Головна » Зарубіжна література

Міфи народів світу. Поняття про міф. Давньоєгипетський міф про створення світу

Міфи народів світу. Поняття про міф. Давньоєгипетський міф про створення світу. ©

Як відкрити двері чарівного замку? А раптом там заховані скарби?

Скористаємося підказкою М. А. Куна, автора книги “Легенди та міфи Давньої Греції”: “Для сучасної людини класичні твори часто стають ребусом, який потрібно розгадувати за допомогою посилань та приміток. Чудовий замок, наповнений скарбами мудрості і фантазії, зачинений для неї на замок. Але варто потрудитися, осягаючи забуту мову давнини у пошуках чарівного слова “Сезам”, яке відкриє нам шлях до скарбниці”.

Щоб відгадати чарівне слово, спробуємо скористатися ключем. На ньому є кілька літер. А де ж слова? Їх потрібно відгадати… Міфи народів світу

Словникова робота. Міф (грецьк. ─ слово, оповідання, переказ) ─ вид усної народної творчості, стародавня оповідь про богів, героїв, явища природи, чудесні перетворення, в якій часто пояснювалося походження світу і життя на землі. Міфологія ─ сукупність міфів якогось народу; наука, яка вивчає особливості міфів.

Як виникли міфи? Виникнення міфів тісно пов’язане з прагненнями давніх людей пояснити сповнений загадками світ. Чому іде дощ, спалахує блискавка, гримить грім, з’являється на небі веселка? Чому з дерев скрапує, наче сльоза, золотавий бурштин? Чому ворон такий смолисто-чорний, а у павича пір’я неймовірної краси? Чому такий сумовитий голос в очеретяної сопілки?..

Види міфів Про виникнення чи створення світу і людей. Про народження та діяння богів. Про героїв та їх подвиги. Про різні фантастичні явища, чудеса, неймовірні перетворення (метаморфози). Про явища природи, походження предметів, тварин. Про походи та війни.

Порівняльна характеристика міфу і казки Міф Казка Спільне Створені народом. Тривалий час існували лише в усній формі. Розповідають про незвичайні події і фантастичних героїв. Відмінне Пояснення виникнення явищ і предметів. Конфлікт добра і зла не обов’язковий. Головне – збагнути сенс життя. Вигадка, що є плодом фантазії. Обов’язкова боротьба добра і зла, що закінчується перемогою добра.

Єгипет ─ одна з найдавніших країн світу Таємнича країна пірамід

“Давнє віяло” (Складіть із частинок слова, що пов’язані з Єгиптом)

Словникова робота Пантеон ─ сукупність богів у міфології того чи іншого народу. Лотос ─ водяна рослина, схожа на латаття; має великі, дуже гарні квітки; в Єгипті ─ священна квітка. Хаос ─ безодня, наповнена туманом і мороком, із якої виникло все, що існує в світі. Яйце ─ першоджерело життя.

Пантеон єгипетських богів Нун – бог океану Ра – бог сонця

Пантеон єгипетських богів Шу – бог повітря Тефнут – богиня вологи

Пантеон єгипетських богів Геб – бог землі Нут – богиня неба

Пантеон єгипетських богів Ісіда – богиня родючості і материнства Осіріс – бог життєвих сил і природи

Бесіда з учнями Кого в єгипетській міфології називали творцем світу? Перекажіть міф про створення неба і землі. Як єгиптяни уявляли походження людей? Розгляньте малюнки до міфів. Якими єгиптяни уявляли богів?

Підсумки уроку Що таке міф? Дайте визначення міфології Чим міф відрізняється від казки? Які єгипетські міфи про створення світу ви знаєте? Доведіть, що прочитані твори є міфами.

Домашнє завдання Виразно читати єгипетські міфи про створення світу і людей (підручник, с. 11-13). Вивчити визначення міфу, міфології.


Теги: міфи
Навчальний предмет: Зарубіжна література
Переглядів/завантажень: 1017/66


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar