Головна » Інформатика |
Мета: навчальна: формувати вміння та навички створювати фотоальбом в PowerPoint, редагувати зображення, текст, форматувати текст, запускати презентацію на перегляд; розвивальна: розвивати увагу, кмітливість, творче мислення; сформувати навички спілкування при спільній роботі; виховна: виховувати в учнів інтерес до предмета, естетичний смак, бережне ставлення до техніки; інформаційну культуру. Тип уроку: Урок засвоєння знань, умінь, навичок. Форма проведення: урок – ділова гра. Обладнання: картки емоційного стану, опорний конспект, картки з домашнім завданням, завдання для практичної роботи, презентація, програма PowerPoint, Net op school.
ХІД УРОКУ Епіграф Не просто слухати, а чути. Не просто дивитися, а бачити. Не просто відповідати, а міркувати. Дружно і плідно працювати
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП (2 хв) Привітання, перевірка наявності учнів, готовності їх до уроку.
Доброго дня! Сідайте. Як ваш настрій? Чи настроєні ви на роботу? Подивіться один на одного і посміхніться! Починаємо урок! У вас на партах лежать картки з зображенням емоцій. Виберіть і піднесіть вгору ту картку, яка відповідає вашому емоційному стану на даний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань (5 хв) Сучасна людина використовує різні типи інформації: текстову, числову, графічну, звукову, відео. Часто вони використовуються в комплексі і мають спеціальну назву. Як називається спосіб подання інформації, в якому поєднується і текст, і графічні зображення, і звук, відео, ефекти анімації? ( мультимедіа)
Історична довідка Слово «мультимедіа» вперше було використано у 1965 році для опису шоу, яке поєднувало в собі живу рок-музику, кіно, світлові ефекти і нетрадиційне мистецтво. Далі впродовж 40 років цей термін означав різне: наприклад, наприкінці 1970-х років під ним розуміли презентації, одержані із зображень від кількох проекторів, в поєднанні з звуком. І лише на межі 20 і 21 століть це слово набуло сучасного значення. Вправа "Закінчи речення" (колективно) 1. Скажіть, будь ласка, що таке презентація? Де використовуються презентації? (Подання інформації у зручному для сприйняття вигляді. Комп’ютерна презентація – набір слайдів, пов’язаних певною тематикою) Одна з програм для створення комп'ютерних презентацій - ...
ІІІ. Мотиваційний етап. (3 хв.) Свято, подорож, видатні події життя ми фіксуємо за допомогою фотоапарата. (показати фотоапарат) Своїми враженнями або почуттями ми хочемо поділитися з близькими. Як оформити багато фотографій так, щоб вони виглядали цікаво та захопливо? (Показати фотоальбоми паперові, які розмістити біля дошки) Такі фотоальбоми є у багатьох з вас вдома. В сучасному суспільстві, коли велика кількість інформації зберігається в цифровому форматі виникає потреба створення електронних фотоальбомів, які б виконували функцію звичайного фотоальбому. Електронні фото зберігати зручніше, і обирати найкращі з кращих не потрібно. На сьогоднішньому уроці ми з вами навчимося створювати фотоальбоми за допомогою програми Microsoft Оffice PowerPoint 2007, навчимося редагувати зображення, форматувати текст. А також метою сьогоднішнього заняття є формувати навички спілкування при спільній роботі, виховувати інформаційну культуру.
ІV. Повідомлення теми і плану уроку. (5 хв) Запишіть, будь ласка, тему уроку: «Створення фотоальбому».
А урок наш незвичайний, проведемо його у формі ділової гри, яка зімітує діяльність інформаційного агентства. Об’єднаємось у три групи – три агентства. Вам необхідно визначити директора (керує роботою, представляє фотоальбом), менеджера (займається підписами фотографій, оформленням слайдів), дизайнера (створює фотоальбом), журналіста (підбирає фотографії). Обов’язково назвіть своє інформаційне агентство. (роздати картки, заповнюють)
Вашим агентствам необхідно взяти участь у проекті «YourUA», організатори якого створюють медіа-архів найпрекрасніших куточків України, щоб допомогти іншим людям дізнатися про свою країну! На переможців конкурсу чекають гарні призи! Отже, ваше завдання створити фотоальбом на тему «Це моє місто…» в якому показати Луцьк так, щоб сюди захотіли приїхати туристи. Ви повинні продемонструвати свої теоретичні знання, творчі здібності і естетичний смак при виконанні завдання. А найкращий фотоальбом ми розмістимо на сайті конкурсу yourua.com. І група – «Старий Луцьк» ІІ група – «Сучасні споруди» ІІІ група - «Місця відпочинку»
V. ТЕОРЕТИЧНА ПІДГОТОВКА (5 хв) + демонстрація (Net op school) Для того, щоб виконати це завдання, послухайте, будь ласка, яким чином можна створити фотоальбом у редакторі презентацій. Фотоальбом PowerPoint — це презентація, яку можна створити для відображення особистих або ділових фотографій. Можна додати ефекти, фон та теми, макети тощо. Після розміщення зображень в альбомі до них можна додавати назви, можна змінювати їх порядок і розташування, додавати рамки і навіть застосувати тему для подальшого настроювання вигляду альбому. Для створення фотоальбому треба натиснути кнопку Фотоальбом групи кнопок Ілюстрації вкладки Вставка, натиснути кнопку Створити альбом → Файли або диск, перейти у папку, де розміщені фотографії або зображення, вибрати файли та натиснути кнопку Вставити. У діалоговому вікні Фотоальбом треба вибрати необхідні параметри та натиснути кнопку ОК. Біля комп’ютерів є картки з інструкціями по створенню фотоальбому, якими ви можете користуватись.
VI. Фізкультхвилинка (1 хв) Раз-два. Всі присіли. Потім вгору підлетіли. Три-чотири. Нахилились, зі струмочка гарно вмились. П’ять-шість. Всі веселі, крутимось на каруселі. Сім-вісім. В потяг сіли, ніжками затупотіли. Дев’ять-десять! Відпочили і за парти дружно сіли.
VIІ. Правила поведінки у кабінеті інформатики (2 хв)
Ви будете працювати за комп’ютерами, тому необхідно згадати правила поведінки у кабінеті інформатики Гра «Закінчи речення»: · Заходити у кабінет інформатики потрібно… (спокійно, не поспішаючи) · Їсти, пити в кабінеті… (не можна) · При роботі з комп’ютером руки повинні бути… (сухими, чистими) · Не можна торкатися до… (дротів, розеток, кнопок клавіатури, з якими незнайомий, екрану монітора, тильної сторони комп’ютера) · Від монітора треба сидіти на відстані… (не менше 50 см)
VIIІ. Робота в групах за комп’ютерами (10 хв)
+ Вправи для очей
IX. Перегляд робіт і оцінювання. (7 хв) А тепер давайте переглянемо і оцінимо ваші роботи. В ролі оцінювачів будете ви самі. Вам потрібно буде, переглянувши всі роботи, вибрати одну найкращу. Потім по черзі підходимо до дошки і в таблиці прикріплюємо листочок на вибране місце. Увага! Голосувати за себе не можна! Учні представляють свої проекти і отримують оцінки.
Х. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ (2 хв) Створити презентацію за поданим сценарієм. Мета Розповісти однокласникам про свою родину Назва презентації «Моя родина» Слайд 1 Заголовок — «Моя родина». Підзаголовок — прізвище родини Слайд 2 Зміст презентації: · тато; · мама; · діти; · бабусі та дідусі; · тварини, що живуть у родині Слайд 3 Заголовок — «Найсильніший». Зображення — фотографія тата. Підпис під фотографією: «Мій тато (ім’я та прізвище)» Слайд 4 Заголовок — «Найкрасивіша». Зображення — фотографія мами. Підпис під фотографією: «Моя мама (ім’я та прізвище)» Слайд 5 Заголовок — «Найулюбленіші». Зображення — фотографії дітей. Підпис під фотографією: «(імена дітей)» Слайд 6 Заголовок — «Наймудріші». Зображення — фотографія бабусь та дідусь. Підпис під фотографією: «Мої бабусі та дідусі» Слайд 7 Заголовок — «Найдружніші». Зображення усієї родини. Підпис: «Наша дружна родина» Слайд 8 Автор презентації — прізвище та ім’я Слайд 9 Підзаголовок: «Дякую за увагу»
ХІ. ПІДСУМОК УРОКУ (3 хв) 1) Продовжіть речення: • На уроці я дізнався… • Я навчився… • Мені сподобалось на уроці… У чому виникали труднощі? 2) Піднімають картки емоційного стану. Якщо всі зеленого кольору, тоді висновок: Отже, ви плідно попрацювали на сьогоднішньому уроці. Справилися з завданнями, мету уроку можна вважати досягнутою.
Схожі навчальні матеріали: |
Всього коментарів: 0 | |