Головна » Зарубіжна література

Життєвий шлях Жульєна Сореля: шлях злету чи падіння?

Характеристика Жульэна Сореля:
•     На початку твору автор роману розповідає про звичайного юнака,який виріс у не багатій родині, де його ніхто не поважав та сприймав у серйоз, бо  в ньго були кумедні вади обличчя, він погану фізичну силу, але дуже любив читати Біблію та дуже добре розбирався у питаннях, щодо церкви. Живучи у цьому маленькому містечку, він вважає себе вищим за інших, саме тому у деяких ,саме такою поведінкою, він викликав неповагу до себе!
•     Наслідок: Цей період його життя можна вважати і злетом, і падінням, бо з одного боку він дійсно себе неправильно поводив серед людей, але ж з іншого боку він намагався себе розвивати,він хотів чогось досягти у своєму житті, а його поведінка ,це плід тієї неповаги ,яку проявляли до ньго люди !
 
•     Вер'єр — мальовниче, спокійне, провінційне французьке містечко регіону Франш-Конте. Його мер — пан Реналь, власник цвяхової фабрики — типовий портрет пихатого дворянина, який всіма правдами й неправдами здобув собі місце під сонцем і тепер щосили зберігає його. У Реналя є жінка і троє дітей.
•     Мер містечка конкурує зі своїм давнім суперником — багачем паном Вальном, тому Реналь йому на заздрість хоче найняти своїм дітям гувернера. Він чує про Жюльєна Сореля — сина теслі, який чудово знає латину. Мер йде до його батька і «викупляє» .
 
•    Працюючи у цоьму будинку,він швидко здобуває собі добру репутацію, і щосили намагається закохати у себе пані де Реналь, і врешті-решт йому це вдається. Пані Реналь, яка ніколи до цього не кохала, палко віддається пристрасті. Його роман з жінкою мера просочується у місто: починають надходити анонімні листи.І тому Жульєн має покинути місто.
•    Висновок: цей період його життя, я вважаю абсолютним падінням, бо заради своїх цілей , він навіть готовий користуватися щирими почуттями жінки, яка повністю йому довіряла. Цими діями він принизив не тільки пані, але й самого себе!
 
•    Проходять довгі, пекельні місяці. Жюльєн — чужак для інших; його блискучі успіхи з усіх наук тільки віддаляють його від інших. Проте молодий семінаріст і не бажає дружби — він бачить лише потвор, підлабузників. Він почуває себе вищим за всіх
 
Переїзд до Парижу
•     Життя Жюльєна Сореля перевертається догори дриґом. Він — секретар у одному з найпрестижніших домів Парижа. Колишній семінарист знову заробляє собі гарну репутацію. Йому доводиться кожного вечора сидіти на прийомах у салоні маркіза. Проте світське життя, яке тільки й може проштовхнути його у вищій світ не вабить Жюльєна; він вищий від цього.
•     А тим часом бурхливо розвивається нове кохання Жюльєна — мадемуазель де Ла-Моль. Це кохання виявляється зовсім не таким, як з пані Реналь. Сорель проходить через всі кола пекла, і зрештою домагається справжнього пристрасного кохання Матільди, доньки маркіза.
 
•    На цьому етапі свого життя він розуміє,що у своєму житті зробив багато помилок і починає про це шкодувати.Також його навідує Мотільда і намагається йому допомогти, але Жульєн не збирається тікати або брехати суду. Тільки тепер він розуміє, що єдине кохання в його житті — це пані Реналь, яку він убив. Жульєн дуже страждає від того, що вбив «святу людину». Але виявляється, що це не так — його кохана жива. Пані Реналь відвідує його й прощає йому його нерозважливий вчинок. Вони знову щасливі, і нічого більше їм не треба. Він помирає у сонячний день, спокійно і з честю.
•    Висновок: Саме ці останні події його життя можна вважати злетом, бо нарешті він переосмислив своє життя і зрозумів , що саме він винен у всьому, що сталося з ним.


Теги: Козаченко Г.Г., Стендаль
Навчальний предмет: Зарубіжна література
Переглядів/завантажень: 3650/142


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar