Головна » Молодші класи » Читання

«Чому людина не знає, доки живе» (біблійна легенда). Підсумок за темою

Мета: продовжувати вчити учнів читати текст за особами, складати діалог; розвивати швидкість та виразність читання; виховувати бажання читати повчання Святого Письма та виконувати їх.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Назвати дійових осіб легенди «Каїн і Авель». Прочитати самостійно складений план. Переказати близько до тексту легенду «Каїн і Авель» (за частинами).

2. Розчитування.

1) Слово учителя.

Життя пережити — не ліс перейти.

Є в ньому тривоги, є й радісні дні...

Летять рік за роком, неначе птахи,—

Ніколи не вернеш прожиті роки.

2) Читання «ланцюжком» повчань матері Терези (попарно).

1 -й учень. Життя — це можливість.

2 -й учень. Скористайся нею!

1 -й учень. Життя — це краса.

2 -й учень. Захопися нею!

1 -й учень. Життя — це мрія.

2 -й учень. Здійсни її!

1 -й учень. Життя — це виклик.

2 -й учень. Прийми його!

1 -й учень. Життя — це обов’язок.

2 -й учень. Виконай його!

1 -й учень. Життя — це багатство.

2 -й учень. Не розтринькай його!

1 -й учень. Життя — це надбання.

2 -й учень. Борони його!

1 -й учень. Життя — це любов.

2 -й учень. Насолодися нею сповна!

1 -й учень. Життя — це таємниця.

2 -й учень. Розгадай її!

1 -й учень. Життя — це вмістилище лиха.

2 -й учень. Здолай усе!

1 -й учень. Життя — це боротьба.

2 -й учень. Стань борцем!

1 -й учень. Життя — це удача.

2 -й учень. Шукай цю мить!

1 -й учень. Життя таке чудове!

2 -й учень. Не змарнуй його!

1 -й учень. Це — твоє життя.

2 -й учень. Виборюй його!

3. Поетична розминка.

— Складемо поезію за римами.

(Хай буде легкою дорога) ...життя!

(Щасливим хай буде твоє) ...майбуття!

(Хай мирними будуть тобі) ...небеса!

(Живи під девізом: «Життя — це) ...краса»!

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

1. Повідомлення теми уроку.

2. Читання легенди підготовленими учнями.

Перед читанням доцільно поставити запитання:

— Як ви вважаєте, чи це добре, що людина не знає, доки живе?

3. Бесіда за змістом прочитаного.

— Яка розмова відбулася між чоловіком і святими?

— Якого висновку дійшли Ісус Христос і святий Петро?

4. Читання твору за особами.

ІV. Підсумок за темою

Тести

1) З якого твору слова: «...куди втікти від зірок»?

а) «Чому людина не знає, доки живе»;

б) «Каїн і Авель»;

в) «Вавилонська вежа».

2) Слова «І до сьогодні всіма мовами світу люди розповідають оцю легенду...» — це:

а) зачин;

б) основна частина;

в) кінцівка.

3. Як називається місто, яке згадане в легенді?

а) Рим;

б) Вавилон;

в) Москва.

4. ...Вони примудрились вежу свою вибудувати тому, що:

а) у них багато цегли;

б) у них спільна мова.

5. Зірки, дерева й птахи слухали пісні:

а) Бога Ягве;

б) Каїна;

в) Авеля.

6. Люди зненавиділи Каїна за те, що:

а) він зрадив батьків;

б) він заплямував землю кров’ю;

в) він був злим.

7. З якого твору слова: «...тоді вона буде сумлінно працювати і постійно дбати про себе і про свою сім’ю»?

а) «Вавилонська вежа»;

б) «Каїн і Авель»;

в) «Чому людина не знає, доки живе».

Перевірка тесту: 1 — б; 2 — в; 3 — б; 4 — в; 5 — в; 6 — б; 7 — в.

V. Домашнє завдання

1. Переказувати легенду близько до тексту.

2. Підготувати переказ біблійної легенди, що не вивчалася на уроках читання.

3. Дати відповіді на запитання розділу підручника «Пригадайте, поміркуйте» (С. 46).


Переглядів: 495 | Теги: біблійні легенди

Схожі уроки:
Всього коментарів: 0
avatar