Головна » Зарубіжна література

"Підступність і кохання" Фрідріх Шиллер

Підготувала: учениця 9-А класу ЗОШ І-ІІІ ст. №19 м. Черкас Пономаренко Анжела

«Підступність і кохання». (1783). Задум створити п'єсу про сучасну німецьку дійсність виник у Шиллера вперше на гауптвахті, куди він потрапив за самовільний від'їзд до Мангейма на прем'єру «Розбійників».

Гнітючий світ глухої провінції, інтриги та злочини, розкіш та розпуста герцогського двору та жахлива убогість народу — ось обстановка, на тлі якої розгортається трагічна історія піднесеного кохання двох благородних істот — Фердинанда та Луїзи.

Перша назва п'єси «Луїза Міллер». Сам автор визначив жанр свого твору — «міщанська трагедія». Крім того, це перша німецька політична драма, у якій зіштовхуються два соціальних світи: придворно-дворянський і міщанство.

Луїза — сильний жіночий характер на відміну від попередніх героїнь драматургії Шіллера: Амалії («Розбійники»), Леонори («Змова Фієско у Генуї»). Важливо і те, що п'єса обернена до сучасності.

Із родиною Міллерів пов'язаний основний конфлікт драми, зіткнення двох систем моралі, кожна з яких відповідає певному соціальному середовищу. Кохана сина президента, юного Фердинанда, шістнадцятирічна Луїза переживає своє перше почуття глибоко, щиро. Луїзі здається, що кохання відкрило перед нею таємниці світу.

Уміння простого серця відчувати подібну глибину почуттів зафіксовано Шіллером вперше. Пізніше у російській літературі, у М. Карамзіна, це почуття віддзеркалиться в афористичному виразі: «И крестьянки умеют любить» («Бедная Лиза»).

Дякую за увагу!


Теги: Пономаренко Анжела, Шиллер
Навчальний предмет: Зарубіжна література
Переглядів/завантажень: 842/55


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar