Головна » Зарубіжна література

Урок виразного читання. Байка Крилова “Квартет”

Урок виразного читання. Байка Крилова “Квартет”.

Епіграф уроку Книга – як соната. Вона повинна бути виконана читачем бездоганно. М. Цвєтаєва

Словникова робота. Квартет – 1. Ансамбль у складі чотирьох музикантів. 2. Музичний твір для чотирьох інструментів або голосів. Соната – музичний твір з 3-х або 4-х частин різного темпу і характеру. Прима – перший інструмент в ансамблі, що виконує ведучу партію (зазвичай скрипка). Втора – другий інструмент у музичній партії. Бас – музичний інструмент низького звучання (туба, контрабас). Альт – струнний смичковий або духовий інструмент.

Байка “Квартет”

Запитання і завдання. Назвіть персонажів байки. Як ви думаєте, чи випадковий вибір звірів? Подумайте, що їх об’єднує? Чому квартет “не йде на лад”? Чи вірить автор у те, що в учасників квартету що-небудь вийде? Чим закінчилася історія? Яка мораль цієї байки?

Аналіз художніх засобів байки Подумайте, у чому полягає комізм ситуації? Знайдіть вислови із тексту, що підтверджують дії персонажів. Що викликає сміх читача? Які художні прийоми використовує автор?

Підсумки уроку Як ви розумієте слова М. Цвєтаєвої, які використані в якості епіграфа до уроку? Яким чином пов’язані музика і поезія? Доведіть, що проаналізований твір є байкою. Яка композиція байки “Квартет”? Чого навчає ця байка? Чи вдалося вам виконати байку бездоганно?

Домашнє завдання Вивчити напам’ять байку Крилова (на вибір), підготувати її інсценування. Намалювати ілюстрації до улюбленої байки.


Теги: Крилов
Навчальний предмет: Зарубіжна література
Переглядів/завантажень: 306/23


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar