Головна » Українська мова |
Мета. Повторити, узагальнити й систематизувати опрацьований матеріал про дієприслівник; домогтися засвоєння учнями вивчених правил. Удосконалювати уміння застосовувати набуті знання на практиці, розвивати творчу уяву, мислення учнів, уміння правильно та послідовно викладати свої думки. Виховувати зацікавленість до предмета, бажання здобувати знання, пошану до української мови.
Хід уроку Мотивація навчальної діяльності учнів 1. Що називається дієприслівником? 2. Які ознаки дієслова має дієприслівник? 3. Наведіть приклади дієприслівників недоконаного і доконаного виду. Випишіть перехідні дієприслівники. Пишаючись здобутками, не змайструвавши човна, повертаючи надію, повернувшись зі школи, ховаючись у чагарниках, святкуючи перемогу, надаючи допомогу, мріючи про подорож, оцінюючи шанси, поскладавши у валізу, перегорнувши сторінку. Якщо ви правильно виконали завдання, з других букв записаних дієприслівників складеться початок давньогрецького вислову: «... теж батьківщина». Розкажіть про творення дієприслівників недоконаного і доконаного виду. Оздобити, ускладнювати, боротися, зняти, запитати, складати, створити, використати, допомагати, плавати, забороняти. Якщо ви правильно виконали завдання, з других букв записаних дієприслівників складеться початок приказки: «... по польоту» Сформулюйте пунктограму «Розділові знаки при дієприслівниковому звороті та одиничних дієприслівниках». В яких випадках не з дієприслівниками пишеться разом? Наведіть приклади. 1. Розгораючись вогонь спалює і сухе і мокре. 2. Ледар живе не тужачи. 3. Втративши здоров'я дізнаєшся його ціну {Нар. творчість). 4. Полохливий заєць причаївшись під кущем пригинає вуха витріщає очі й немов поринає в море лісових звуків. 5. Бліде сонце показавшись на мить висипало з-за хмар своє останнє багатство. 6. Козак певний час мовчав насупившись а потім важко зітхнувши затягнув старовинну пісню (3.. М. Коцюбинського). 10. Запишіть дієприслівники у два стовпчики: а) ті, що пишуться з не окремо; б) ті, що пишуться з не разом. (Не)навидячи, (не)навчившись, (не)хтуючи, (не)аплодуючи, (не)обминаючи, (не)дбаючи, (не)наївшись, (не)волячи, (не)ізолювавши, (не)маршируючи, (не)малюючи, (не)інтригуючи, (не)сходячи, (не)зчувшись, (не)рвуючи, (не)цінуючи, (не)іскрячись. Якщо ви правильно виконали завдання, з перших букв записаних дієприслівників, що пишуться з не окремо, складеться початок прислів'я: «... / камінь мохом обростає». 11.Фізхвилинка 12.Проблемне завдання: порівняйте слова(читаючи твір, читаючі учні;атакуючи ворога, атакуючі бійці) 14.Підсумок уроку. Оголошення оцінок та домашнього завдання
Схожі навчальні матеріали: |
Всього коментарів: 0 | |