Головна » 11 клас » Економіка

Потреби й права споживача. Раціональна поведінка споживача

Мета: ознайомити з окремими правами споживача, сутністю корисності споживчих благ.

Обладнання: наочний матеріал, кольорові картки.

Основні поняття: норми і форми власності, корисність споживчих благ, раціональна поведін­ка споживача.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. Організаційний момент

1. Облік відвідування

2. Перевірка домашнього завдання

3. Повідомлення теми й мети уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь

Учні об’єднуються в групи, кожна з яких отримує завдання.

• Що називається власністю?

• Хто та на яких засадах установлює розмір заробітної плати?

• Що потрібно знати школяру, щоб улаштуватися на роботу в період літніх канікул?

• Чи необхідне страхування життя та майна? Чому?

• Чи відомі вам — споживачам — ваші права? Які саме?

ІІІ. Формування нових знань

План викладу нового матеріалу

1. Громадянські права (свобода пересування, вибір місця проживання тощо)

2. Політичні права (свобода слова, право на інформацію та ін.)

3. Економічні права (право власності, право на працю)

4. Культурні права (право на освіту, вільну наукову, технічну та художню творчість)

Особливу увагу слід приділити розгляду положень Трудового права (права й обов’язки роботодавця і найманого працівника), економічних відносин влас­ності (володіння, розпорядження і користування), а також прав споживача. Споживачами є як фізичні, так і юридичні особи.

IV. Закріплення знань учнів

А. Виберіть правильну відповідь.

1. Чи може бути прийнята на роботу 14-річна дитина?

А Може, але лише під час канікул;

Б може, але за згоди батьків;

В не може, згідно з КЗПП;

Г може, за рішенням профспілкової організації.

2. З якого моменту починається відлік гарантійного терміну на сезонні товари?

А Від дня продажу;

Б від дня вироблення;

В від дня настання сезону;

Г від дня передачі товару до магазину.

3. Інформація про продукт харчування має містити:

А відомості про калорійність продукту харчування;

Б термін придатності;

В юридичну адресу виробника;

Г усе перелічене.

4. Громадянка купила в аптеці ліки. Удома з’ясувалося, що вони не підходять їй. Чи може вона обміняти їх на інші?

А Так, упродовж 7 днів;

Б так, упродовж 14 днів за наявності чека;

В так, упродовж гарантійного терміну;

Г ні, оскільки цей товар обміну не підлягає.

5. Визначте корисність таких товарів:

а) стілець (на ньому сидять);

б) комп’ютер (...);

в) хотдог (...);

г) окуляри сонцезахисні (...);

д) мобільний телефон (...).

Б. Прокоментуйте твердження:

1. «Загальна корисність скорочується зі зменшенням граничної корис­ності».

2. «Дайте мені таблетки від жадібності, та якнайбільше».

V. Домашнє завдання

Проаналізуйте законодавство про захист прав споживачів (згідно зі ст. 42 Конституції України).


Переглядів: 1015 | Теги: права споживачів, Споживач, економічні блага

Схожі уроки:
Всього коментарів: 0
avatar