Головна » Зарубіжна література

Слов’янські міфи про створення світу

Слов’янські міфи про створення світу.

Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання Бесіда з учнями. Що таке міф? У чому його відмінність від казки? Дайте визначення міфології.

Актуалізація опорних знань. Літературний диктант Бог Океану ─ Бог сонця ─ Бог повітря ─ Богиня вологи ─ Бог землі ─ Богиня неба ─ Нун, Ра, Шу, Тефнут, Геб, Нут

Карта слов’янських земель

Київ ─ столиця Київської Русі. Софіївський собор. Пам’ятник князю Володимиру

Літописи ─ джерело відомостей про слов’янські міфи. Літописець Нестор Пересопницьке Євангеліє

Хрещення Русі князем Володимиром

Словникова робота Око ─ творець Вирію, Всесвіту, Землі і всього сущого на ній. Вирій ─ острів у Всесвіті, першоземля богів і світу. Сокіл ─ Першоптах і Першобог. Прадуб ─ першодерево світу, що росте у Вирії, плодоносить молодильними яблуками, які дають безсмертя. На вершечку Прадуба сидить Сокіл.

Давньослов’янський міф про створення світу Спочатку світ перебував у пітьмі. Та Всевишній явив Золоте Яйце, в якому знаходився Рід – Батько всього сущого. Рід народив Любов – Ладу-матінку і, силою Любові зруйнувавши свою темницю, породив Всесвіт – безліч зіркових світів і наш земний світ. Сонце вийшло тоді з обличчя його. Місяць світлий – з грудей його. Зірки часті – з очей його. Зорі ясні – з брів його. Ночі темні – з дум його. Вітри буйні – з подиху… (“Книга Коляди”)

Пантеон слов’янських богів Род – Батько всього сущого

Пантеон слов’янських богів Любов – Лада-матінка

Пантеон слов’янських богів Сварог – Небесний Батько

Пантеон слов’янських богів Перун – бог грому та блискавки

Пантеон слов’янських богів Сімаргл – бог вогню Стрибог – бог вітру

Пантеон слов’янських богів Дажбог – бог сонця

Пантеон слов’янських богів Білобог

Пантеон слов’янських богів Чорнобог

Пантеон слов’янських богів Ярило – бог світла і весни

Пантеон слов’янських богів Берегиня – хранителька роду

Підсумки уроку Узагальнююча бесіда з учнями Про яких слов’янських богів ви дізналися? Порівняйте міфи Стародавнього Єгипту і Давніх слов’ян. Знайдіть в них спільне і відмінне. Що таке Око? А що уособлює Прадуб? До яких елементів єгипетських міфів вони подібні? Що є Життя за слов’янськими міфами?

Висновки Чому у різних народів з’являються схожі елементи в міфах про створення світу? Запозичення елементів міфології одного народу іншим народом. Не взаємопов’язане, паралельне виникнення схожих елементів у міфології різних народів, зумовлене схожістю умов життя, інтересів, життєвих прагнень.

Домашнє завдання Читати і переказувати слов’янський міф про створення світу (с. 13-15). Намалювати ілюстрації до слов’янських міфів.


Теги: міфи
Навчальний предмет: Зарубіжна література
Переглядів/завантажень: 723/58


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar