Головна » Алгебра |
Мета. Узагальнити та систематизувати знання та уміння учнів із теми «Додавання і віднімання дробових чисел». Розвивати пам’ять, самостійність, мислення, увагу. Виховувати інтерес до предмету, культуру мови та письма. Формувати соціальну, здоров’єзберігаючу, комунікативну компетентності. Тип уроку. Урок узагальнення знань і умінь. Наочність та обладнання. Кодоскоп, картки для роботи в групах, елементи схем, символи для рефлексії «Ступені успіху», збірники за редакцією Л.Федченко.
Хід уроку. I. Організаційний момент. Оголошення теми, мети та ходу уроку. Інструктаж до вправи «Ступені успіху». II. Перевірка домашнього завдання. Перевірка завдання, заданого за підручником (за допомогою кодоскопа). III. Узагальнення та систематизація знань. Фронтальне опитування, складання схеми, усні вправи. ( Учитель задає питання і за допомогою учнів складає схему з окремих елементів). 1. З чого почали вивчання теми? 2. На скільки частин умовно можливо поділити основну властивість дробу? 3. Що означає скоротити дріб? Скоротіть дроби: 4. Що означає звести дроби до спільного знаменника? Зведіть дріб до знаменника:
5. Сформулюйте правило порівняння двох дробів із різними знаменниками. Порівняйте: 6. Сформулюйте правило додавання і віднімання дробів із різними знаменниками. Виконайте дії:
Вправа «Незакінчене речення». Учитель починає, учень продовжує. Числа при додаванні називаються … Учитель. Ми з вами узагальнили теоретичний матеріал. А тепер перевіримо, як ми його застосовуємо на практиці.
IV. Фізкультхвилинка. Гімнастика для очей та точкова гімнастика.
V. Тестові завдання. Завдання із збірника під редакцією Л.Федченко. 1 варіант. 2 варіант. 1. №59 –А 1. №60 - А 2. №61 - Б 2. №62 - В 3. №65 - А 3. №66 - В 4. №71 - Г 4. №72 - Б 5. №73 - Г 5. №74 - А 6. №75 - Б 6. №76 - Б Правильні відповіді на зворотній дошці. Взаємоперевірка. Самооцінка. Найвищий бал – 6б.
VI. Розв’язання типових вправ. 1. Задача на швидкість по річці. Складання схеми для находження швидкостей по річці. №294 підручника (Мерзляк А.Г. та інші) (розв’язується самостійно). Розв’язання. 20 + 2 = 23 ( ) – швидкість за течією Взаємоперевірка. Правильна відповідь – 3 б. Знайдіть усі натуральні значення х, при яких є правильною нерівність Всі отримують картки різного кольору. 3 хвилини працюють самостійно, а потім збираються у групи за кольором. Перевірка за відповідями на дошці. Правильна відповідь – 3 б.
1Х. Домашнє завдання. Повторити правила. За збірником Мерзляка: стор. 115, ТО №2, 6б. - №1 -3, 9б. - №4- 6, 12б.- №5 – 7.
Х. Підбиття підсумків уроку. Рефлексія. Учні підраховують кількість зароблених балів. Перед ними квіти різного кольору. На дошці намальовані «Ступені успіху». Діти свої квіти несуть на ступінь, згідно з кольором квітки. Рожева квітка – 10 – 12б. Жовта квітка - 7 - 9б. Помаранчева квітка – 1 – 6б. Учні роблять висновки відносно своєї праці на уроці.
Схожі навчальні матеріали: |
Всього коментарів: 0 | |