Головна » Зарубіжна література

Найдавніші пам’ятки словесного мистецтва

Мета: повторити, систематизувати та закріпити вивчений матері­ал; виявити рівень знань, умінь та навичок учнів із метою їх корекції; розвивати уміння виділяти головне, оцінювати прочитане та висловлювати й аргументувати свою думку; виховувати кращі моральні якості на основі загальнолюдських цінностей.

Обладнання: тестові завдання.

Тип: урок контролю і корекції знань

 

ХІД УРОКУ

 

І. Оголошення теми й мети уроку

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності школярів

— Контрольна робота — це прекрасна можливість перевірити свої знання, вміння та навички, здобуті на уроках і під час самостійної праці. Така робота вимагає мобілізації всіх сил, пам'яті та загального кругозору. Слід пам'ятати, що навіть погана оцінка — це результат, спонукання до більш серйозного став­лення до навчання. Отже, успіхів вам!

 

III.    Виконання контрольної роботи

Інструктаж до написання тестів
Виконання тестових завдань

 

І рівень

 

1.Як називається сукупність літератур народів усього світу:

а) всесвітня література;                   б)  національна література;

в) зарубіжна література;                  г)  всесвітній літературний процес?

 

2.  Що оспівує В. Вордсворт у сонеті «До прекрасного»:

а) літературу;   б)  поезію;    в) фольклор;            г) мистецтво?

 

3.      Що, на думку В.Вордсворта, здатне «вирвать мить із плину часу І в ній Божисту вічність передать»:

а)      література;    б)  живопис;  в)        література і живопис

 

4.      Біблія складається з:
а)  трьох книг;                                                б)  сімдесяти семи книг;       

в)  дев'яноста восьми книг;                           г)  ста п'ятдесяти книг.

 

5.      Слово «Євангеліє» означає:
а) нова радість;                                                   б)  прихід Бога;

в)  блага звістка;                                                 г)  погана звістка.

 

6. Як звали біблійного героя, чия сім'я єдина врятувалася під час всесвітнього потопу?

А Авраам; Б Адам;В Авель; Г Ной.

 

7.      Навіщо Соломон промовляв свої притчі?

а)      Щоб навчати людей;б)          щоб прославитися;в)   щоб розважитися.

 

8.       Хто першим використав термін «всесвітня література»?

а)      Й.-В. Ґете;б)        О. С. Пушкін;в)  Ф. Шиллер.

 

9.         Як називається ритмічна римована проза, якою написані мекканські сури Корану:

а)         айяти;                    б) басмалі;             в)    садж;               г)       тора?

 

10.    Яка одиниця лежить в основі літератури як виду мистецтва:

а)      звук;              б)   слово;             в)  рух;                  г)          інтонація?

 

11.    Темою вірша В. Вордсворта «До прекрасного» є:

а)      гімн радощам життя;              б)    гімн красі природи;       в)    гімн художній творчості.

 

12.    Жанр поезії В.Вордсворта «До прекрасного»:

а)      елегія;                б)        балада;                     в) сонет.

 

13.    Веди, Біблія, Коран мають вплив на розвиток світового літературного процесу тому, що ці книги є:

а)      розповіддю про минуле людства;

б)      енциклопедією знань, культурним фондом, моральним кодексом на родів, невичерпним  джерелом сюжетів і тем для мистецтва всього світу;

в)      зібранням моральних норм окремих народів.

 

14.    Скільки Євангелій у Біблії?

а)              40;             б)   4;            в)   15;             г)   8.

 

15.    Що просив цар Соломон у Бога?

а)      Багатства;          б)        мудрості;            в)       слави;          г)     добра.

 

16. Кого першого створив Бог?

 а)   Адама;              б) Єву; в)  Змія; г) Яблуко.

 

17.      На що впливають священні книги:

а)         на історію;б)            на музику; в)            на релігію та на мистецтво; г)      з появою нових літературних творів священні книги втратили свій вплив?

 

18.  Продовжіть цитату з Біблії: «Бог покарав давніх людей за гріхи всесвітнім...

А       нерозумінням»; Б        запамороченням»;В    змішенням мов»;

Г       потопом».

 

19. Як називається вежа, яку люди хотіли побудувати аж до небес?

А)  Пізанська                                   б) Ейфелева                    в) Вавилонська

 

20.    Установіть відповідність між назвами збірників Вед та їхнім
основним змістом:

1.Ригведа   а) збірка заклинань жерців

2. Самаведа        б) збірка жертвоприношень

З.Яджурведа       в) збірка гімнів

4.Атхарваведа        г) збірка пісень

 

21.    Установіть послідовність між світовими релігіями та їх священними книгами:
І.Веди        а)християнство

2.Біблія      б) іслам

З.Коран     в)буддизм

 

22. Установіть хронологічну послідовність виникнення священних книг:

а)      Біблія;

б)      Коран;

в)      Веди.

 

23.    Установіть відповідність між священними книгами та дослівним значенням їхніх назв

1.  Веди                        а) те, що читають, вимовляють

2.  Біблія.                     б) священне знання

З.  Коран                     в) книга

 

24  . Встановіть відповідність.      

1) живопис а)      мистецтво слова

2) музика   б)      мистецтво пензля

3) література      в)      мистецтво звуку

4)хореографія    г)       мистецтво акторської гри

5)театр       д)      мистецтво танцю

 

ІІ рівень

Розтлумачте біблійні афоризми

Терновий вінець, нести свій хрест, Соломонів суд, Едемський сад.

2.«Притча» - це…Чому Ісус Христос проповідував свої ідеї за допомогою притч?

     3. Доведіть, що література – мистецтво слова.

 

ІІІ рівень

Міні-твір

«Мистецтво, ти даруєш благодать!»

 

VI. Підбиття підсумків уроку

 

V. Домашнє завдання с. 20-21, індивідуальні повідомлення про античну літературу.


Теги: Андреєва Н.А., антична література
Навчальний предмет: Зарубіжна література
Переглядів/завантажень: 1147/655


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar