеніння та впливу льодовикового покриву на природу материка, проблем використання природних багатств; розвивати уміння оцінювати сучасний стан природи та природних багатств материка, висловлювати судження про вплив Антарктиди на природні особливості планети. Обладнання: фізична карта Антарктиди, фільм про представників тваринного світу материка, підручники, атласи, колекція корисних копалин, проектор, екран, ноутбук, колонки. Основні поняття: клімат, кліматотвірні чинники, альбедо,стокові вітри, антарктична пустеля, антарктичний оазис, природні ресурси. Тип уроку: вивчення нового матеріалу. ХІД УРОКУ І. Організація класу. Проблема уроку Проблема:Чи можу я поїхати в Антарктиду? А для цього вам треба бути уважними, щоб знайти і назвати проблеми материка, професії в Антарктиді, предмети в школі, на яких вам знадобляться знання про Антарктиду. ІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь Закінчіть речення Час від часу краї льодовиків Антарктиди обламуються, утворюючи…. (айсберги;) Географічна мозаїка (індивідуальне завдання) З наведеного переліку корисних копалин виберіть ті, які є в Антарктиді, підготуйте репортаж із 3-4 речень 3. Робота по карті. Знайти відповідність географічних об’єктів та їх назв. (Таблиця) ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності Заповнити схему ІV. Вивчення нового матеріалу. Конструктор уроку. Тема «Кліматичні умови Антарктиди. Рослинність і тваринний світ. Природні багатства, проблеми їх використання.» V. Закріплення вивченого матеріалу. 1. Групова робота. Гра «Чарівна літера» 2. Індивідуально: - знайти в інтернеті професії в Антарктиді - станція «Вернадського» 3. Охорона природи материка VІ. Підсумок уроку. Вирішення проблеми уроку. Відео кліп «Антарктида – ближе чем вы думаете» VІІ. Оцінювання знань, умінь і навичок учнів. VІІІ. Домашнє завдання § 36, читати, відповідати на запитання. Тест.
Схожі навчальні матеріали: |
Всього коментарів: 0 | |