Головна » Інформатика |
Мета: сформувати в учнів уміння проектувати та створювати електронну таблицю в Excel, вводити дані та редагувати їх, форматувати дані у комірках, змінювати орієнтацію тексту в окремих комірках, закладати найпростіші формули; розвивати прагнення до самостійного розв’язування та знаходження різних способів вирішення завдань; розвивати економічне мислення. виховувати інформаційну культуру; всебічно розвинуту людину, яка здатна синтезувати знання різних предметних галузей для розв’язання існуючих завдань. Тип уроку: урок застосування знань і вмінь (практика) Обладнання: комп'ютери IBM PC, програма Microsoft Excel, інструкція.
Хід уроку І. Організаційний етап 1. Вхід у клас, привітання. 2. Підготовка робочих місць до роботи. 3. Оголошення теми та мети уроку. Учитель: На сьогоднішньому уроці ми переходимо до застосування набутих вами знань з теми «Використання формул в електронних таблицях». Актуалізація опорних знань Бесіда за питаннями: - Що таке формула? - Посилання у формулах можна задавати різними способами. Назвіть їх. - Яке призначення кнопки Автосума на вкладці Формули? - Що відбувається при копіюванні формул? - Чим відрізняються абсолютні та відносні адреси клітинок? - Яким символом позначають абсолютні адреси? Мотивація навчальної діяльності Учитель. На сучасних підприємствах величезну роль відіграє управлінський облік, завдання якого полягає в урахуванні й аналізі результатів функціонування підприємства та виявленні факторів наявної динаміки. Значення обліку витрат і доходів полягає в можливості виявлення джерел збільшення прибутку та необхідності більш достовірного обґрунтування управлінських рішень про зміни обсягів виробництва, цінової політики тощо. Одним із найважливіших засобів опрацювання і зберігання інформації є таблиці. Вони можуть утворювати документ або бути його частиною. У якій із вивчених вами програм можна створювати таблиці? (Наприклад, МS Word, МS Excel; відповіді учнів фіксуються). Розглянемо приклад таблиці Excel, у якій обчислено загальну суму покупок. Під час перевірки ми виявили, що забули вписати зошити (7 шт. за ціною 1,93 грн), а кількість олівців — 4 шт. Як виправити помилку? (Пропозиції учнів.) Розглянемо, як можна виправити ці помилки, використовуючи спеціалізовану програму — табличний процесор. Отже, призначення табличних процесорів — це здійснення бухгалтерських та інженерних обчислень, складання зведень, діаграм, прайс-листів, тобто робота з інформацією, поданою у вигляді таблиць даних як текстового, так і числового характеру. Серед найвідоміших табличних процесорів слід відзначити Super Calc, Lotus, Quattro Pro, MS Excel. Табличний процесор є обов'язковою складовою пакету офісних програм Microsoft Office. Практична робота (інструктаж з правил техніки безпеки)
!!! Виконуючи роботу необхідно дотримуватись правил техніки безпеки та протипожежної безпеки. Практична робота № 7 «Використання формул в електронних таблицях»
VII. Підбиття підсумків уроку Бліцопитування Що називають табличним процесором, електронною таблицею?
VIII. Домашнє завдання 1. Проаналізуйте застосування абсолютних і відносних адрес. 2. Наведіть приклади завдань, у яких необхідно використати абсолютну адресу.
Схожі навчальні матеріали: |
Всього коментарів: 0 | |