Головна » Географія

Китай - 2

Китай Презентацію виконав: Ліцеїст 32 групи Горсткін Олег

План: Загальні відомості; Державно-політичний устрій; Адміністративний поділ; Рельєф; Клімат; Річки та озера; Населення; Релігія; Промисловість; Сільське господарство; Рослини Китаю; Тварини Китаю; Економіка

Загальні відомості Китайська Народна Республіка (скорочено КНР або просто Китай) Столиця Китаю: Пекін. Площа Китаю: 9597000 км² Населення Китаю: 1,3 млрд. чол. Розташування Китаю: Китай - держава, розташована в Центральній і Східній Азії. Адміністративний поділ Китаю: Китай розділений на 23 провінції, 5 автономних районів і 3 міста центрального підпорядкування. Форма правління Китаю: Народна республіка. Глава держави Китай: Голова КНР. Державна мова Китаю: Китайська.

Державно-політичний устрій Відповідно до Конституції, КНР - соціалістична держава демократичної диктатури народу. Вищий орган державної влади - однопалатні Всекитайські збори народних представників (ВЗНП), що складається з 2979 депутатів, що обираються регіональними зборами народних представників строком на 5 років. Голова КНР - Ху Цзіньтао, генеральний секретар ЦК КПК. Це представник вже четвертого покоління керівників країни. Центральна Військова Рада КНР і його керівник грають важливу роль в китайській політичній системі.

Адміністративний поділ Китайська Народна республіка здійснює адміністративний контроль над 22 провінціями; при цьому уряд КНР вважає Тайвань своєї 23-й провінцією. Крім цього, в КНР також входять 5 автономних районів, де проживають національні меншини Китаю, 4 муніципальних освіти, відповідних містах центрального підпорядкування, і 2 спеціальних адміністративних райони.

22 провінції, 5 автономних районів і 4 міста центрального підпорядкування об'єднуються терміном «континентальний Китай», куди зазвичай не входять Гонконг, Макао і Тайвань. Адміністративний поділ

Рельєф Зазвичай виділяють три великих регіони: -Тибетське нагір'я заввишки більше 2000 м над рівнем моря розташоване на південно-заході країни -пояс гір і високих рівнин має висоти 200-2000 м, знаходиться в північній частині -низькі акумулятивні рівнини висотою нижче 200 м і невисокі гори на північному сході, сході і півдні країни.

Клімат Клімат Китаю дуже різноманітний - від субтропічного на півдні до помірного клімату на півночі. У північній частині Хейлунцзян температура в січні може опускатися до -30 ° C. Середня температура липня в цій області становить 20 ° C. Кількість опадів змінюється. На південних схилах гір Ціньлінь випадають численні дощі, максимум яких припадає на літні мусони. Північно-західні райони країни - найсухіші, опадів практично немає. Південні і східні області Китаю часто страждають від руйнівних тайфунів, а також від повеней, мусонів, цунамі.

Річки та озера У Китаї безліч річок, загальна довжина яких становить 220 000 км. Найбільші ріки - Хуанхе (Жовта річка), Янцзи (Чан), Сі (Західна річка). У Китаї багато озер, загальна площа, яку вони займають, становить приблизно 80 000 км². Найбільш значні озера - Кукунор, Дунтінху, Поянху. Є також тисячі штучних озер - водосховищ.

Населення Загальна чисельність населення в континентальній частині країни становить 1,3 млрд. Етнічний склад. 93% - хань (етнічні китайці), численна етнічна група монголів, також проживають чжуан, уйгури, тибетці, хуей, корейці, мяо. Середня тривалість життя - 71 рік.

Релігія Крім трьох світових релігій - буддизму, ісламу і християнства - в Китаї ще існує своєрідне традиційне релігійне вчення - даосизм. Крім того, у деяких національних меншин все ще зберігається первісне поклоніння перед силами природи і багатобожжя. В роки культурної революції релігія в Китаї була заборонена.

Промисловість Чорна металургія забезпечена необхідною паливною і сировинною базою. Її перевага в наявності покладів коксівного вугілля і залізних руд у багатьох районах країни. Хімічна промисловість розвинена слабо. Переважають її базові галузі та виробництво добрив. Новою стала поява нафтохімії. .

Легка промисловості, як і раніше, зосереджена переважно в портових містах або їх найближчому оточенні. Китай — найбільший у світі виробник бавовняних тканин, значний також обсяг виробництва шовкових та вовняних тканин. В харчовій промисловості головним є переробка зерна, олійних і цукрових культур, тютюну, а також пивоваріння.

Машинобудування Найбільшим центром машинобудування є Шанхай, в якому виробляється понад 20 % продукції галузі. Важливими центрами виробництва машинотехнічної продукції є Тяньцзінь, Харбін, Пекін, Лоян, Далянь та ін. Найбільш розвинена галузь машинобудування - верстатобудівна. За їх парком Китай займає друге місце у світі. Основними центрами важкого машинобудування, включаючи нафтове хімічне, є Ланьчжоу, Шанхай, Гуанчжоу (Кантон).

Сільське господарство У Китаї збирають понад третини світового врожаю рису та просяних культур. Країна один з найбільших у світі виробників кукурудзи, бавовни, чаю, сої, тютюну, м'яса свиней, птиці, коконів шовкопряду. У структурі сільського господарства переважає рослинництво. Основна зернова культура — рис, посіви якого розміщуються південніше р. Хуанхе. На півдні країни одержують по 2, а іноді і по 3 врожаї рису на рік. Китай посідає друге місце після Індії за виробництвом чаю

Рослини У Китаї налічується близько 25000 видів рослин. Найбільш характерна рослинність - модрина, кедр, дуб, липа, клен, горіх, лавр, камелія, магнолія. Гори вкриті лісами, які ростуть на 8% території Китаю.

Тварини В густо населених рівнинних районах мало диких тварин, за винятком гризунів, птахів і деяких копитних, але в більш важкодоступних місцях фауна досить багата. Багато тварин, що мешкають в Китаї, зустрічаються рідко, наприклад гігантська панда, китайський водяний олень, деякі види алігаторів.

Економіка На 2012 рік економіка КНР займає 2 місце в світі за величиною номінального ВВП. Китай вже першенствує у світі за обсягом виробництва понад 100 видів продукції. Китай уже багато років поспіль є головним експортером текстильних виробів, одягу, взуття, годинників, велосипедів, швейних машин та інших видів трудомісткої продукції. Споживання нафти в Китаї склало 300 млн тонн в 2008 році.

Дякую за увагу!


Теги: китай, Горсткін Олег
Навчальний предмет: Географія
Переглядів/завантажень: 577/195


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar