Головна » Біологія

Амброзія полинолиста

Амброзія полинолиста – карантинний бур'ян Виконали: учні 9 класу Моргун Світлана, Макутін Олексій

Це страшний шкідник, який негативно позначається на здоров’ї людей.

Амброзія полинолиста в медицині використовується дуже рідко через високу алергенність. Використовується проти гіпертонії.

Вона цілковито витіснила інші бур'яни вздовж доріг!

Пилок амброзії

Зарості амброзії набирають нової сили і люди вже невзмозі самостійно з ними змагатися.

З скаргами на амброзію, в газету «Україна – Центр» , звернулись жителі зразу кількох областей.

Амброзія полинолиста – це однолітній карантинний бур’ян.

Студентське самоврядування університетів , тісно співпрацює з міською владою у напрямку вирішення екологічно-природоохоронних проблем територіальної громади. Уже другий рік поспіль у місті з початком літа починається трьох-етапна акція по боротьбі з карантинними рослинами, зокрема амброзією полинолистою.

Оголошуємо війну амброзії «Здоров’я перш за все!!!»

Лікувати алергію на амброзію дуже тяжко , але найкращий спосіб – виїжджати за межі розповсюдження.

Люди самі намагаються викосити злісний бурян. Але за тиждень амброзія виростає на 50 сантиметрів , тому що має здатність до регенерації.

Кожен рік серпень стає справжнім іспитом для тисячі кіровоградців через активне цвітіння рослини алергена - амброзії. Її пилок потрапляє в очі та дихальні шляхиі при цьому викликає сльозотечу, підвищену температуру, погіршення зору.

Початок серпня алергологи називають другим сезоном ризику для своїх пацієнтів, адже в цей час починає квітнути амброзія — бур’ян, який є майже в кожному дворі. Тому, якщо в цей період у вас зявилася нежить, головні болі , чхання,причина не в протязі і не в інфекції винен— поліноз, так називають лікарі алергію на рослинний пилок.

Аллергики Кіровограда уважно оглядають теріторії навколо, на носі початок активного цвітіння амброзії. На деяких вулицях зустрічаються цілі плантації шкідливої трави.

Винищувачі амброзії – щитоноска пижмова Щитоноска пижмова (Сassida vibex)

На фото з права— гусінь 4 покоління, що харчується плодами амброзії полинолистої, Ambrosia artemisiifolia L., зібраними в колосовидні суцвіття. Корм не дуже поживний, але пізньої осені комахам важко знайти більш кращий за якістю.

За тиждень до початку серпня –можна побачити людей з хусточками. Чхання, кашель, почервоніння очей, підвищена температура – ознаки сезонної хвороби на алергію, причиною якої стає амброзія.

Ми повинні прикласти якісь зусилля, щоб захистити себе від цієї «ЗЕЛЕНОЇ ПОЖЕЖІ!!!»


Теги: Амброзія, Макутін Олексій, Моргун Світлана
Навчальний предмет: Біологія
Переглядів/завантажень: 748/232


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar