Головна » Українська література |
Мета уроку: ознайомити учнів із життям і творчістю письменника,викликати бажання читати його твори; розвивати навички переказу і виразного читання прозового твору, коментувати прочитане; виховувати почуття гумору, допитливості, любові до ближніх. Тип уроку:урок засвоєння нових знань. Обладнання.портрет письменника,матеріали електронного підручника «Українська література, 6 клас»,словничок на дошці, індивідуальні домашні завдання. Методи й прийоми:робота з підручником,літературний диктант (тести),робота з електронним підручником,вікторина «Хто це?», «Уважність»,робота в парах, «Мікрофон»,творчі роботи. Хід уроку: І.Оргмомент.Повідомлення теми та мети уроку. II. Мотивація навчання. ІІІ Актуалізація опорних знань учнів: 1. Бесіда за питаннями: а) хто такі тореадори?В якій країні популярна корида? б) хто такі авантюристи?- шукачі ризикованих пригод в) хто є головними героями повісті « Тореадори з Васюківки»? д) хто вам більше до вподоби:Ява чи Павлушка? Чому? Чи хотіли б мати таких друзів? 2 Літературний диктант (тести) 3.Взаємоперевірка. 4. Вікторина «Хто це?» за повістю - вставити потрібні відповіді (електронний підручник). 5. Робота в парах. 6.Підсумок, виставлення і коментування оцінок. III. Сприйняття та засвоєння навчального матеріалу 1. Коментування епіграфа А.Ейнштейна «У мене немає ніякого таланту - є лише наполегливість і допитливість» - «Мікрофон» - що необхідно людині мати, щоб досягти чогось у жигті? Чи достатньо тільки таланту? - що необхідно для високих результатів спортсменам? - щоб стати видатним ученим? - щоб стати успішним, визнаним учителем? - повторимо т.л( поняття «Повість», «Пригодницький твір») 2. Підсумок учителя 3. Повідомлення про Ярослава Стельмаха (матеріали електронного підручника) - зверніть увагу на портрет письменника; - уважно послухайте розповідь про нього. 4. Робота з підручником, виразне читання повісті вчителем, учнями. 5. Словникова робота Химера - (давньогрецька міфологія)- страховище з головою лева Іспит - перевірка знань з якого-небудь предмета Стос - велика кількість однорідних предметів, в складених один на одний Гербарій - зібрання засушених рослин. Канючити - настирливо випрошувати Лобуряка - бездіяльна, ледача людина Долілиць - обличчям до землі Здиміти - зникнути безслідно
5. Давайте поділимося враженнями від прочитаної повісті: - чи сподобалась вам повість? - чим сподобалась? - якими ви уявляєте героїв твору Митька і Сергія? - які герої головні, які другорядні? - чи можна твір назвати пригодницьким? Чому? - що змусило хлопців підстерегти химеру, яка оселилася в озері? - чи важливо для сучасної людини проявляти романтичний порив або фантазувати? 6. Передати зміст II і III розділів (2-Зучні) V.Закріплення знань, умінь та навичок і. Творча робота № І (електронний підручник) - Знайти відповідники 2. А зараз перевіримо, чи уважно ви читали повість (Вікторина «Уважність»), робота в парах. 3. Чого ми досягли на цьому уроці? (електронний підручник) 4. Творча робота№ 2(електронний підручник) 5. Оцінювання знань, умінь та навичок. 6. Підсумок уроку VI. Домашнє завдання: дочитати повість, відповідати на питання підручника, стор.192, виконати індивідуальні творчі завдання (по групах)
1. Скласти план до образу Митька 2. Скласти план до образу Сергійка 3. Дати письмову відповідь на питання, що підтверджує, що Митько і Сергійко люблять природу. Навести приклад 4. Чи існує справжня дружба між хлопцями? Доведіть на прикладах 5.Чи правильний шлях обрали хлопці для дослідження таємничого явища природи? Як би ви вчинили? 6. Дати відповідь «Як би я вчинив, якби посварився з другом з-за дрібниці?» Доведи на життєвій ситуації
Схожі навчальні матеріали: |
Всього коментарів: 0 | |