Головна » Зарубіжна література

Гомер “Іліада”

Гомер “Іліада” Виконала учениця 11-А класу Денега Христина

Гомер— легендарний давньогрецький поет, який вважається автором «Іліади» та «Одіссеї», двох славетних грецьких епічних поем, що започаткували європейську літературу. В античності Гомеру приписувалося авторство й інших творів (див. кіклічні поеми; від деяких з них збереглися фрагменти). Сукупність проблем, пов'язаних з особою Гомера і його відношенням до «Іліади» та «Одіссеї», про час виникнення, склад і взаємозв'язок окремих частин цих поем становлять знамените не тільки в порівняльному літературознавстві, а й у всій науці про античний світі «Гомерівське питання».

Велика заслуга Гомера полягає в тому, що до нього поети викладали в коротких піснях тільки невеликі частини з великої області сказань про події Троянської війни, а він поєднав у художньої композиції, дотримуючись законів поетичної єдності, великий, закінчений цикл сказань. Цей цикл, з якого Гомер почерпнув матеріали для обох великих поем, «Іліади» та «Одіссеї», — Троянський цикл. До основних сюжетно-стилістинчих особливостей поем Гомера слід віднести такі:

розповідь про дійсні історичні події поєднується з авторською вигадкою. у монументальній, ідеалізованій формі відтворюються норми героїчної поведінки людини, яка захищає честь, свободу і незалежність свого народу. традиційна композиція: заспів, який готує читача до сприйняття розповіді про події; вказує на час і місце події, знайомить з героями. Автор може звертатися до слухача або інших осіб (наприклад, Муза). немає розгорнутих описів зовнішності героїв. у стилі поем збереглося багато елементів, які беруть початок у пісенній стадії розвитку епосу. Боги, люди, речі — усі має епітети: хмарогонитель Зевс, волоока Гера, прудконогий Ахіллес, шоломосяйний Гектор, ясноока Афіна і так далі. у поемах багато повторень. Кількість віршів, що повторюються сягає 2253

Іліада— кіклічна поема, що налічує 24 пісні, які складаються з 15693 віршів, і приписується Гомеру, найдавніша зі збережених пам'яток грецької літератури. «Іліада» є переробкою і об'єднанням численних сказань СтародавньоїГреції про подвиги давніх героїв.

Поема опирається на Троянський цикл міфів,згідно з яким один із синів царя Трої Паріс викрав дружину спартанського царя Менелая, прекрасну Єлену, що і стало причиною початку війни Війна між ахейцями та троянцями тривала 10 років (8 ст.д.н.е.) “Іліада” розповідає про епізод війни десятого року облоги Трої Складається з 24 пісень(за кількістю букв в грецькому алфавіті)

“Іліада” – епічна поема, оскільки її зміст охоплює події загальнонаціонального значення, у ній діє велика кількість персонажів, розвивається багато сюжетних ліній поданих в історичному, міфологічному, реалістичних планах Поема написана гекзаметром.

Головні персонажі Більшість персонажів «Іліади» каталогізовані, так друга частина Книги 2 майже повністю укладена як перелік кораблів, із зазначенням не тільки командувачів, але й рядових військових.

Ахейці Агамемнон — правитель Мікен. Ахілл (або Ахіллес) — правитель мірмідонян. Одіссей — правитель Ітаки, герой Одіссеї. Аякс Теламонід — син саламінського володаря Теламона, полководець Ахілла. Менелай — правитель Спарти, чоловік Єлени. Діомед — правитель Аргоса. Аякс Оїлід — син володаря локрів Оїлея, полководець Ахілла. Чоловіки Трої Гектор — син царя Пріама. Еней — син Анхіса та Афродіти. Деїфоб — син Пріама та Гекуби. Паріс — син царя Пріама, викрадач Єлени. Пріам — правитель Трої. Полідамант — полководець, товариш Гектора. Агенор — син Антенора, полководець. Долон — рядовий троянець, за обіцяну винагороду вночі перейшов до табору ахейців, де був убитий Одіссеєм та Діомедом. Антенор — радник царя Пріама. Полідор — наймолодший син Пріама.

Жінки Трої Гекуба — дружина царя Пріама. Єлена — дружина Менелая, викрадена Парісом. Андромаха — дружина Гектора. Кассандра — дочка Пріама. Олімпійські боги Зевс Гера Артеміда Аполлон Афродита Аїд Афіна Арес Гермес Посейдон Німфи та інші божества Ерида Ірида Фетіда Протей Зевс Гера Артеміда Аполлон Афродита Аїд Афіна Арес Гермес Посейдон Німфи та інші божества Ерида Ірида Фетіда Протей Зевс Гера Артеміда Аполлон Афродита Аїд Афіна Арес Гермес Посейдон Німфи та інші божества Ерида Ірида Фетіда Протей Зевс Гера Артеміда Аполлон Афродита Аїд Афіна Арес Гермес Посейдон Німфи та інші божества Ерида Ірида Фетіда Протей

Іліада, Книга 7, манускрипт 5-6 століття

Пісня перша. Моровиця. Гнів Пісня друга. Сон. Беотія, або Перелік кораблів Пісня третя. Клятви. Огляд війська з мурів. Двобій Александра і Менелая Пісня четверта. Порушення клятв. Обхід війська Агамемноном Пісня п’ята. Подвиги Діомеда Пісня шоста. Зустріч Гектора з Андромахою Пісня сьома. Поєдинок Гектора з Еантом, похорон полеглих Пісня восьма. Перервана битва Пісня дев’ята. Посольство до Ахілла. Прохання Пісня десята. Долонія Пісня одинадцята. Подвиги Агамемнона Пісня дванадцята. Бій біля валу Пісня тринадцята. Бій біля кораблів Пісня чотирнадцята. Ошукання Зевса Пісня п’ятнадцята. Відступ від кораблів Пісня шістнадцята. Патроклія Пісня сімнадцята. Подвиги Менелая Пісня вісімнадцята. Приготування зброї Пісня дев’ятнадцята. Зречення гніву Пісня двадцята. Битва богів Пісня двадцять перша. Битва біля ріки Пісня двадцять друга. Убивство Гектора Пісня двадцять третя. Ігри на честь Патрокла Пісня двадцять четверта. Викуп Гекторового тіла

Геніальність Гомера полягає в тому, що він вийшов за умовні межі зображення лише героїчних сторінок античної історії, поет передав усе розмаїття почуттів своїх героїв. Гомер не стає на бік будь-якого табору або будь-якого героя. З однаковим захопленням звучать рядки, присвячені мужності, патріотизму, відданості як греків, так і троянців.

Тріумфатор Ахілл тягне за колісницею тіло переможеного Гектора Втеча Енея з Трої: він несе свого старого батька Анхіса, Федеріко Бароччі

«Іліада» у мистецтві та літературі Трилогія Есхіла «Орестея» є своєрідним продовженням «Іліади», оскільки описує життя Агамемнона після повернення додому з Трої. Поема Роберта Браунінга «Розвиток» Вільям Шекспір використав сюжет Іліади як вихідний матеріал для створення своєї п'єси «Троїл та Крессида» 1954 року на Бродвеї був поставлений мюзикл «Золоте яблуко» за лібретто Джона Тревілля Лату та на музику композитора Джерома Моросса 1983 року побачило світ оповідання Крісти Вольф «Кассандра» 2003 року американський письменник-фантаст Ден Сіммонс опублікував роман під назвою «Іліон» 2004 року глядачі всього світу побачили адаптовану екранізацію Іліади «Троя» німецького режисера Вольфганга Петерсена


Теги: Гомер, Денега Христина
Навчальний предмет: Зарубіжна література
Переглядів/завантажень: 1149/164


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar