Головна » Алгебра |
Мета: Формувати вміння учнів застосовувати різні способи розв’язування систем рівнянь другого ступеня з двома змінними. Розвивати вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки. Виховувати уважність і самостійність учнів Тип уроку: Застосування знань і вмінь Обладнання: мультимедійний проектор ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ СПОСОБИ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ СИСТЕМ РІВНЯНЬ
Слайд № 1 графічний аналітичний спосіб підстановки спосіб додавання
Слайд № 2 Графічний спосіб Спосіб підстановки Спосіб додавання В кожному рівнянні виразити y через х З будь якого рівняння виразити одну зміну через іншу Зрівняти модулі коефіцієнтів будь-якої змінної Слайд № 3 Усне розв’язування систем рівнянь
ІІІ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ВПРАВ № 1. Розв’язати систему рівнянь різними способами (три учні біля дошки, а інші учні обирають один із трьох способів) Відповідь: (-2; 0), (4; 6) № 2. Розв’язати систему рівнянь двома способами (робота в парах) Відповідь: (4; 1), (-1; -4) Відповідь: (0; -3), (-3; 0)
№ 3. Розв’язати систему рівнянь Відповідь: (-4; 2), (-4; -3) Відповідь: (-3; 2) Відповідь: (1; 2), (-2; 5) ІV. САМОСТІЙНА РОБОТА Слайд № 4
Яка з наступних пар чисел є розв’язком системи рівнянь:
А) (-6; 8) Б) (6; -8) В) (-6;8) Г) (6; 8)
Зобразивши схематично графіки, з’ясувати скільки розв’язків має система рівнянь А) немає розв’язків Б) одне В) чотири Г) два
На рисунку зображені графіки функції у = -х2 – 2х + 3, у = х + 3 и у = 1 – х. Користуючись рисунком розв’язати систему А) (0; 3), (-3, 0) Б) (1; 0), (-2; 3) В) (-1; 2) Г) (1; 0), (-3; 0) 4. Розв’язати систему рівнянь А) (2; -4), (4, 2) Б) (-2; -4), (3; 1), (1; 6) В) (-2; -4), (3; 1) Г) інша відповідь 5. Скільки рівнянь має система рівнянь ? А) 0 Б) 1 В) 2
V. РЕФЛЕКСІЯ Вчитель пропонує учням закінчити речення: Я виконував завдання …
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Розв’язати систему рівнянь:
Схожі навчальні матеріали: |
Всього коментарів: 0 | |