Головна » Алгебра |
Мета уроку: вдосконалювати вміння і навички учнів отримані при вивченні теми «Квадратні рівняння», розвивати логічне мислення, культуру мовлення культуру записів, уважність, терпіння, уміння зосереджуватись, виховувати інтерес до математики, вміння оцінювати свої знання. Тип уроку:урок-гра. План уроку : Організаційний момент . Хід уроку: Всі ви напевне добре знаєте видатного детектива Шерлока Холмса і його друга і помічника доктора Ватсона. Це герої романів Артура Конан Дойля. Сьогодні на уроці ми з вами допоможемо їм розв’язати одну дуже заплутану справу і визначимо хто у нас в класі найкращий детектив. І так… одного разу до Шерлока Холмса зайшов незвичайний відвідувач і розповів йому ось таку історію.Вранці в початковій скриньці він знайшов листа такого змісту. Лист №1 Шановний добродію! Ваш син Генрі, учень восьмого класу, в наших руках. Якщо Ви будете вести себе розумно і не підете до поліції, ми нічого йому не заподіємо. Подальші розпорядження Ви можете одержати з листа, що знаходиться на Лондонському вокзалі в камері схову під номером, який Ви дізнаєтесь розв’язавши ці неповні квадратні рівняння і знайшовши суму всіх коренів. 25 -64=0 і -16 + 63=0 (Разом з учнями повторюємо види неповних квадратних рівнянь , формули за якими розв’язують квадратні рівняння , формулу , теорему Вієта , теорему обернену до теореми Вієта )
камери схову 16. Доктор Ватсон і Шерлок Холмс теж одержали 16 (бо вони добре знали математику і швиденько розв’язали ці рівняння) та поїхали на вокзал до камери схову. Відкривши її вони знайшли іншого листа в якому було написано наступне: Лист№2 Якщо Ви знайшли цей лист, то Ви молодці і добре впорались із завданням. Мої ж вимоги такі: підготуйте 1000 фунтів стерлінгів. Подальші розпорядження Ви дізнаєтесь завітавши на вулицю Oxford street (Оксфорд- стріт) номер якої і час зустрічі Ви дізнаєтесь розв’язавши рівняння:
Отже зустріч відбудеться за адресою Оксфорд стріт №2 о 2 годині . Коли по обіді детектив підійшов до потрібного будинку, там його зустрів хлопчик, який передав йому таке. Лист№3 Принесіть 1000 фунтів стерлінгів в той із парків Лондону, який має форму прямокутника і про який відомо,що має площу 0,15 довжину на 0,2 км більшу від ширини, а периметр невідомий. Зустрінемось о Оскільки Шерлок Холмс добре знав периметри всіх парків міста, то він легко міг зрозуміти місце зустрічі, розв’язавши задачу. (Повторюємо формули за якими знаходять площу і периметр прямокутника). Периметр 1,6 мав тільки St. James Park (Сент-Джеймський парк) , це Шерлок Холмс знав, але оскільки до зустрічі була ще година, він вирішив ще раз прочитати всі листи, які було отримано від викрадачів . Проаналізувавши їх він зрозумів, хто є викрадачем Генрі. Швиденько зібравшись детектив і доктор Ватсон поспішили в парк і, оскільки прийшли рано,то вистежили там Генрі. Хлопчик в усьому зізнався. Це він сам все вигадав, бо написав учора контрольну роботу з математики на двійку і учитель дав йому завдання зробити роботу над помилками,а оскільки розв’язувати Генрі не хотів,то вдався до хитрощів, але йому залишилось розв’язати ще одне завдання . Звісно Холмс і Ватсон розлютились, але все ж вирішили допомогти хлопцеві справитись із завданням, оскільки Генрі пообіцяв, що більше так не буде робити. Давайте і ми їм допоможемо. Завдання №5. В рівнянні -10у+ q =0 один з коренів дорівнює -2. Знайдіть другий корінь і коефіцієнт q. За теоремою оберненою до теореми Вієта маємо: Відповідь: =12, q = -24 . Підсумок уроку . Визначаємо кращого детектива класу, він одержує диплом . Ставимо оцінки найактивнішим учням . Повторюємо найважливіше. Записуємо домашнє завдання.
Схожі навчальні матеріали: |
Всього коментарів: 0 | |