Головна » Зарубіжна література

Урок додаткового читання. К. Паустовський “Теплий хліб”

Тема Урок додаткового читання. К. Паустовський “Теплий хліб”. ©

Епіграф уроку Человек должен быть умён, прост, справедлив, смел и добр. Только тогда он имеет право носить это высокое звание – Человек. К. Г. Паустовський ─ Отчего же стрясся тот мороз? ─ От злобы людской. К. Г. Паустовський

Слово про письменника. К. Г. Паустовський народився в 1892 р. в Москві. Потім сім’я переїхала до Києва. Тут хлопець навчався в гімназії і надрукував своє перше оповідання “На воді”. В роки Великої Вітчизняної війни був на фронті, працював військовим кореспондентом і писав оповідання про красу природи. Після війни написав багато творів для маленьких читачів. Це казки і оповідання , які вчать жити за законами добра і справедливості. Письменника не стало в 1968 р.

Бесіда з учнями. Де і коли відбувається дія казки? Назвіть героїв твору. Чи можна вважати героєм казки коня? Чому?

Робота з текстом Чим незвичайна історія коня, героя казки? Як ставилися селяни до коня? Яка подія трапилася в селі, після якої “случились в Бережках удивительные дела”?

Заметіль над селом

Колючий мороз

Лід скував млин

Робота з текстом Чому сто років тому на село впав страшний мороз? Чому Фільку зацікавила розповідь бабусі? Від чого помер мужик, який образив інваліда? Чи може Філька захворіти на таку хворобу? Чому? Що потрібно зробити Фільці, щоб виправити свою помилку і врятувати село?

Примирення з конем

Бесіда з учнями Чи заслужив Філька пробачення? Хто допоміг йому врятувати село? Який урок для себе виніс із того, що трапилося герой казки? Чому казка називається “Теплий хліб”?

Визначення теми та ідеї казки Тема – розповідь про помилку Фільки і загладжування провини. Мета – треба вміти учитися на своїх помилках, бути добрим, небайдужим, відповідальним.

Приказки та прислів’я про хліб Хліб – усьому голова. Поки є хліб і вода, все не біда. Не буде хліба, не буде і обіду. Хліб – дар Божий, батько рідний, годувальник.

Підсумки уроку Чи згодні ви з тим, що казка “Теплий хліб” красива і повчальна? Про що примушує замислитися ця розповідь? Які життєві цінності автор казки вважає головними в житті людини? Як потрібно жити, щоб мати право називатися Людиною?

Домашнє завдання Підготуватися до контрольної роботи за темою “Людина та її світ”.


Теги: Паустовський
Навчальний предмет: Зарубіжна література
Переглядів/завантажень: 100/22


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar