Головна » Зарубіжна література |
Мета: Простежити життєвий шлях героя та його мандри у часі і просторі, уміти аналізувати вчинки героя, робити висновки з прочитаного, розвивати навички аналізу тексту, виховувати почуття милосердя, доброти, чуйності. Обладнання: Портрет Ч. Діккенса. Ілюстрації до твору, вислови відомих людей. Тип уроку: Засвоєння нових знань. Епіграф: Не гроші роблять людину щасливою, а людяність. Ч. Діккенс І. Організація класу ІІ. Актуалізація. Який твір ми почали вивчати на минулому уроці? Тема – зображення життя багатих і бідних людей. Влада грошей на моральні якості людини. Ідея – автор стверджує перемогу добра над злом, світла над пітьмою, віру людей в чудо. Прихід 4 учнів в українських костюмах. Промова. Слава Богу, добрі люди! Мир і щастя в Вашій хаті, Щоб щасливі і багаті Ви були завжди і всюди. Ми йдемо із Віфлієму І вість радісну несемо – Відкривайте серце щире Для добра, для щастя, миру! Бо я – Ангел поводир – Всім приношу тільки мир. То з небес Вам знак Господній, Він іде якраз сьогодні – В день народження Христа В душу й серце пророста. Чи готові Ви до хати Наш вертеп в цей час прийняти? Головна зі всіх новин – Народився Божий Син! Добрий вечір, Вам всі люди, Із Святим Різдвом вітаєм, Всім здоров’я Вам бажаєм. Господарю на воли, Господині на квочки. Хлопцям-дівчатам на гуляння, Малим дітям забавляння, Христу-Богу вихваляння!
Уч. Дякуємо Вам, що прийшли до нас на свято! Щастя й Вам і здоров’я. Сідайте, добрі люди. Мотивація уроку Таке привітання зазвичай звучить у різдвяний вечір. А що ж це за свято Різдво, коли і як його святкують? ІІІ. Основна частина Метод «Мозковий штурм». Одна із найвеличніших дат календаря, свято – народження Христа, свято розпочинається в січні – свято вечерею. Узвар, кутя, гуска, індик – страви. Колядування. Віра в чудо, подарунки. Висновок. Отже, Різдво – це свято добра, милосердя, любові і всепрощення. Саме цього дня відбуваються найфантастичніші речі. Не виключенням стали і події в повісті Ч. Діккенса «Різдвяна пісня у прозі». Прослідкуйте, як сприймають свято Різдва герої твору. Збирачі коштів для бідних «У це свято більше ніж ніколи хотілося б купити деякого припасу для бідних. Тисячі людей не мають найпотрібнішого» Клерк «Усі тут були щасливі, задоволені один одним, раді святу, вдячні долі» Фред «Цей день найкращий у цілому році: добрий, ласкавий, привітний день» Тім «Добре, що мене бачили у церкві. Я каліка, і напевне, людям приємно, дивлячись на мене, згадувати в перший день Різдва, хто примусив кульгавих ходити, а сліпих бачити». Скрудж «Нісенітниця! Дурниця! Була б моя воля, я такого бевзя, котрий бігає і галасує «Веселі святці!» зварив би живцем у куті з начинкою» Висновок: Всі люди радіють святу, вірять у добро, пробуджують милосердя, примушують робити гарні вчинки. Крім одного героя Ебізінера Скруджа. Перед нами стоїть завдання – прослідкувати, чому саме Скрудж не відзначає цього величного свята? Хто з героїв твору допомагає Скруджу переглянути своє життя і ставлення до людей?
Ст.. 91, Ніяке каяття не може полагодити життя, страчене даремно. Гра «Впізнай героя» «Цей гість мав дитячу постать, однак був схожий на діда. Сріблясте, мовби сиве від старості волосся спадало гостеві на потилицю й на плечі, а проте на обличчі не видно було ані зморщички й на щоках рожевів ніжний рум’янець». Ст.94 (Дух Минулого Різдва) Саме завдяки Духам Скрудж зробив подорож у просторі і часі. 1). Яку картину показав Скруджу Дух Минулого Різдва? Який стан був у героя? Фільм 0,32хв – 0,37.15 «Скрудж сів на лаву і заплакав, побачивши себе самого, забутого, як бувало завжди на Різдво» «Стало ніяково» - один племінник і не спілкуються 2). Зачитати діалог нареченої із Скруджем, ст. 99-100 «Всі наші величні почуття потроху пожерла охота наживати гроші, вона зовсім опанувала вами». 3). Що показав Дух Теперішнього Різдва? 4). Коли відбулися зміни на краще в душі Скруджа? Коли захотів, щоб Тайні Тім залишився жити. 5). На що звернув увагу Дух Майбутнього Різдва? 6). З яким настроєм Скрудж прокинувся? Ст. 121-122 7). Яку промову він вимовив перед своєю могилою? Ст. 120 Фільм 1 год, 16 хв – 1год. 18хв. Висновок: Побачивши своє життя зі сторони – герой переосмислює його.
Зміни, що відбулися в Скруджеві. Робота в групах: Складання таблиці (Дослідницька робота).
Характер Скруджа
До подорожі Після подорожі Риси обличчя Старечі, сковані Щасливий вигляд оточуючих Ненависть ласкаві слова Ставлення до Дурниці Бажаю усім щастя Різдва
Колективне складання схеми
Висновок: Отже, Автор проводить нас у художньому просторі повісті із реального світу, сповненого зла і холоду, у світ фантастичний, світ очищення душі і змін людини на краще, а з нього повертає до реальності, але вже свідками великого чуда відродження душі головного героя. За Діккенсом, у глибинах людської душі зло породжується тоді, коли дорослі забувають світлі мрії та чисті помисли дитинства.
ІV. Підсумок. Вчитель. Скрудж зумів стати щасливою людиною, бо зумів змінитися. Пам’ятайте, людина завжди може змінитися. Тож поспішайте самі творити добро і вірте в те, що все залежить тільки від Вас. Метод «Прес» Дайте відповідь: «Що робить людину щасливою?» Я вважаю, щасливою людину робить … Тому, що … Наприклад, … Отже, щоб бути щасливим …. Слово Учителя. У всьому християнському світі Різдво символізує відродження душі, оновлення світу, мир і злагоду. У кожної людини є яскраві враження від Різдва. Це свято не залишає нікого байдужим. І Скрудж – не виняток. 7 років усамітнення, самознищення і оновлення душі на Різдво. Вірш «Диво Різдва» Виносили дідух з хати на свято сусіди І співали – щастя звали, відганяли біди. Дідух з хати, із покуття, де свіча горіла. Диво Різдва у майбутнє дорогу відкрило. Радій, люде, щастя буде, хто з правдою й миром Встає рано, й добро сіє, і світ любить щиро. Виставлення оцінок.
V. Домашнє завдання: Скласти план характеристики Скруджа.
Схожі навчальні матеріали: |
Всього коментарів: 0 | |