Головна » Молодші класи » Читання

Вступ до теми «Світ дитинства. А дружити треба вміти!»

Мета: ознайомити дітей із творами (короткий огляд) даних тем, їхніми авторами, головними героями, їх захопленнями; удосконалювати навичкивиразного читання; викликати бажання до читання додаткової літератури за запропонованою тематикою.

Хід уроку

I. Організація класу

II. Змістова й мотиваційна підготовка учнів до сприйняття теми

уроку. Актуалізація опорних знань

1. Ознайомлення з творами нового розділу.

— Прочитайте назву розділу, який вивчатимемо. Знайдіть у змісті цю тему і мовчки прочитайте назви творів, які є її складовою частиною. Учні висловлюють міркування, про що йтиметься у розділі.

— Із кількох тем складається розділ? Прочитайте, з яких саме.

2. Бесіда.

— Чи маєте ви друзів? Кого?

— Що таке справжній друг?

— Чим друг відрізняється від приятеля?

— Чи всі вміють дружити?

— Між ким може зав’язатися дружба?

— Доберіть спільнокореневі слова до слова друг.

3. Робота в групах (на картках).

— Запишіть слова, які, на вашу думку, слід частіше вживати, щоб

спілкування з друзями приносило задоволення.

4. Короткий огляд деяких творів із даних тем.

— У цьому розділі зустрічатимуться оповідання, вірші, мирилки,

прислів’я, загадки, казки. Знайдіть мирилки у підручнику.

— А які мирилки ви знаєте?

— Коли й задля чого використовують мирилки?

— Зачитайте прислів’я. (Тлумачення значення прислів’їв.)

5. Розвиток зв’язного мовлення.

— Оглянувши зміст розділу, ви ознайомилися із заголовками творів.

Які назви творів одразу повідомили вас про тему цього твору? (Розповідідітей.)

6. Самостійне читання (10 хв).

Цю роботу доцільно провести по групах. Діти за змістом добирають твір, назва якого їм сподобалась, і мовчки його читають.

Тим учням, які краще читають, учитель допомагає дібрати твір. Після прочитаного діти коротко аналізують твір. Оскільки робота проводиться в групах, учні доповнюють відповіді одне одного.

7. Вправляння у швидкості читання.

Діти упродовж 30 с читають вступ до розділу, фіксують обсяг прочитаного. Потім проводиться повторне читання того самого уривку (30 с).

III. Підсумок уроку

— Як би ви інакше назвали цей розділ?

Наприкінці уроку звучить пісня «Справжній друг».

— Доберіть прислів’я, що відповідає змісту нового розділу «Читанки».

• Дерево міцне корінням, а людина — друзями.

• Не той друг, хто медом маже, а той, хто правду каже.

• В гурті і комар — сила.

• Скажи, хто твій друг, і я скажу, хто ти.

Гра «Квітка-семицвітка»

— Утворіть квітку, враховуючи відомі вам правила товаришування,співжиття в колективі. Чи є тут зайві пелюстки? Доведіть свою думку.

 

(Мир – миром,
Пироги з сиром,
Вареники в маслі –
Жити будемо прекрасно.
 

Битися - не билися,
Трохи посварилися,
Потім посміялися,
Друзями зосталися.)  


Переглядів: 445 | Теги: дружбa

Схожі уроки:
Всього коментарів: 0
avatar