Головна » Зарубіжна література

Урок додаткового читання. Таємниці золотого жука (за повістю Е. По “Золотий жук”)

Тема Урок додаткового читання. Таємниці золотого жука (за повістю Е. По “Золотий жук”)

Відгадайте загадку, щоб дізнатися, про що піде мова на уроці Таємниці золотого жука Т ЗО А ЛО Є ТО М ГО Н ЖУ И КА Ц І * * * * * *

Едгар Аллан По – майстер детективного жанру. Е. А. По народився в 1809 р. в Бостоні, США. У два роки залишився сиротою. Не зазнав слави за життя. Не був щасливим в особистому житті, дуже бідував. В США існує премія імені Е. По, яку присуджують за найкраще детективне оповідання року. Іменем Е. По відкривається історія літератури США. Письменник помер в 1849 р. в при загадкових обставинах.

Словникова робота Детектив – літературний твір, що описує розслідування загадкового випадку, з метою з’ясування обставин, що його спричинили і розкриття загадки. Містика – (з грец. прихований, таємний) літературний твір, що описує надприродні явища. Ельдорадо – легендарна країна золота і коштовного каміння, яку шукали в Америці іспанські завойовники.

Бесіда з учнями Які твори за жанром писав Е. По? ─ Детективні. ─ Містичні. Чи лише прозу писав Е. По?

Колумбійське озеро Гуатавіта – улюблене місце пошуків Ельдорадо

Герої вірша Е. По “Ельдорадо” Доведіть, що вірш “Ельдорадо” – містичний твір

Оповідання “Золотий жук”

Робота над назвою твору Як ви гадаєте, чому оповідання має таку назву? Знайдіть у тексті опис жука. Чи існують у природі такі жуки?

Повідомлення “біологів” Прототипи золотого жука

Чи уважний ти читач? Виправте помилки в ланцюжку і побудуйте його в правильній послідовності

Евристична бесіда Навіщо письменникові було вигадувати таку комаху? Якими словами ви б охарактеризували жука? Які б означення ви б виділили як основні? Який художній засіб використано у назві твору? Що дозволило Легранові знайти скарби?

Складання схеми Основні символи, на які вказують ознаки жука:

Літературні паралелі “Золотий жук” “Острів скарбів” Спільне Тема обох творів – пошук скарбів, захованих піратами. В обох творах згадується капітан Кідд – знаменитий пірат. Дія відбувається на островах. Шлях до скарбів вказує череп або скелет. Відмінне Пошуки скарбу за допомогою криптограми. Джимові і його друзям потрібна сміливість і кмітливість. Пошуки скарбу відбуваються за допомогою карти. Легранові необхідний розум і знання.

Підсумки уроку Ваші враження від прочитаної повісті. Які герої сподобалися? Чому? Які ситуації викликали посмішку? Що вразило вас у прочитаному?

Домашнє завдання Підготуватися до контрольної роботи за темою “Людина у життєвих випробуваннях” (творчість Дж. Лондона, Ш. Петефі та Р. Л. Стівенсона).


Теги: Едгар По
Навчальний предмет: Зарубіжна література
Переглядів/завантажень: 545/61


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar