Головна » Географія |
Мета уроку: Сформувати в учнів поняття ;Глобальні проблеми людства; Ознайомити учнів з основними шляхами їх розв‘язання. Розвивати в учнів навички логічного мислення, вміння правильно та логічно викладати думки, розуміння системної єдності довкілля. Виховувати формування власного погляду, національно – свідомого громадянина, екологічно та економічно-грамотну особистість. Обладнання: Політична карта світ, атласи, зошити,ручки. Тип уроку: Урок - конференція з використанням презентації в програмі “PowerPoint”. Структура уроку: 1. Організаційний момент 2. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності учнів. 3. Вивчення нового матеріалу. 4. Закріплення нових знань, умінь, навичок. 5. Підсумок уроку і домашнє завдання. ХІД УРОКУ Організаційний момент. ВСТУПНЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯ Історію людства можна назвати історією впливу людини на природу, довкілля. З перших днів свого існування людина збирала плоди, ягоди, корені. З появою сільського господарства-обробляла грунти, з розвитком ремісництва почалось добування корисних копалин (залізної руди, торфу, кам’яного вугілля, пізніше – нафти, природного газу). В період виникнення та існування капіталізму, вплив людини на довкілля збільшувався (з явились величезні звалища сміття, швидкими темпами відбувалось добування корисних Копалин, використання прісної води, вирубування лісів). В другій половині ХХ століття навантаження на природу стало величезним в зв’язку із впровадженням в господарство досягнень НТР і НТП. Постало питання про можливість існування людини, яка може сама себе знищити. Також з являється страшна проблема озброєння і збереження миру на Землі, проблема збільшення чисельності населення на планеті проблеми з виробництвом та використанням все більших і більших обсягів енергії, продуктів харчування тощо. І так з явилися глобальні, тобто загальнопланетарні проблеми всього людства, які торкаються кожної людини і людства в цілому. Вивчення нового матеріалу Склад учасників конференції: ведучий, сім доповідачів,інші учні, які обговорюють тему(задають запитання,доповнюють,дискутують). Ведучий називає глобальні проблеми людства(переключає слайди презентації на проекторі): Проблема роззброєння та збереження миру на Землі; (слайд 1) Учні по черзі виходять і знайомлять усіх із проблемами, які вони готували вдома заздалегідь (під час презентації на екран проектуються слайди з візуальною інформацією). 4.Закріплення нових знань і навичок. Бліц-опитування по основним глобальним проблемам людства та шляхами їх вирішення. 5. Підсумок уроку. Учитель відзначає вдалі презентації, відповіді, питання дискусії, аналізує роботу учнів на уроці, виставляє оцінки. Домашнє завдання: повторити тему в підручнику. Дякую за увагу.
Схожі навчальні матеріали: |
Всього коментарів: 0 | |