Головна » Зарубіжна література

Оповідання А. П. Чехова “Хамелеон”

Оповідання А. П. Чехова “Хамелеон”

Актуалізація опорних знань. Запитання та завдання. Дайте визначення оповідання. Розкажіть про види комічного (гумор, сатира, іронія). Прочитайте визначення гумору Ф. Кривіна: “Гумор – це соломинка, яка нікого не врятує. Але коли за неї хапаєшся, робиш рухи, які допомагають триматися на воді”. Чи згодні ви з такою думкою?

Виступ учнів-”біологів”. Хамелеон – це тварина сімейства плазунів підряду ящірок. Може змінювати колір в залежності від оточуючого середовища. Хамелеоном у переносному значенні називають людину, яка змінює думку в залежності від обставин.

Словникова робота. Городовик – нижчий чин міської поліції, поліцейський службовець, що слідкує за порядком у місті. Мировий – суддя, який розглядає незначні справи, встановлює мир між сторонами, що сперечаються. Лягаві – порода мисливських собак. Хортеня – цуценя мисливської породи.

Розгляньте ілюстрацію

Розгляньте ілюстрацію

Бесіда з учнями. Де відбувається дія оповідання? В чому суть конфлікту, що лежить в основі історії? Знайдіть опис винуватця скандалу – цуценяти. Яке враження справляє на читача цей опис? Чому Хрюкін вимагає компенсації за нанесену травму?

Складання схеми № 1

Складання схеми № 2

Закріплення вивченого Творче завдання Очумєлов в силу своїх службових обов’язків повинен був винести справедливе рішення. Чи зробив він це? Уяви, що тобі потрібно розслідувати цю справу і вияснити хто правий, а хто винуватий. Як ти будеш діяти?

Підсумки уроку Сьогодні на уроці ми: прочитали оповідання “Хамелеон”; дізналися про тварин-хамелеонів; прослідкували шлях до “істини” Очумєлова; намагалися вияснить, хто з героїв правий, а хто винуватий. вчилися висловлювати власну думку.

Домашнє завдання Підготуватися до читання оповідання в особах. Довести, що твір А. П. Чехова “Хамелеон” є оповіданням.


Теги: чехов
Навчальний предмет: Зарубіжна література
Переглядів/завантажень: 287/33


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar