Головна » Зарубіжна література

Уславлення сміливості, винахідливості, порядності в романі Р. Л. Стівенсона “Острів скарбів”

Тема: Уславлення сміливості, винахідливості, порядності в романі Р. Л. Стівенсона “Острів скарбів”.

Епіграфи уроку. Мной дружбы обычай вражде предпочтён; Закон человечности – вот мой закон. Фірдоусі Друг пізнається в біді. Приказка

Позитивні герої роману “Острів скарбів”: Джим Гокінс, капітан Смолетт, доктор Лівсі, сквайр Трелоні

Літературний диктант “Впізнай героя” “…цей витончений, вишукано одягнений молодий чоловік у білосніжній перуці, чорноокий, чудово вихований, вразив мене своєю несхожістю на сільських незграб…” (Доктор Лівсі) “Це був високий чоловік, більше 6 футів на зріст, гладкий, з повним суворим обличчям, що загрубіло і обвітрилося під час довгих мандрів. У нього були чорні рухливі брови, які свідчили, що їхній власник не злий, але пихатий і має запальний характер.” (Сквайр Трелоні) “Він прекрасний чоловік, але впертий, як чорт. Все на кораблі дратувало його.” (Капітан Смолетт) “Мені до душі цей хлопчисько. Кращого за нього я не зустрічав. Він більше схожий на чоловіка, ніж такі щури, як ви.” (Джим Гокінс)

Образ Джима Гокінса

“Продовж речення”: Джим… Джим – дитина, хлопчик, який пройшов через недитячі пригоди, випробування. │ Викликає співчуття. Джим – сміливий, кмітливий і спостережливий хлопчик. │ Викликає захоплення. Джим – неслухняний хлопчик, робить, що заманеться. │ Викликає здивування. Джим – добра і чесна людина. │ Викликає повагу.

Літературні паралелі. Порівняльна характеристика Джима Гокінса і Діка Сенда Джим Гокінс Сміливий, кмітливий, спостережливий, добрий, чесний. Став капітаном шхуни “Еспаньйола” на один день. Зображений реалістично. Звичайний неслухняний хлопчик, який відчуває страх, але в складних ситуаціях поводиться чесно і сміливо. Дік Сенд Мужній, благородний, кмітливий, сміливий, спостережливий, чесний. Став капітаном брига “Пілігрім” на один місяць. Зображений романтично, як людина виняткових здібностей і моральних якостей. Для свого віку він – справжній герой, який не має недоліків.

Бен Ган – “грішник, що розкаявся” Бен Ган – колишній пірат, який прожив на острові три роки. Він знайшов скарби капітана Флінта і допоміг Джиму та його товаришам перемогти піратів.

Підсумки уроку Чим схожі, а чим відрізняються між собою позитивні герої роману “Острів скарбів”? Які ідеали їх об’єднують? Хто з героїв сподобався вам найбільше? Які риси характеру улюбленого героя ви хотіли б запозичити?

Домашнє завдання Підготувати цитати до образів піратів. Індивідуальне завдання: проінсценізуйте епізод роману, який найбільше сподобався.


Теги: Стівенсон
Навчальний предмет: Зарубіжна література
Переглядів/завантажень: 1165/55


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar