Головна » Екологія

Захист навколишнього середовища

Захист навколишнього середовища Виконала: вчитель фізики Амвросіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Амвросіївської районної ради Донецької області Хасієва Лариса Володимирівна

Мета: - розглянути усі аспекти навколишнього середовища; - заклик до збереження природи; - зробити висновки щодо в взаємозв`язку людини та природи.

Пункт №1: Берегти природу – обов`язок кожного

З раннього дитинства нас навчали дбайливо відноситися до природи: не топтати квіти, не ламати гілки на деревах, не кидати сміття до річки чи ставку. На жаль, не всі люди розуміють, що світ, який їх оточує, треба берегти. І це стосується не лише рослин та водоймищ, землі та повітря, а й тварин та птахів.

Ні для кого не секрет, скільки шкоди завдають люди природі. Щороку вирубуються сотні гектарів лісу, у воду зливаються тонни відходів, повітря забруднюється викидами з заводів. На планеті майже не залишилося місць, де б природа поставала перед нами в своїй первісній красі. Скільки видів рослин і тварин назавжди зникли на нашій Землі! Не менше їх знаходиться на межі вимирання і потребує охорони.

Рослини, тварини, земля – все це навколишній світ природи. І людина від неї невід’ємна.

Рослини виконують роль легенів, тобто допомагають планеті дихати.

Тварини ніколи без потреби не з`їдять травичку, гілочку, інших тварин, тобто не будуть робити шкоду природі.

Людина займає верхню ланку у природі, тому вона повинна берегти навколишній світ. Щоб зберегти нашу планету для нащадків, кожний мешканець цієї планети повинен берегти природу.

Пункт №2: Забруднення навколишнього середовища

Фабрики викидають тони шкідливих хімікатів. Ці викиди мають згубні наслідки для нашої планети. Вони є головною причиною парникового ефекту й кислотних дощів. Із-за вирубки або пожеж зникають наші ліси. Якщо ця тенденція продовжиться, то одного дня у нас не буде достатньої кількості кисню, щоб дихати, ми взагалі ніколи не побачимо красивий зелений ліс. Моря також знаходяться в небезпеці. Вони заповнені отрутою: промисловими відходами, відходами ядерної промисловості, хімічними добривами і пестицидами. Якщо ми нічого не зробимо, то одного дня в наших морях нікому буде жити.

Кожні десять хвилин на нашій планеті вимирає один вид тварин, рослин або комах. Якщо ми нічого не зробимо, то десять мільйонів видів живих організмів, що живуть зараз, незабаром зникнуть.

Джерело забруднення довкілля - теплова електростанція. Компонент середовища, що піддається забрудненню, - атмосферне повітря.

Основні забруднювачі Порушення здоров`я людини Пил, зола, що містить з'єднання кремнію, миш'яку, ванадію, свинцю і ін. металів. Зменшення вентиляційної здатності і ємкості легенів, пошкодження слизистих оболонок очей, верхніх дихальних доріг. Роздратування шкіри. Підвищення смертності від раки легенів і кишечника. Підвищення захворюваності тонзилітом, фарингітом, ринітом. Сажа, що є носієм смолистих речовин, у тому числі бензапирену. Підвищення захворюваності раком легенів. Сірчистий ангідрид, двоокис сірки. Поразка органів дихання. Респіраторні захворювання. Підвищена сприйнятливість до інфекцій, порушення обміну речовин. Алергічні реакції. Підвищена стомлюваність, зниження пам'яті, уповільнення сприйняття. Оксиди азоту Різке роздратування легенів, дихальних доріг, виникнення в них запальних процесів.

Ще більша загроза - атомні електростанції. Всім нам відомі трагічні наслідки чорнобильської катастрофи.

На щастя, ще не пізно і ми можемо вирішити ці проблеми. Ми маємо час, гроші і технології, щоб зробити нашу планету краще, чистіше і безпечніше. Ми можемо висаджувати дерева й створювати парки для тварин, що знаходяться в небезпеці. Ми можемо переробляти відходи, переконати підприємців припинити забруднення довкілля, оскільки ясно, що наше безрозсудне використання палива і хімічних речовин руйнує нашу планету й більш того, ясно й те, що ми руйнуємо себе та своє майбутнє.

Люди завжди забруднювали навколишнє середовище. Але до останнього часу забруднення не було такою серйозною проблемою. З розвитком перенаселених промислових міст, в яких велика кількість відходів викидалися на маленькій площині, ця проблема стала більш серйозною. Автомобілі та інші нові винаходи роблять забруднення все інтенсивніше. Наприкінці 60-х років люди почали відчувати тривогу у зв`язку з небезпекою забруднення навколишнього середовища.

Основні забруднювачі Порушення здоров`я людини Вуглеводи, у тому числі бензапирен Роздратування дихальних доріг, поява нудоти, запаморочення, сонливості. Виникнення авітамінозу у дітей, злоякісні новоутворення. Окисел вуглецю Зниження здатності крові до перенесення кисню з легенів до тканин тіла. Порушення обмінних процесів організму, центральної нервової системи. У пішоходів в години списів - загальне нездужання, психомоторні порушення. Оксиди азоту Виникнення запальних процесів легких і дихальних доріг. Запаморочення, втрата свідомості, задишка. В разі двоокису азоту поява кашлю, нежиті. У дітей - підвищення респіраторної захворюваності. Озон Роздратування слизистої оболонки очей, хронічні зміни в легенях, запальні процеси в них. Головний біль, швидка стомлюваність. Аерозоль свинцю Свинцева інтоксикація, аж до летального результату. У дітей - сповільнене зростання, анемія, підвищена моторна активність, зниження уваги, підвищена дратівливість, образливість, неправильна хода, порушення рівноваги, м'язова слабкість.

Повітря, вода та ґрунт необхідні для існування всіх живих істот. Але забруднене повітря може послужити причиною хвороб і навіть смерті. Забруднена вода вбиває риб та інших морських тварин. На забрудненому ґрунті не можуть вирощуватися харчові культури. Крім того, забруднення навколишнього середовища руйнує природну красу нашої планети.

Пункт №3: Екологічні проблеми

З давніх часів природа служить людині та є джерелом його життя. Тисячі років люди жили в злагоді з навколишнім середовищем. Їм вважалося, що природні скарби є невичерпними. Але з розвитком цивілізації люди все більш стали втручатися в природу.

Кожен рік всесвітня промисловість виробляє один мільйон тон пилу та інших шкідливих речовин. Велика кількість міст страждає від смогу. Величезні ліси вирубуються та спалюються. Їх щезнення порушує кисневий баланс. Як результат, деякі рідкісні види тварин, птахів, риб та рослин зникають. Висихає багато річок та озер.

Забруднення повітря та всесвітнього океану, руйнування озонового шару є результатом недбалого поводження з природою, ознакою екологічної кризи.

Захист навколишнього середовища – загальна турбота. Ось чому необхідно прийняти серйозні заходи для розробки системи екологічної безпеки.

Пункт №4: Забруднення води

Забруднення води відбувається тоді, коли люди перевантажують водне навколишнє середовище: струмки, озера, підземні води, затоки й моря відходами або речовинами, шкідливими для живих істот.

Вода необхідна для життя. Всі організми містять воду, деякі п`ють її, деякі живуть в ній. Рослинам та тваринам необхідна відносно чиста вода. Вони не виживуть, якщо в воді будуть токсичні хімікати або шкідливі мікроорганізми. Забруднення води вбиває велику кількість риб, птахів та інших тварин.

Забруднення перетворює струмки, озера та прибережні води в місця, неприродні для їжі. Люди, які п`ють забруднену воду протягом довгого часу, можуть захворіти на рак, або це може вплинути на їхніх майбутніх дітей.

Більш всього воду забруднюють хімічні та біологічні речовини, які погіршують якість води.

Висновок: На жаль, досягнення цивілізації, що забезпечили людям високий рівень комфорту, породили й нові загрози. У ХХІ ст. масштаби цих загроз зростають через збільшення чисельності населення Землі, вичерпання запасів природних ресурсів, порушення стійкості біосфери, накопичення арсеналів зброї масового знищення. Деякі з цих загроз ставлять під питання існування людини як біологічного виду. Єдина можливість збереження людства – навчитися впливати на причини цих загроз, а не лише боротися з наслідками.

Дякую за увагу!


Теги: охорона довкілля, Хасієва Л.В.
Навчальний предмет: Екологія
Переглядів/завантажень: 880/132


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar