Головна » Зарубіжна література

Жан де Лафонтен – відомий французький байкар. Байка “Зачумлені звірі”

Жан де Лафонтен – відомий французький байкар. Байка “Зачумлені звірі”. ©

Епіграфи уроку. Байки не такі прості, як здаються: в них учитися можна навіть у тварин… Наша хитрість – повчати, даруючи насолоду. Жан де Лафонтен Читаючи Лафонтена, помічаємо в душі своїй таке відчуття, яке зазвичай викликає в ній присутність скромного, милого, абсолютно доброго мудреця, ─ вона спокійна, щаслива, задоволена і природою, і собою. В. А. Жуковський

Актуалізація опорних знань Ігрове завдання “Прочитай зашифровані терміни” ОБОАОЙОКОАО АЮЛЮЕЮГЮОЮРЮІЮЯЮ ЯЕЯЗЯОЯПЯОЯВЯАЯМЯОЯВЯАЯ

Актуалізація опорних знань. Ігрове завдання “Відгадай слово” Коротке, віршоване алегоричне оповідання, в якому закладено повчальний зміст. Країна, що подарувала світові основоположника жанру байки. Частина байки, в якій розповідається про події. Частина байки, в якій міститься повчання. Відображення одного предмета через інший. Замаскований спосіб передачі думок.

Жан де Лафонтен – відомий французький байкар. Жан де Лафонтен народився у 1621 р. у французькому містечку Шато-Тьєрі. Юнаком він поїхав до Парижа, де вивчав історію, літературу, багато читав, писав вірші. Але справжньої слави він зажив як байкар. Перші 6 книг під назвою “Байки Езопа, перекладені на вірші добродієм де Лафонтеном” з’явилися у 1668 році. Всього поет видав 12 збірок байок.

Старовинне видання байок Жана де Лафонтена (1776р.)

Байка “Зачумлені звірі”

Бесіда з учнями Яке лихо трапилося з лісовими звірами? Навіщо Лев скликав раду? Чи є Лев, на вашу думку, справжнім грішником? Чому Лис виправдовує Лева? У чому полягає гріх Осла? Чи був Осел найбільшим грішником у лісі? Чому ж саме його лісова громада вирішила принести у жертву? Яка мораль байки?

Характеристика персонажів байки Лев – цар звірів: сильний; впевнений; злий; жорстокий; хижий.

Характеристика персонажів байки Лис: хитрий; улесливий; нещирий; брехливий; жорстокий.

Характеристика персонажів байки Осел: слабкий; беззахисний; тихий; спокійний; правдивий.

Визначення теми та ідеї байки Тема – розповідь про те, як лісові звірі обирали під час чуми “найбільшого” грішника. Ідея – несправедливість суспільства, у якому одним можна все, а іншим – нічого.

Особливості байок Жана де Лафонтена Байкарську спадщину Лафонтена складають 238 байок, які він назвав “стоактовою комедією” французького життя. Для виразнішого зображення героїв байкар часто використовує антитезу (протиставлення). Антитеза (протиставлення) характерів; зовнішності; думок; почуттів; життєвих явищ.

Підсумки уроку Що ви дізналися про Жана де Лафонтена? У яких байкарів він запозичував сюжети? Скільки байок було написано поетом? Які недоліки людей і суспільства викриває Лафонтен у байці “Зачумлені звірі”. Якою “чумою” вражені звірі? Чи актуальні проблеми, порушені у байці “Зачумлені звірі”? Висловіть власну думку з цього приводу.

Домашнє завдання Виразно читати і докладно переказувати байку “Зачумлені звірі”. Підготувати інсценування байки І. А. Крилова “Ворона і Лисиця”.


Теги: Лафонтен
Навчальний предмет: Зарубіжна література
Переглядів/завантажень: 438/35


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar