Головна » Інформатика |
Мета: Визначити рівень оволодіння учнями основними поняттями та принципами дизайну, способами застосування ефектів анімації та показу комп’ютерних презентацій. Підручник: Н.В.Морзе, В.П.Вембер «Інформатика 10». Тип уроку: Узагальнення та систематизація знань. Обладнання: дошка, проектор, «Мішок знань» із завданнями, фішки, мультимедійні презентації.
Хід уроку. Привітання з класом. Повідомлення теми і мети уроку. Встаньте, діти, всі рівненько, Посміхніться всі гарненько, Посміхніться ви до мене, Посміхніться і до себе, Привітайтесь: «Добрий, день!» Повторення теоретичного матеріалу. Що таке комп’ютерна презентація? (Комп’ютерна презентація – офіційне представлення особи, підприємства, фірми, продукції, товару за допомогою спеціальних комп’ютерних програм.) Вибрати тему. А тепер, коли повторили теоретичний матеріал, ми з вами пограємо. Гра називається «Кіт у мішку». Я заздалегідь поділила вас на 2 команди. Але команди ще не мають назви. Давайте ви самі виберете їх. В мене на листочках є дві назви («Хакери», «Віруси»). Капітани команд вибирають собі назву. Правила гри. У нас є «Мішок знань», в якому зібрані всі ваші знання про комп’ютерну презентацію. Зараз по черзі, кожна з команд буде тягти завдання. За правильну відповідь команда отримує 1 фішку у вигляді зірочки. Наприкінці змагання, команда яка отримає більшу кількість фішок переможе. Коли команда готова дати відповідь, треба підняти руку. Конкурс «Тестові завдання». Текстовий напис, що зазвичай розміщується у нижній частині кожного слайда та може містити відомості про автора, назву презентації чи повідомлення, про мету її створення, адреси Інтернет ресурсів, які є джерелом матеріалів, поданих на слайдах, дату створення чи показу презентації, номери слайдів, тощо, це… а) Макет б) Шаблон в) Колонтитул 2. Це спеціальний відео-, або аудіоефект, доданий до основного тексту або до певного об’єкта. а) Демонстрація. б) Анімація. в) Шаблон. 3. Технології, призначені за допомогою комп’ютера інтегрувати, опрацьовувати й одночасно відтворювати різноманітні типи сигналів, різні середовища, засоби та способи обміну даних різних типів: текстових і графічних, відео та звукових, тощо… а) Технології звукозапису б) Конвертер в) Мультимедіа 4. Програма, яка перетворює у файлі дані з одного формату на інший а) Програвач Windows Media б) Кодек в) Конвертер 5. Частина фільму, або невеликий відеоролик, що супроводжує музичний твір а) Проект б) Фільм в) Відеокліп 6. Програма, яка містить набір інструментів, за допомогою яких опрацьовують відео файли на комп’ютері а) Windows Media б) Відеоредактор в) Програвач мультимедіа 7. Презентація в середовищі MS Power Point зберігається з розширенням а). wav б).exe в).ppt Конкурс «Вибери зайве» 1. midi, wav, MP3, doc. 2. Висвітлення, з початку, полоси, розчинення 3. Фільм, відео кліп, фото, презентація 4. Нумерований, класичний, маркерований
«Історичний момент» (доповідь про виникнення і розвиток комп’ютерної презентації)
Конкурс «Маска». (Називаються ознаки, а учні повинні вгадати про що йде мова) Її можна вставити до презентації, встановити її розмір, до неї можна додати текст зображення. Вона має стовпці та рядки (Таблиця) Конкурс «Доміно» (У вчителя знаходиться одна половина картки, а у команд інша. Потрібно підібрати правильну відповідь до кожної картки) Підрахунок кількості фішок зібраних кожною командою. Оголошення переможця. ІІ Частина уроку – «Аукціон презентацій» До уроку учні приготували свої презентації. На уроці присутні гості, які виступають в ролі журі. Журі отримує лист зі списком назв презентацій, навпроти кожної презентації, вони ставлять бали. Наприкінці уроку рахується середній бал за кожну презентацію. Учитель повинен сказати назву презентації та учня, що її розробив. Підведення підсумків уроку та виставлення оцінок за участь у грі і за презентацію.(Отже підведемо підсумки уроку. На уроці працювали дружно і отримали гарні оцінки…) Домашнє завдання 1-6 балів Опрацювати §9 стр.92. Скласти конспект. 7-9 балів Опрацювати §9 стр.92. Скласти конспект. + Відповісти на питання стр.102 (письмово). 10-12 балів Опрацювати §9 стр.92. Скласти конспект. + Відповісти на питання стр.102 (письмово). Підготувати доповідь на тему «Відеоредактор «Windows Movie Maker»». Бажаю вам вдалого дня та гарного настрою. Урок закінчено. На все добре.
Схожі навчальні матеріали: |
Всього коментарів: 0 | |