Головна » 5 клас » Світова література

Контрольна робота (Ф.Тютчев, М. Лермонтов, м.Басьо, Алкман). Тести

Мета: систематизувати й узагальнити знання з теми; виявити рівень знань, умінь та навичок учнів із метою їх корекції; розвивати пам’ять, творче, асоціативне та логічне мислення школярів, уміння висловлюватися з приводу прочитаного, аналізувати ліричні твори; виховувати любов до природи, гуманізм, естетичні смаки.

Обладнання: тестові завдання.

Теорія літератури: епітети, художній образ, ліричний твір, уособлення, порівняння, хоку.

Хід уроку

I. Оголошення теми й мети уроку.

Мотивація навчальної діяльності школярів

II. Основний зміст роботи

1. Інструктаж до виконання тестових завдань

2. Виконання контрольної роботи

Варіант I

Початковий та середній рівні

(Кожна правильна відповідь — 1 бал.)

1. У вірші Алкмана змальовується:

а) гірський пейзаж уночі;

б) нічний мандрівник біля вогнища в горах;

в) чудова картина гірських вершин у променях сонця, що заходить.

2. Знайдіть «пари» з вірша М. Л ермонтова «Із Ґете».

Ніч лагідні

долини свіжа

мла темна

3. Визначте у вірші Ф. Тютчева тип художніх засобів: «вечір зве», «серп гуляв», «блакить ллється».

4. Продовжте речення.

Хоку називається… .

Достатній рівень

(Кожна правильна відповідь — 2 бали.)

1. Уявіть, що ви в Японії. Ви хотіли б побачити там…, тому що… .

2. Назвіть ознаки хоку, наведіть приклади.

Високий рівень

(Змістовна правильна відповідь — 4 бали.)

Виконайте одне із завдань.

а) Напишіть твір-роздум за хоку Мацуо Басьо:

Учні письмовника дістають…

А з чиєї сумки —

сьогоднішній ранок весняний?

(Або за своїм улюбленим).

б) Складіть 2–3 хоку із власними коментарями.

Варіант II

Початковий та середній рівні

(Кожна правильна відповідь — 1 бал.)

1. Поезія Алкмана «Сплять усі верховини…»:

а) викликає страх через зображення звірів у пущі, нір, морських страховищ;

б) створює відчуття душевного спокою, умиротворення;

в) спонукає замислитися над життям.

2. Заповніть пропущене.

3. У вірші Ф. Тютчева «Я знаю в праосені пору…», зокрема у виразах «пору

коротку і ясну», «повітря чисте», «день прозорий», «на марній борозні»,

«стомлене і тихе поле», ужитий художній засіб — … .

4. У хоку вживаються постійні слова, які вказують на пору року. Вони називаються…, наприклад, … .

Достатній рівень

(Кожна правильна відповідь — 2 бали.)

1. Опишіть коротко кілька своєрідних мистецтв, «див» Японії.

2. Зробіть аналіз вірша М. Лермонтова «Ген на верховини…»

Високий рівень

(Змістовна, правильна відповідь — 4 бали.)

Виконайте одне із завдань.

а) Напишіть твір-роздум за хоку Мацуо Басьо

Перед вродою квітів

соромно стало місяцю —

Сховався за хмаркою.

(Або за своїм улюбленим).

б) Складіть 2–3 хоку із власними коментарями.

III. Домашнє завдання

Розгадати кросворд і відповісти на запитання у підручнику Ю. І. Ковбасенка, Л. В. Ковбасенко — с. 199, Є. Волощук — с. 167–168.

IV. Підбиття підсумків уроку


Переглядів: 463 | Теги: Алкман, Басьо, Лермонтов, Тютчев

Схожі уроки:
Всього коментарів: 0
avatar