Головна » Біологія

Утоплення людини. Перша допомога при утопленні

Презентація на тему: Утоплення людини. Перша допомога при утопленні Підготувала: учениця 11-Б класу, Бендюк Вікторія

Зміст Поняття утоплення, види утоплень. Істинне утоплення Асфіктичне утоплення Синкопальне утоплення Перша медична допомога

Утоплення – вид механічної закупорки дихальних шляхів унаслідок потрапляння в них води. Утоплення Істинне Асфіктичне Синкопальне

Істинне утоплення Виникає внаслідок потрапляння води в трахею, бронхи й альвеоли. Викликає Сильне нервове збудження Порушення ритмічності дихання Збільшення маси тіла Збільшення кількості СО2 в крові Втрату свідомості Затримку дихання Смерть

Різниця між істинним утопленням у прісній та солоній воді У пісній воді При проникненні у легені швидко всмоктується в кров. Це сприяє розрідженню крові, збільшенню її об’єму і руйнуванню еритроцитів. Іноді розвивається набряк легенів. З рота йде рожева піна. Спостерігається посиніння тіла.Функція кровообігу припиняється в результаті зупинки серця. У солоній воді Рідка частина крові разом з білками проникає з кровоносних судин у альвеоли. Це призводить до згущення, накопичення рідини в альвеолах, їх розтягнення. З рота йде біла піна. Спостерігається посиніння тіла. Зупинка серця через порушення газообміну.

Асфіктичне утоплення Виникає: в результаті рефлекторної зупинки дихання/спразму голосової щілини при ударі животом або головою об воду/емоційному стресі. Вода не потрапляє в легені, але заковтується в шлунок у значній кількості. Зовнішні ознаки: постраждалий синюшний, піни з рота немає.

Синкопальне утоплення Характеризується: рефлекторною зупинкою серця у звязку зі значним емоційним шоком, зануренням у дуже холодну воду. Зовнішні ознаки: постраждалий блідий.

Перша медична допомога Виконати первинний огляд постраждалого для оцінки його стану. Очистити дихальні шляхи. Класти постраждалого на коліно головою вниздля видалення води з легень недоцільно! Якщо дихання відсутнє – розпочати СЛР (серцево-легенева реанімація). Штучну вентиляцію легень можна розпочинати ще на етапі транспортування порстраждалого до берега.

Якщо при ШВЛ з дихальних шляхів виділяється вода, треба повторно повернути голову вбік і підняти протилежне плече. При втопленні в холодній воді СЛР продовжують довше, ніж зазвичай – до 45 хв. Після виведення постраждалого зі стану клінічної смерті його зігрівають і роблять масаж верхніх і нижніх кінцівок. Доправте постраждалого в стаціонар.

Дякую за увагу!


Теги: Бендюк Вікторія, реанімація, утоплення
Навчальний предмет: Біологія
Переглядів/завантажень: 1388/328


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar