Головна » Зарубіжна література

Давньоруські билини про Іллю Муромця. Втілення в них уявлень про патріотизм, героїзм, ідеальних народних героїв

Тема Давньоруські билини про Іллю Муромця. Втілення в них уявлень про патріотизм, героїзм, ідеальних народних героїв.

Актуалізація опорних знань. Запитання та завдання для учнів. Розкажіть про билину як літературний жанр. Які особливості билини характеризують її пісенний характер, ріднять з усною народною творчістю? Яким чином творці билин прагнули підкреслити незвичайність, героїзм описаних подій? Чи подобаються вам билини? Чим саме?

Робота над виразним читанням билини. Запитання та завдання для учнів. Прочитайте фрагмент билини від слів “Сам простою дорогою у город Київ вирушав” до слів “Вклонявся на чотири сторони сонечку-князю з княжною Апраксією”. Назвіть жанрові особливості билини, що зустрічаються в цьому уривку. Що нового ми дізналися про славного богатиря Іллю Муромця?

В. Васнєцов “Бенкет богатирів у князя Володимира”

Робота над виразним читанням билини. Запитання та завдання для учнів. Прочитайте уривок від слів “Говорить Володимир князь стольнокиївський” до слів “Приїхав я із города Муромля у славний город Київ, князю”. Хто із героїв билини і як зображений в цьому уривку? Чому про небезпеку, яка загрожувала людям князю Володимиру відомо, а про те що небезпека минула, він не знає? Як ви гадаєте, на чиєму боці автор билини в діалозі богатиря і князя?

Ілля Муромець і полонений Соловей-розбійник

Робота над виразним читанням билини Запитання та завдання для учнів Прочитайте фрагмент билини від слів “Так тут князь Володимир стольнокиївський” до кінця билини. Хто вступає в діалог князя з богатирем? Яку позицію займає Соловей-розбійник? Що ми можемо сказати про князя Володимира? Чому Ілля Муромець відразу повіз Солов’я-розбійника в чисте поле?

Бесіда з учнями за змістом билини Які думки і почуття викликає у вас славний богатир? Чому в билині кожного разу підкреслюється його походження? Як ви гадаєте, що буде робити богатир далі – залишиться в стольному граді Києві чи поїде? Куди, по-вашому, далі відправиться богатир?

В. Васнєцов “Витязь на роздоріжжі”

Підсумки уроку Робота в парах Коли і чому виникли билини? Для чого в давні часи народ створював билини, думи, героїчні пісні? Яку мету ставили перед собою автори та виконавці билин? Чи може виникнути билина в наші дні? Чому образ славного богатиря Іллі Муромця залишається в пам’яті народу вже багато віків?

Святий Ілля Муромець

Пам’ятник Іллі Муромцю в м. Муром

Домашнє завдання Прочитати баладу про благородного розбійника Робіна Гуда, підготувати переказ епізоду або постановку фрагменту в особах. Сформулювати запитання по твору.


Теги: балади, Муромець
Навчальний предмет: Зарубіжна література
Переглядів/завантажень: 759/65


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar