Головна » Інформатика

Світом комп’ютерних знань

Мета.

Повторити і закріпити основні поняття, вміння, навички. Формувати досконалі навички та знання у галузі комп’ютерних технологій. Розвивати інтерес до комп’ютерних знань. Сприяти розвитку уваги, пам’яті, логічного мислення.

Навчально-матеріальне забезпечення.

Мультимедійний проектор, презентація, тестова програма TEST, карта, завдання для команд.

 

Девіз уроку.

«Наибольшего успеха добивается тот, кто располагает лучшей информацией»

        Б. Дизраэли

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Психологічна підготовка учнів до уроку.

 

Учитель. Доброго дня!

Сьогодні я вас запрошую у морську подорож світом  комп’ютерних знань на чудовому кораблі.

         У грі беруть участь 2 команди (2 кораблі), капітанами яких будуть ________________________________________________________. Перед початком гри командам роздаються картки оцінювання. Капітану вручають карту, на якій зображено острови та порти.

З проходженням певної дистанції, капітани команд отримують прапорець (O), які потрібно закріплювати на кожному етапі.

 

         Тож вирушаємо в нашу подорож.

 

Перед початком подорожі потрібно зробити розминку.

«РОЗМИНКА»

Кожній команді потрібно відгадати слово, яке зашифровано латинськими літерами:

Запитання: ділянка оперативної пам’яті, призначена для тимчасового зберігання об’єктів, які необхідно перемістити або скопіювати

 

З розминкою ви справились, тому знак першої маленької перемоги прапорець ( [Лента лицом вверх: СТАРТ] ), який потрібно закріпити на старті.

 

Капітан. Увага! По курсу перший острів “ЗАПИТАНЬ”.

Учитель. Перевіримо інтелектуальні здібності учасників команди. За 1 хвилину вам потрібно правильно відповісти на якомога більшу кількість запитань. Одна правильна відповідь – 1 бал. Запитання можна пропускати, а якщо залишиться час, повертатися до них.

Запитання першій команді.

Згідно з двійковим кодуванням скільки байт займає в пам’яті 1 символ?

(1байт)

Які основні пристрої комп’ютера?

(монітор, клавіатура, системний блок)

Назвіть пристрій виведення інформації, розташований на робочому місці учня.

(монітор)

Скільки байтам дорівнює 2Кб?

(2048 байт)

Назвіть стандартний пристрій введення.

(клавіатура)

Як називається сукупність з восьми 0 та 1?

(байт)

Як називається гнучка пластина, вкрита магнітним шаром, що використовується для збереження інформації?

(Дискета)

Як називається область даних на диску, що має ім’я?

(файл)

Як за розміром розрізняють гнучкі магнітні диски?

(3.5” і 5.25”)

 Назвіть пристрій для введення графічної інформації.

(сканер)

 Ємність дискети 3.5”.

(1,44 Мб)

 Які існують типи внутрішньої пам’яті?

(ПЗП, ОЗП, ППЗП, кеш-пам’ять, регістри)

 Призначення клавіші ESC.

(відміна виконання команди)

 Як називається  графічне зображення, яке складається з пікселів, тобто кольорових точок, розташованих на правильній сітці?

(Растрове)

 Скільки символів знаходиться   у 8 байтах?

(вісім)

Запитання другій команді.

Тип принтера, який виконує найякісніший друк.

(Лазерний)

Скільки біт займає в пам’яті комп’ютера 1 символ?

(8біт)

Назвіть пристрій введення інформації, розташований на вашому робочому столі.

(Клавіатура)

Скільком байтам дорівнює 10 Кб?

(10240 байт)

Яка ємність CD – ROM?

(650 – 700 Мб)

Інша назва жорсткого диску.

(Вінчестер)

Складові обчислювальної системи.

(Апаратна та програмна)

Призначення клавіші Enter.

(Введення команди, перехід на інший рядок)

Як називається копія папки чи файлу?

(Ярлик)

 Маніпулятор, який використовується в комп’ютерних іграх.

(Джойстик)

 Мінімальна одиниця кодування.

(Біт)

 Як називається найперший обчислювальний пристрій.

(Рахівниця)

 Програма, яка дає змогу опрацьовувати малюнки та графіку.

(Графічний редактор)

 В якому році була створена перша ЕОМ в Україні?

(1951 рік)

 В якому поколінні ЕОМ використовувались електронні лампи?

(В першому)

 

Учитель. Ви чудово впорались з першим завданням. Підіб’ємо підсумки. (Виступ членів комісії)

 

Капітан. А у нас по курсу чудовий острів “ДИСКОВИЙ”. Мешканці острова просять розібратися з їхніми пристроями, яким вони не можуть дати раду. Давайте допоможемо їм.

Учні визначають відповідність елементів однієї колонки поясненням в іншій колонці, потім перевіряють та зачитують їх.

 

Розставити правильно назви термінів з колонки 1 відповідно до їх визначень з колонки 2. За кожну правильну відповідь команда отримає по 2 бали.

 

1. Є скороченим DVD Recordable, формат одноразового запису даних, який розроблений на основі формату CD-R. Також він забезпечує практично повну сумісність записаних дисків з різними DVD програвачами відео та музики. Він дає змогу записувати інформацію ємністю понад 4 Гб (з однієї сторони) та майже 8 Гб (з обох сторін) на швидкості 4-х (приблизно 5 Мб/с).

2. Скорочення від DVD Read – Only Memory (постійний запам’ятовуючий пристрій DVD). Найпоширеніший тип DVD, який виготовляється на заводах вже із записаною на них інформацією. Це може бути відео, музика або комп’ютерні програми.

3. Є скороченням DVD Rewritable, тобто той, який можна багаторазово переписувати, створений на основі DVD-R. Є сумісним із різних DVD-плеєрами та пристроями типу DVD RОМ. На нього можна як дописувати інформацію, так і перезаписувати диск повністю.

 

1. Cкороченим від СD-ReWritable – пристрій, що багаторазово перезаписує компакт-диск, інформацію на якому можна записувати або знищувати в будь-який момент. Для їх читання необхідні спеціальні приводи CD-RW, але їх також читають звичайні CD-ROM, які останнім часом стали найпопулярнішими і тому входять до стандартної комплектації нових ПК.

2. Скорочення від Compact Disk-Read Only Memory – стандартний для комп’ютерних дисків, які використовуються для зберігання файлів чи папок. Стандартний обсяг такого диска – близько 650 Мб.

3. Є скороченням CD-Recordable – компакт-диск одноразового запису. Можна обирати різноманітні формати, тому після запису цей диск може бути як відео, так і аудіо, а також диск може зчитуватися різними CD-приводами. Записані на цей диск дані не можна замінити або вилучити.

 

Учитель. Так, ви впорались з поставленим завданням, підтвердили свою обізнаність у комп’ютерних дисках.

 

Капітан. Обережно, по курсу айсберги! Що не зіткнутися з ними, треба бути уважними та чудовими артистами.

Конкурс пантоміма. Суть конкурсу полягає в тому, що вибирається один учасник з команди. Йому повідомляється слово або показується картинка, яку він повинен показати. Учасникам команди потрібно відгадати, що було показано. За кожну відгадану відповідь – 3 бали.

 

Учитель. А ми заходимо до наступного порту  “ЛАНЦЮЖКОВИЙ”

Учасникам команд пропонується по черзі поставити по 3 запитанні один одному та відповідати на них. За кожну правильну відповідь – 2 бали.

 

 Учитель. Наш корабель пройшов ще одне  нелегке випробування.

 

Капітан. А по курсу у нас острів “СПОРТИВНИЙ”.

Учитель. Оскільки ми проводимо багато часу біля комп’ютера, нам необхідно приділяти більше уваги своєму здоров’ю. Робота за комп’ютером впливає як на наш хребет та очі, та і на увесь організм загалом, що призводить до загальної втоми та роздратованості.

Для обмеження негативного впливу комп’ютера на здоров’я необхідно правильно добирати меблі (вони мають бути зручними), все необхідне для вас має знаходитись на відстані випростаної руки.

Екран монітора також впливає на ваші очі. Тому треба робити паузи під час роботи на комп’ютері й виконувати час від часу корисні вправи, так звану гімнастику для очей. Командам пропонується продумати вправи та виконати їх по черзі. Супроводження музики.

 

Фізкультхвилинка

Потрібно стати рівно і дивитися тільки вперед на якийсь предмет. Потім повернути голову праворуч, потім ліворуч, піднести вгору та опустити вниз, не змінюючи напрям зору. Вправу необхідно повторювати 8-10 разів.

      Під час роботи на ПК необхідно частіше кліпати очима для того, щоб поверхня очей не пересихала.

       Періодично необхідно ’’грати’’ очима, послідовно концентруючи погляд то на ближчих, то на дальніх предметах.

 

Капітан. Після чудового ’’СПОРТИВНОГО’’ острова нам необхідно зайти до найближчої бухти ПАМ’ЯТІ та зробити запаси провізії.  У цій бухті мешканці вимагають від вас, шановні колеги, знань.

Учитель. Але не турбуйтесь, вам необхідно лише згадати не менше п’яти фільмів про море –  і вони дадуть нам необхідні продукти.

 

Пригадай фільми про море

Учні повинні назвати не менше п’яти фільмів на морську тематику. Наприклад:

’’Титанік’’
’’Пірати карибського моря’’
’’Смугастий рейс’’
’’Пірати ХХ століття’’
’’Рятувальники Малібу’’ тощо.

 

Капітан. Ну що, закінчили завантаження провізії? Повний вперед!

 

Капітан. Обережно, праворуч мілина!

Учитель. Без паніки! Спокійно!

Конкурс цей не для лякливих,

А для спритних і сміливих.

Вся команда вболіває,

Капітан один їх грає.

Отже, щоб команда не сіла на мілину, капітану треба обов’язково пройти тест та отримати певну кількість балів (Test-2012/ТЕСТ-1-1)

Учитель. Наш корабель, пройшовши всі випробування, до того ж не сівши на мілину, потрапив на останній острів “РЕБУСІВ”.

Командам  я пропоную розгадати ребуси.

Учитель. Хочу вас привітати з тим, що ви бездоганно впоралися з усіма труднощами, які приготувало вам море. І оскільки ми з вами покинули останній острів, то продовжуємо своє плавання по безкрайому океану комп’ютерних знань.

Підсумки гри.


Теги: Холодьон Ю.В., будова компютера
Навчальний предмет: Інформатика
Переглядів/завантажень: 478/163


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar