Головна » Молодші класи » Основи здоров'я

Батьківщина і здоров’я. Природні умови твоєї батьківщини

Мета: ознайомити дітей із природними умовами своєї малої батьківщини; розкрити значення впливу природних чинників на здоров’я людини, особливо лікарських рослин; ознайомити учнів з комплексом ранкової зарядки № 2; виховувати бажання берегти свою національну культуру.

Очікувані результати: учні повинні знати назви деяких лікарських рослин України, про їхній вплив на стан здоров’я людини; учні повинні вміти розрізняти відомі лікарські рослини.

Обладнання і матеріали: підручник, робочий зошит, сюжетні малюнки, плакати.

Тип уроку: комбінований.

1. Організаційний момент

2. Перевірка виконання домашнього завдання

2.1.  Індивідуальне опитування. Робота з картками.

3. Актуалізація опорних знань учнів

Інтерактивна гра «Мозковий штурм».

Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про природні чинники, які впливають на здоров’я людини.

— Які шкідливі природні чинники ви знаєте? Корисні?

— Які правила загартовування ви знаєте?

— У якому разі корисні природні чинники можуть завдати шкоди організмові?

Висновок: Природні чинники потрібно використовувати в міру.

4. Мотивація навчання та повідомлення теми уроку

Літературна хвилинка.

Завдання: прочитати й обговорити вірш.

Зілля різне, страви, води —
Все вживаєш, як хворієш.
Бігаєш, шукаєш ліки,
На них гроші не жалієш.
Та не купиш і за гроші
Ти здоров’я, мій хороший!

І. Заінчковська

Запитання вчителя:

— Що потрібно робити, щоб зберегти своє здоров’я?

— Чим ще, крім медичних препаратів, можна лікуватися?

— Які лікарські рослини ви знаєте?

5. Сприйняття й осмислення нового матеріалу

5.1.  Розповідь учителя.

1) Ставлення українського народу до здоров’я.

2) Рослини, які ростуть на території України і вважаються лікарськими.

5.2.  Робота в групах.

Учні в групах обговорюють відповіді на запитання.

— Які правила збору лікарських рослин ви знаєте?

Висновок: Якщо ми неправильно проведемо збір лікарських рослин, то можемо залишити птахів без їжі, адже багато хто з них живиться насінням і плодами цих рослин. Якщо ж птахам нічого буде їсти, то що з ними станеться? А що ж то за сад чи ліс без птахів, без їхнього співу, без маленьких лікарів дерев?

5.3.  Оздоровча хвилинка.

6. Первинне закріплення нового матеріалу

6.1.  Робота з підручником (с. 30—31).

а) Розгляд та аналіз малюнків.

б) Читання й обговорення тексту підручника.

в) Відповіді на запитання.

6.2.  Робота в зошиті.

6.3.  Ознайомлення з комплексом ранкової зарядки № 2 (с. 32—34 підручника).

7. Узагальнення та закріплення нових знань

7.1.  Гра «Сенкан».

Мета: узагальнити знання учнів про лікарські рослини.

— Складіть сенкан про лікарську рослину.

Довідка:

Сенка€н (від франц. «п’ять») — це вірш, що складається з п’яти рядків:

1. Перший рядок містить слово-тему.

2. Другий — опис слова-теми з двох слів.

3. Третій — називає дію, пов’язану з темою, трьома словами.

4. Четвертий — речення про те, що робить цей предмет.

5. П’ятий — синонім до першого слова.

Наприклад, вірш про калину:

Калина

Розкішна, чепурна
Біліє, червоніє і горить.
Лікує від недуг вона.
Родинний оберіг.

7.2.  Заслуховування віршів, складених дітьми.

8. Підбиття підсумків уроку

Інтерактивна гра «Мікрофон».

Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про лікарські рослини.

— Які лікарські рослини ви знаєте?

— Які правила збору трав ви знаєте?

Висновок: Треба вивчати, оберігати та збирати за правилами лікарські рослини в нашій місцевості, щоб потім використовувати їх для лікування від різних недугів.

9. Домашнє завдання


Переглядів: 579 | Теги: Лікарські рослини

Схожі уроки:
Всього коментарів: 0
avatar