Головна » Всесвітня історія

Сутність Нового курсу Ф. Рузвельта

Тема дослідження Авторський колектив: Стойкова Є, Ткаченко М, Войніков М, Сойма В. 10 – А, Б клас, Веселівська районна різнопрофільна гімназія Керівник проекту Гушуляк С.В. * © Проект «ХХ століття. Доля людини», Гушуляк С.В., Веселівська гімназія смт. Веселе “Сутність “Нового курсу Ф. Рузвельта ” Група “ЕКОНОМІСТИ”

Цілі дослідження 1. Вивчити сутність та наслідки реформ Ф.Рузвельта в галузі промисловості та фінансів. 2. Які зміни пройшли у сільському господарстві та в трудовій сфері. 3. Ефективність курсу щодо державної програми зайнятості

Гіпотеза: «Франклін Делано Рузвельт був американським гігантом, лідером, який спрямовував наш народ і провів його через небезпечні часи.» Рональд Рейган Політика “нового курсу” Ф.Рузвельта виявилася спробою виходу з глобальної кризи.

“Уявимо собі цивілізацію у вигляді дерева, на якому в процесі росту відмирають гілки. Радикал вимагає їх відрізати, консерватор закликає не чіпати! А ліберал йде на компроміс, він говорить – давайте підстрижемо їх для того. Щоб не шкодити ані старого стовбуру, ані нових гілок “ Ф. Рузвельт 4 березня 1933 р. Ф.Рузвельт обійняв посаду президента. 6 березня – оголосив надзвичайний стан у країні 9 березня – скликав надзвичайну сесію Конгресу, яка працювала три місяці - 100 днів

Заходи адміністрації Ф.Рузвельта, спрямовані на подолання економічної кризи в США, отримали назву “новий курс” Ф. Рузвельта. Теоретичною основою “нового курсу” стала економічна теорія англійського вченого Джона Кейнса про діяльність державного регулювання економіки за кризових умов.

1933 р. – Надзвичайний закон про банки Відкрито: 12 центральних банків Федеральної резервної системи, 250 банків визнано “здоровими”; Зменшення кількості банків (через укрупнення): У 1932 р. - 6145 , у 1933 р. - 4897 , 1939 рік - 5203 банки. з 1933 по 1939 рік кількість банків зменшилась на 15% , а обсяг їх активів зріс на 37 % .

5 березня 1933 р. - Закон про заборону експорту золота та Закон про девальвацію долара. Золотий вміст доллара було знижено та встановлено ціну на золото у розмірі 35 долларів за унцію . Доллар було девальвовано на 12 % . Таким чином було відновлено роботу банківської системи

16 червня 1933 року прийнято закон про відновлення національної промисловості (НРА) та також створено Національну адміністрацію з оздоровлення промисловості. Промисловість поділено на 17 груп, які розробили «кодекси чесної конкуренції»: встановлювався обсяг виробництва, регулювалася заробітна плата (мінімальна – 40 центів за годину) й умови праці, тривалість робочого часу (40 – годинний робочий тиждень), праця підлітків була заборонена. Відбувся розподіл ринків збуту між фірмами. Профспілки здобули право вести переговори з підприємцями й укладати колективні трудові угоди.

Експеримент з надання додаткових повноважень штату Теннессі. Його мета: розвинути ресурси однієї з найбільших річкових систем країни через модернізацію гідроелектричних дамб. У результаті електроенергія стала дешевшою, що дало могутній поштовх розвитку штату.

В травні 1933 Рузвельт під-писав закон про створення Федеральної надзвичайної адміністрації допомоги голодним і безробітним. Програма соціальної допомоги нуждающимся (громадські роботи різноманітного спрямування для безробітних, трудові табори для молоді. Организація громадських робіт на суму 3,3 млрд. $, на ких було зайнято 5 млн. чол. Створення трудових таборів для молоді (18 – 25 років) Допомога по безробіттю отримували 20 млн. чоловік. Я хотів відвернути революцію відчаю. Ф. Рузвельт

Закон 1933г. про регулювання сільськогосподарського виробництва (сстворення адміністрації, яка скуповує у фермерів продукцію за фіксованими цінами, виплата компенсацій за скорочення виробництва). Прийнято Закон про рефінасування фермерської заборгованності.

За чотири місяці 1934 р. індекс промислового виробництва федеральної резервної системи піднявся з 59 до 100 пунктів. До кінця 30 – х років державний сектор зріс до 20% ВНП. Докризовий рівень виробництва в країні був досягнутий у 1940 році. Введення «Нового курсу» (переломний момент в історії США. Вперше держава взяла на себе роль гаранта соціального захисту американців); Лібералізація демократії (розширення прав громадян); Тенденції до росту державного втручання в економіку ( державно – монополістичний індустріалізм).

Висновки До цих пір є суперечливим питання , наскільки успішним був «новий курс». Так «новий курс» зміг помякшити, але не ліквідувати безробіття й нужду, а соціально – політичні закони не пішли далі скромних починань. Тільки війна принесла повну зайнятість й виробництво, що побивало усі рекорди. Але вирішальним було те, що Рузвельт дав нову надію нації що занепала духом, нації, невпевненій в собі, нації, яка не мала ніякого направлення. Єдине, чого повинна була боятися нація, як він проголосив при вступі на посаду,так це самого страху.


Теги: Ткаченко М., Історія США, Рузвельт, Войніков М., Стойкова Є., Сойма В.
Навчальний предмет: Всесвітня історія
Переглядів/завантажень: 999/212


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar