Головна » Зарубіжна література

Пригоди та екзотика в романі “Життя і незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо”

Пригоди та екзотика в романі “Життя і незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо”. ©

Епіграфи уроку. Я не можу спокійно дивитися, як відчалює судно – військове, торгове, навіть простий баркас, щоб усім своїм єством на перенестися на його борт. Ж. Верн Мандри навчають терпінню. І. Дізраелі

Актуалізація опорних знань. Гра “Вірю не вірю”. Дефо був проповідником, як і хотіли батьки. Дефо написав близько 120 творів. Повна назва роману “Робінзон Крузо” складається з 59 слів. Прототипом Р. Крузо був О. Селькірк. Дефо назвав автором роману Р. Крузо. “Робінзонада” – це історичні романи.

Словникова робота. Авантюризм – нестримний потяг до пригод, небезпечних подорожей. Екзотика – все незвичайне, пов’язане з далекими краями і цікавими подорожами.

Корабельна аварія

Порятунок

Припаси з корабля

Поглиблена робота з текстом. Бесіда з учнями. Що ми дізналися про Робінзона? Чому він вирушив у мандри? Як Робінзон опинився на безлюдному острові? Яка була реакція Робінзона на те, що трапилося? Які речі мав герой, коли потрапив на острів? Що допомогло Робінзонові перебороти відчай?

Схема “Пригоди Робінзона”

Схема “Чого боявся Робінзон на острові?”

Поглиблена робота з текстом Запитання та завдання для учнів Прослідкуйте етапи адаптації Робінзона на острові. Побудуйте “ланцюжок” послідовності дій героя. Зачитайте епізоди, як Робінзон будував собі житло. Як герой шив одяг, виготовляв посуд? Як Робінзон сіяв зерно, випікав хліб? Для чого він побудував човен? Як герой “удосконалював своє меню”? Яких тварин приручив Робінзон?

Етапи адаптації Робінзона Побудував житло

Етапи адаптації Робінзона Почав полювати

Етапи адаптації Робінзона Зробив меблі, посіяв зерно

Етапи адаптації Робінзона Приручив тварин

Етапи адаптації Робінзона Навчився шити одяг

Етапи адаптації Робінзона Побудував човен

Узагальнююча бесіда Подумайте, чи однаковими були ці етапи? Про що вони свідчать і що нагадують? Чим відрізняється Робінзон від первісної людини? У яких вчинках героя відбивається характер цивілізованої людини? Чого навчає читача історія життя Робінзона на острові? Чи є відмінність між прототипом Робінзона і героєм роману Д. Дефо? Чим роман “Робінзон Крузо” цікавий і повчальний для сучасного читача?

Домашнє завдання Переказувати уривки з роману, де розповідається про створення речей Робінзоном Крузо. Намалювати ілюстрації до твору (за бажанням).


Теги: Дефо
Навчальний предмет: Зарубіжна література
Переглядів/завантажень: 215/30


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar