Узагальнення вивченого про наголос, наголошені й ненаголошені голосні
Мета: закріплювати знання про наголошені та ненаголошені склади і звуки; вчити розпізнавати іменники, прикметники, дієслова.
Розвивати вміння розпізнавати наголошений звук та склад, мовлення, увагу, пам'ять.
Виховувати працьовитість, культуру праці, повагу до тварин.
Тип уроку: узагальнення знань
Форма проведення: урок – казка
Хід уроку
1. Організація класу
1.1. Привітання
2. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні у нас незвичайний урок, а урок - казка. Ми сьогодні завітаємо у гості до героїв улюблених мультфільмів та казок. Нас супроводжувати буде герой одного із мультфільмів, який народився з дощу. Хто це? (Капітошка) Який у нього настрій? Я бажаю вам протягом уроку мати хороший настрій, гарно працювати та отримати чудові оцінки. Тому дивізом нашого уроку є:
Думати швидко
Виконувати чітко
Творчо працювати
Каліграфічно писати.
3. Закріплення знань умінь і навичок про наголос
3.1. Мозкова атака
А щоб розпочати нашу подорож Капітошка пропонує подумати. Тому він підготував вам розминку
«Мозкова атака»
- Які ви знаєте речення за метою висловлювання?
- Який склад називається наголошеним?
- Який звук називається наголошеним?
- Як називаються склади на які не падає наголос?
Що ж із цим завданням ви справились. Розпочнемо нашу подорож.
3.2 Каліграфічна хвилинка
Подорожувати будемо на рідній хмаринці Капітошки. А ось і перший будиночок. Але ми не можемо ввійти, бо щоб отримати дозвіл відчинити двері ми маємо виконати бажання господаря і провести каліграфічну хвилинку.
Запишіть число, класна робота.
В ід мі де ед
- Назвіть склади, які ми записали.
- Ось ми і виконали завдання, а перед нами господар дому. Хто це? (Ведмідь)
- Як ми будемо писати Ведмідь чи Видмідь?
- Запишіть у зошити слово Ведмідь правильно, з буквою е.
- Складіть речення із словом ведмідь.
Запис на дошці 1 дитиною. Яке це речення за метою висловлювання? Позначити наголоси в словах
- Ведмедик дякує вам за допомогу. А ми продовжуємо подорожувати із Капітошкою. І він запрошує вас у гості до свого хорошого друга.
3.3 Диктант
А ось і будиночок друга Капітошки. Але і тут нас чекає завдання.
(одна дитина на дошці записує слова)
Шофер, вишня, директор, метро, комбайн, вовк, льон, столяр.
- Поставте наголос в усіх словах.
(Перевірити, поставити оцінки. Для дитини, що писала на дошці додаткові запитання, оцінка)
- Ім'я друга Капітошки заховалось у диктанті. Це назва тваринки. (Вовк)
- Отже ми прийшли у гості до Вовчика (малюнок)
3.4. Складання розповіді за малюнком. С.49, впр.111, впр.112.
Кого ви бпчите на малюнках?
Що робить хлопчик на першому, а що на другому малюнку?
Що робить мама на першому, а що на другому малюнку?
Яку розповідь можна скласти за малюночками?
Впр. 112.
Виконання завдань вправи 112.
- Вовчик дякує вам за роботу, а ми рушаємо далі. А ви не стомилися? Давайте відпочинемо.
Фізкультхвилинка
Слухання музичного запису із мультфільма «Капітошка»
3.5 Тренувальні вправи на визначення наголосу та добір спільнокореневих слів за вправою 113, с. 50
Ми з вами прибуваємо до наступного будиночка.
- Подивіться, тут навіть написано, хто в ньому живе.(Кулубок)
- Ви здогадалися хто це? А як ви вважаєте чи правильно написано його ім'я? Як правильно?
- На який склад падає наголос у слові Колобок? (на останній, третій)
Запишемо слово колобок у зошит і зробимо звуко-буквений аналіз слова.
- Давайте навчимо Колобка правильно записувати слова і ставити наголоси та добирати до них спільнокориневі слова. Впр. 113, с.50
VІ. Підсумок уроку
4.1 Підсумкова бесіда
Діти, скажіть будь ласка, до кого ми ходили в гості?
З ким ми подорожували?
4.2 Домашнє завдання
Впр. 144, с. 50