Головна » Біологія

Айстрові або Складноцвіті

Айстрові або Складноцвіті Опівночі айстри в саду розцвіли... Умились росою, вінки одягли, І стали рожевого ранку чекать, І в райдугу барвів життя убирать... Олександр Олесь

Виконали учні 3-А (Г.) класу Вегера Андрій Бондар Валера

Ця родина поміж інших квіткових рослин налічує найбільше видів - близько 25 тисяч. Айстрові - надзвичайно різноманітні рослини: здебільшого одно-, дво-або багаторічні трав'янисті рослини . Інколи - напівкущі та кущі і дуже рідко - дерева. Поширені вони на всіх континентах, за винятком Антарктиди.

Представники родини Айстрові: деревій (1), цикорій (2), кульбаба (3), пижмо (4), будяк (5), королиця (6)

Чашолистків нуль. Віночок — з 5 пелюсток, що зрослися в трубку. Тичинок також 5; пиляками вони зростаються в тичинкову трубку навколо стовпчика. У квітці 1 маточка, із зав'язі якої розвивається плід сім'янка. Родина: Складноцвіті Формула квітки: Ч0 П(5) Т(5) М(1) Суцвіття: Кошик – суцвіття з сидячих квіток,які розташовані на розширеній тарілкоподібній головній осі (соняшник). Плід: сім’янка- сухий однонасінний нерозкривний плід, утворений двома плодолистками.

Листки: прості, жилкування сітчасте. Коренева система: стрижнева

Типи квіток За особливостями будови розрізняють язичкові, трубчасті та лійчасті квітки. Трубчасті квітки — усі пелюстки в нижній частині зрощені у трубку. Трубчастими, наприклад, є квітки у центральній частині суцвіття соняшника, ромашки, а також усі квітки череди. Язичкові квітки — їхні пелюстки зростаються у вигляді язичка. Із язичкових квіток складається суцвіття кульбаби. Лійчасті квітки — слугують лише для приваблення комах-запилювачів, і тому не мають тичинок і маточки. Віночок утворений зрослими у вигляді лійки яскраво забарвленими пелюстками.

Господарське значення Соняшник — важлива олійна рослина. Із деяких представників Айстрових виготовляють напої, що нагадують за смаком каву (кульбаба). Багато айстрових вирощують як декоративні рослини (хризантеми, айстри, ромашки) Серед айстрових є лікарські рослини (ромашка лікарська кульбаба, полин,нагідки, ехінацея, чорнобривці), а також є і бур'яни (осот, кульбаба, будяк, лопух).

Систематичне положегння виду Соняшник Спочатку його вирощували як декоративну рослину. Лише в середині XIX ст. в Росії з його насіння вперше було одержано олію. Тепер соняшник — одна з основних жиро- олійних рослин. Відділ: Покритонасінні Клас: Дводольні Порядок: Айстроцвіті Родина: Айстрові Рід: Соняшник Вид: Соняшник однорічний

Різномантність айстрових: 1 — кульбаба лікарська; 2 — волошка синя З — пижмо звичайне; 4 — оман високий 5 — осот польовий; 6 — любочки осінні 7 — волошка лучна

Загадки 1) Дівчинка трима в руці Хмарку-пух на стебельці. Як подуєш ти на нього — Не залишиться нічого. 2) Осіння квітка сукню вділа рожеву, синю, ніжно-білу. Стоїть, неначе їжачок, у неї сотні пелюсток. 3) У зеленім зіллі Виросло дівчатко — В неї вії білі Й золоті очатка. 4) Чудова квіточка така, Чорними брівками морга.

Дякуємо за увагу!


Теги: Айстрові, Вегера Андрій, Складноцвіті, Бондар Валера
Навчальний предмет: Біологія
Переглядів/завантажень: 912/259


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar