Головна » Зарубіжна література

УРЗМ. Робота над твором-мініатюрою “Про що говорили козаки, згадуючи свого отамана”

Тема УРЗМ. Робота над твором-мініатюрою “Про що говорили козаки, згадуючи свого отамана”.

Епіграф уроку Нема зв’язку, святішого від товариства!.. Бували й по інших землях товариші, але таких, як у Руській землі, – ніде не було таких товаришів. Тарас (М. Гоголь “Тарас Бульба”)

Актуалізація опорних знань. Бесіда з учнями. Які почуття героїв повісті є провідними в їхньому ставленні до України? У яких сценах автор оспівав героїзм, мужність і ратну звитягу українського народу в боротьбі за рідну землю і свободу? Що ви дізналися цікавого про бойове побратимство, побут і звичаї запорожців? Як передано у повісті особливості природи, побуту, характеру козаків? Як історичні умови вплинули на формування характерів героїв? Які епізоди повісті запали тобі в душу? Які найбільше схвилювали? Чим саме?

Розвиток зв’язного мовлення Читання та обговорення домашніх творів-мініатюр на тему: “Про що говорили козаки, згадуючи свого отамана” Доведіть, що родинна трагедія не зламала духовної сили Тараса. Чи є Тарасова смерть подвигом? Як автор звеличує свого героя? Як старий отаман допоміг своїм побратимам перед смертю? Чи помстяться козаки за свого отамана? Чи будуть берегти пам’ять про нього? Чому героїв, які віддали своє життя за Батьківщину називають безсмертними?

Козацька могила

Пам’ять нащадків про козаків Церква біля козацьких могил під Берестечком

Пам’ять нащадків про козаків Пам’ятник Б. Хмельницькому, І. Богуну та М. Кривоносу біля м. Жовті Води

Підсумки уроку Запитання та завдання для учнів Висловіть своє розуміння патріотизму, бойового побратимства, проблеми життєвих цінностей. Розкрийте проблему життєвого вибору на прикладі долі Остапа і Андрія. Спираючись на текст повісті, опишіть, як могло б скластися життя головних героїв твору, якби доля не кинула їх у вир жорстокої боротьби.

Домашнє завдання Прочитати оповідання Р. М. Рільке “Пісня про Правду”. Індивідуальне завдання: 2-3 учні- “літературознавці” готують коротке повідомлення про Р. М. Рільке.


Теги: Гоголь
Навчальний предмет: Зарубіжна література
Переглядів/завантажень: 609/188


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar