Головна » Екологія

Охорона навколишнього середовища після нафтопереробки

Виконали: учениці 11 класу Лозівського колегіуму №2 Міхно Єлизавета та Ільїна Маргарита

Переробка нафти являє собою багатостадійний процес з розділення нафти на фракції (первинна переробка) і зміні структури молекул окремих фракцій (вторинна переробка). Однак цей процес не є безвідходним. Значна кількість отруйних речовин потрапляє в навколишнє середовище.

Основним джерелом забруднення служать нафтопереробні заводи. Практично в кожній країні ці заводи викидають в атмосферу неприйнятну, за екологічними стандартами, кількість забруднюючих речовин.

Найбільший обсяг шкідливих речовин утворюється в ході процесів каталітичного крекінгу. До складу викидів входить близько ста найменувань речовин : важкі метали (свинець); оксид сірки чотирьохвалентної (SO2); оксид азоту чотирьохвалентного( NO2); вуглекислоту; чадний газ; діоксини; хлор; бензол; плавикову кислоту (HF).

Більшість газів, що викидаються нафтопереробними заводами в атмосферу, є шкідливими для будь-якого живого організму.Це призводить до: патології дихальної системи ; зміни кліматичних умов на Землі; кислотних дощів; формуваня озонових дір; мутації тварин;

Стічні води нафтопереробних підприємств відводяться за двома системами каналізації. Води першої системи використовуються повторно . Води другої потрапляють у природні водойми.

Незважаючи на очищення, стічні води містять велику кількість забруднюючих речовин: бензоли; феноли; алкани; алкени та інші вуглеводневі сполуки. Всі ці речовини чинять несприятливий ефект на гідробіонти.

загибель гідробіонтів; перетворення водоймів в мляві відстійники; отруення через споживання морепродуктів;

Екологічні проблеми переробки нафти зачіпають і тверду оболонку Землі.

Головним джерелом забруднення служать відходи нафтопереробних заводів, які містять: золу; адсорбенти,; різноманітні опади; пил; смолу та інші тверді речовини; що утворюються безпосередньо при переробці нафти, а також при очищенні стічних вод і атмосферних вихлопів.

Враховуючи можливість поширення отруйних речовин за допомогою ґрунтових вод, збиток від забруднення літосфери продуктами нафтопереробки колосальний.; Негативний вплив особливо гостро позначається на рослинних організмах і інших живих істот, чия життєдіяльність пов'язана з ґрунтом; Таким чином, проблема негативного впливу процесів переробки нафти на екологію планети стає з кожним днем все більш актуальною; Впливає це багатогранно: забрудненню піддаються всі оболонки Землі (атмосфера, гідросфера, літосфера і біосфера);


Теги: Міхно Єлизавета, нафтопереробка, Ільїна Маргарита
Навчальний предмет: Екологія
Переглядів/завантажень: 526/142


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar