Головна » Правознавство

Адміністративні правопорушення та відповідальність

Мета. Ознайомити учнів з поняттям адміністративного права, адміністра-тивного  правопорушення та стягнень,що застосовують за їх вчинення, визначити особливості адміністративної відповідальності неповнолітніх, розвивати уміння вирішувати юридичні завдання з використанням нормативно-правових актів, виховувати правову культуру учнів.

Обладнання:Витяги з КУпАП, роздавальний матеріал, відео кліп.

Тип уроку:урок засвоєння нових знань.

                                                Хід уроку.

І.Організація класу.

ІІ.Актуалізація опорних знань учнів.         

         І.Фронтальна бесіда.

Назвіть,з якими галузями права ви вже познайомились.

-Як держава регулює діяльність суспільства?

ІІІ.Вивчення нового матеріалу. Мотивація теми та мети уроку.

                                                      План.

1.Що таке адміністративне право?

2.Адміністративні правопорушення (проступки)та адміністративна відпові-

дальність.

3.Адміністративна відповідальність неповнолітніх.

       1.Інформація вчителя.

Адміністративне право - це галузь права,яка об’єднює юридичні норми,що

виникають в ході діяльності між державними органами, а також між ними і –

громадськими організаціями, з громадянами.

   Назва цієї галузі походить від латинського слова і в перекладі означає -

управління. Тому цю галузь права ще називають управлінським правом.

 Джерелом адміністративного права є Конституція України та КУпАП.

(Х-ка Кодексу).

 Адміністративне право - це одна з найважливіших галузей права в суспільстві.

 Особливістю цієї галузі права є те,що одним з учасників цих правовідносин

виступає держава. Вона наділена правом примусу.Друга сторона  зобов’язана

 їй підпорядковуватись. Державу представляє відповідний орган державного

управління.

2.Робота в парах.Складання схеми  «Адміністративні правовідносини».

3.Практикум -Завдання 2,ст.134.

 4.Перегляд відео кліпу про правопорушення(Уривок з мультфільмів «Ну, постривай,вип.№1; «Простоквашино»).

-Що спільного в цих ситуаціях?

-Що таке правопорушення?

-На які види поділяються правопорушення за ступенем небезпеки?

 (Учень робить схему біля дошки).

Отже, проступок –це злочин в мініатюрі.

5.Робота в групах:.-завдання 3,ст.135.

-Які ознаки має проступок?

(Протиправність, суспільну небезпеку, винність, караність)-Складають

 схему.

 -Що тягне за собою проступок? (стягнення).

-Для чого наказувати порушника?

-Хто може приймати рішення про вину правопорушника і визначати вид

стягнення?

  6.Робота  з КУпАП.-робота в парах, ст.23,24,13.

-З якого віку неповнолітніх притягають до адміністративної відповідальності

-За які адмінпорушення неповнолітніх притягають до відповідальності?

ІV.Закріплення вивченого матеріалу

      1.Правовий практикум - робота в парах.

      2.Бліцопитування.

У яких ситуаціях мають місце адмінпроступки?

          (Ж-ст.29)

-Як можна запобігти адмінпроступкам?

V.Оцінки.

VІ.Підсумок уроку.Д.з.:вивчити даний параграф, завд.2,4.


Теги: адміністративне право, Скиданюк М.Д.
Навчальний предмет: Правознавство
Переглядів/завантажень: 1015/238


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar