Головна » Хімія

Хімічна і біологічна зброя

Хімічна і біологічна зброя Виконала: учениця 10-ФМ класу Сосєдка Катерина

Хімічна зброя – боєприпаси і бойові прилади, вражаючі дії яких засновані на використанні токсичних властивостей отруйних речовин

Характеристика отруйних речовин, засоби і способи захисту від них. Основу хімічної зброї складають отруйні речовини (ОР) – токсичні хімічні сполуки. Знаходячись у бойовому стані, вони вражають організм людини, проникаючи через органи дихання, шкірні покриви і рани.

Бойовий стан такий стан речовини, у якому він застосовується для досягнення максимального ефекту в поразці людей. Види бойового стану ОР: пара, аерозоль, краплі

До хімічної зброї відносять також спеціальні хімічні речовини, що призначені для знищення рослин (гербіциди, дефоліанти й ін.). Кількісною характеристикою ступеня зараження різних поверхонь є щільність зараження . Кількісною характеристикою зараження повітря і джерел води є концентрація ОР .

Види отруйних речовин: ОР нервово-паралітичної дії. ОР шкірнонаривної дії ОР задушливої дії ОР загальноотруйної дії ОР дратівної дії ОР психохімічної дії

Вогнище хімічної поразки Територія, у межах якої в результаті впливу хімічної зброї відбулися масові поразки людей і сільськогосподарських тварин, називається вогнищем поразки. Розміри його залежать від масштабу і способу застосування ОР, типу ОР, метеорологічних умов, рельєфу місцевості й інших факторів.

Територія, яка була піддана безпосередньому впливу хімічної зброї, і територія, над якою поширилася хмара зараженого повітря у вражаючих концентраціях, називається зоною хімічного зараження Первинна зона зараження утворюється в результаті впливу первинної хмари зараженого повітря, джерелом якого є пара й аерозолі ОР, що з'явилися безпосередньо при розриві хімічних боєприпасів. Вторинна зона зараження утворюється в результаті впливу хмари, що утворюється при випарі крапель ОР, осілих після розриву хімічних боєприпасів.

Біологічна зброя спеціальний вид зброї, зарядженої біологічними засобами, призначений для масового ураження живих організмів (людей, тварин, рослин), а також для пошкодження військових об'єктів Основу такого виду зброї становлять патогенні організми (бактерії, віруси, грибки, рикетсії) та токсини, що виробляють бактерії.

Одним із найбільш ефективних методів боротьби з інфекційними захворюваннями виступає специфічна профілактика

Засоби захисту: Для захисту від проникнення в організм людини використовують такі засоби, як і для захисту від радіоактивних та хімічних отруйних речовин. Ці засоби захисту поділяють на: – індивідуальні (протигази, захисні маски і засоби захисту шкіри); – колективні (спеціально обладнані інженерні споруди).

У комплексі заходів протибіологічного захисту обов'язковою складовою частиною є дезинфекція, дезинсекція і дератизація. Дезинфекція – це знищення або вилучення хвороботворних мікробів у зовнішньому середовищі. Поряд із дегазацією та дезактивацією, дезинфекція входить у поняття спеціальної обробки різних об'єктів з метою ліквідації наслідків застосування бактеріологічної зброї. Дезинсекція проводиться для знищення шкідливих для людини комах та кліщів – збудників інфекційних захворювань. Дератизація проводиться для боротьби з гризунами, що можуть бути джерелом або переносником інфекцій

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!


Теги: зброя, Сосєдка Катерина
Навчальний предмет: Хімія
Переглядів/завантажень: 630/155


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar